Skocz do zawartości

Xeon x5690 jakie bezpieczne napięcie ?


Recommended Posts

Hej.

W specyfikacji jest limit do 1.35V więc wydaje się, że osiągasz max. Ważne są temperatury jeszcze. Podobno niektórzy kręcą te procki do 1.4V, ale to już zbyt wiele.

 

Mógłbyś trochę więcej napisać o sprzęcie jaki używasz (MB,Chłodzenie ) i jak wyglądają temp i napięcia podczas testu (prime, OCCT)

Edytowane przez pablos79
Link to post
Share on other sites

Hej

 

Dzięki za odp 

 

Tez o tym czytałem z tego linku http://www.overclock-and-game.com/hardware/computer-tech-news/30-westmere-ep-x58-overclock-information?showall=1

 

Zjechałem teraz do 1.35 V i mam stabilnie 4,33GHz

 

Mój sprzęt to:

 

MB: ASUS RAMPAGE III GENE

CPU: x5690 3,47GHz @ 4,33GHz 1.35V

DDR: 6x4GB G.Skill 802MHz 8 8 8 22

PSU: OCZ600MXSP

GPU: GTX480 @ GPU 1539MHz Memory 1990Mhz

SSD: SAMSUNG 840 PRO 256GB

 

CPU i GPU Chłodzone Wodą

 

Temperatury w spoczynku CPU: 38'C GPU: 44'C

Temperatury 30min OCCT CPU: 55'C GPU: 69'C

 

Maxymalna temperatura rdzeni w stresie to 65'C

Link to post
Share on other sites

Nom jest wystarczająco :) Śmiga jak sprzęt za 10000  który ost. składałem na i7 4790k - oprócz GPU oczywiście bo tam był GTX 980 ale jak dla mnie na razie wystarcza GTX 480 Gram tylko w Wiedzmina III i na średnich ustawieniach w Full HD zapierdziela pięknie jak gry będą lipnie chodzić to zmieni się GPU w dobrej cenie i sprzęt podziała jeszcze trochę a nie jestem fascynatem pięknych HairWorks itp... 

Link to post
Share on other sites

Podepnę się.

Mam ten sam niby problem.

Stabilnie doszedłem do 4.3GHz przy napięciu 1.3. Pamięć mam na profilu XMP 2000mhz. Powyżej 4.3 zwiechy w różny sposób.

Próbowałem masy ustawień i nic. Widziałem ten sam procesor pracujący na 5ghz (z taką samą płytą jak moja) ale wystarczyłoby mi 4.5 to byłbym szczęśliwy.

Masz podobną płytę do mojej to może coś podpowiesz co bym mógł zmienić/spróbować.

Edytowane przez silence
Link to post
Share on other sites

Podepnę się.

Mam ten sam niby problem.

Stabilnie doszedłem do 4.3GHz przy napięciu 1.3. Pamięć mam na profilu XMP 2000mhz. Powyżej 4.3 zwiechy w różny sposób.

Próbowałem masy ustawień i nic. Widziałem ten sam procesor pracujący na 5ghz (z taką samą płytą jak moja) ale wystarczyłoby mi 4.5 to byłbym szczęśliwy.

Masz podobną płytę do mojej to może coś podpowiesz co bym mógł zmienić/spróbować.

Po pierwsze to podkręcanie procesora robimy na najniższych ustawieniach DDR tak żeby to one nie wprowadzały w błąd.

Po drugie zastosuj sobie ustawienia z tego linku http://www.purepc.pl/podkrecanie/jak_podkrecic_procesor_poradnik?page=0,7

Po trzecie to ze ten sam model pracował na tej płycie 5GHz o niczym nie świadczy jeden egzemplarz może zrobić 4,3GHz a drugi będzie pracował na 5GHz mój np wstaje na 4,8GHz ale w teście OCCT wywala błąd na rdzeniu 0 wiec to nie jest dla mnie do zaakceptowania 4,66GHz też robi ale przy napięciu powyżej 1,35V tez nie do zaakceptowania. Wole stabilne i bezpieczne 4,33GHz niż jechanie w Extremalnym kierunku bo tak mogło być w przypadku tego pana z 5GHz. Jak możesz wrzuć linka chętnie zobaczę.

Edytowane przez NuMeRoUnO
Link to post
Share on other sites

Dzięki za link. Wiele z tych opcji już przejechałem u siebie.

Z pamięciami też próbowałem niżej. Jeszcze raz muszę porównać co mam u siebie z uwagami z tego linku.

 

 

 

Jak możesz wrzuć linka chętnie zobaczę.

http://www.rage3d.com/board/showthread.php?t=34011454

Nic konkretnego nie pisze. Podałem jego przykład ponieważ przy takich taktach w ogóle komp mu wstał do windy...

Link to post
Share on other sites

Noo ale nie wiem czy zauważyłeś ze przy 5GHz on ma napięcie 1,482V !!! Ja przy napięciu 1,45 miałem podobny wynik tylko co z tego jak wywalał błąd w teście OCCT i  nie był to blue screen. Temperatury pewnie też miał takie jak ja powyżej 75'C na rdzeń a to max dla tych proców ;( Ja mam zamiar pobawić się jeszcze niższym mnożnikiem a wyższą magistralą zobaczymy czy uda się osiągnąć lepszy wynik przy napięciu nie przekraczającym 1,35 bo to jednak priorytet.

Link to post
Share on other sites

 

 

Noo ale nie wiem czy zauważyłeś ze przy 5GHz on ma napięcie 1,482V !!!
 

Zauważyłem. Napięcie szalone i nie dla mnie. Jeżeli bym wykorzystywał te 5ghz do pracy to ok, dla zabawy nie. 

1.35 bym nie chciał przekroczyć. Obecnie mam go na 1.33 przy 4335mhz.

Temperatury to chyba przesada. Nie miałem nigdy więcej niż 55st na najcieplejszym rdzeniu w occt. Najzimniejszy miał 49st. 75st to mi on nie przekraczał przy Megahalems'ie....przy od 4.2.

Link to post
Share on other sites

Hmm no to masz trochę wysokie. Tak mi się wydaje przynajmniej.

U mnie jest to około 25st w spoczynku a w stresie jak juz pisałem najcieplejszy rdzeń ma 55st. Jeżeli zwiększę obrotu wentylatorów na chłodnicy na max to jeszcze mniej. Oczywiście wszystko też zależy od temperatury otoczenia. Powyższe temperatury uzyskałem przy temp otoczenia około 23st.

Link to post
Share on other sites

23'C a ty masz w spoczynku 25'C !!! Szok i nie dowierzanie wrzuć jakiegoś screena z OCCT jak mozesz dzięki.

To jaką temperaturę ty masz bez podkręcania ? Poniżej temperatury otoczenia czy jak? Normalnie popadam w kompleksy ;)))) Nie widziałem jeszcze takich temperatur :))) biorąc pod uwagę ten test 

 

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/Chlodzenie_przy_4%2C0_GHz_-_woda_vs_powietrze-2952/strona/9544.html

 

To u mnie temperatura w standardzie a i zegar większy i napięcia.

Edytowane przez NuMeRoUnO
Link to post
Share on other sites

Powiem ci ze mnie zmobilizowałeś do zmiany w moim LC  pójdzie wszystko do wymiany !  zostawię sobie tylko Rezerwuar z pompką i jedną chłodnice która pójdzie na front

 

Rezerwuar: XSPC X2O 750 Dual Bayres/Pump V4

 

Chłodnica: EK Water Blocks EK-CoolStream RAD XTX 120

 

Jak myślisz jaką podwójną chłodnice kupić na górę obudowy, Jakie węże i złączki, jaki blok na CPU, i czym to wszystko zalać.

 

Dzięki za pomoc.

Edytowane przez NuMeRoUnO
Link to post
Share on other sites

 

 

Jak myślisz jaką podwójną chłodnice kupić na górę obudowy, Jakie węże i złączki, jaki blok na CPU, i czym to wszystko zalać.
 

Chłodnicę kup jedną a grubą. Około 60mm. Moja ma 56mm a widzisz jak sobie daje radę. XSPC, Hardrawe labs lub Alphacool Nexxxos 45 lub 60. Tylko nie będzie tanio. ;)

Węże kup Primochill advanced LRT lub Tygon ale Tygon będzie droższy. Ja mam wąż Masterkleer i jest ok. 

Rozmiar węża weź sobie 10/16 jak i złączek oczywiście. Co do złączek to raczej nie ma to znaczenia przy temperaturach. Jak chcesz dobrą jakość i normalną cenę to kup na aliexpress złączki Barrow. Minus taki, że poczekasz na paczką trochę. Jeżeli nie barrow to wg mnie najzwyklejsze skręcane będą dobrze. Możesz polować na używki bo często się pojawiają na alledrogo czy tu na forum. 

Czym zalać? Najtaniej destylką a jeżeli chcesz żeby to wyglądało to Aurora 2 czy Pastel od Mayhems.

 

Rez z pompą jest ok jeżeli Ci nie przeszkadza jej hałas. Chłodnica 120 wg mnie nic nie da. Możesz ją zamontować oczywiście ale to bardziej będzie zabieg zmieniający wygląd w budzie. 

 

Wracając do temperatur. Jaką masz drugą chłodnicę ? 

Zanim bym cokolwiek zaczął zmieniać to sprawdziłbym obecne LC bez bloku karty graficznej. Wg mnie on bardzo grzeje całość. O ile, masz taką możliwość. Ta karta to grzałka. Ma TDP na poziomie 250 a jeszcze masz ją dobrze podkręconą. 

Link to post
Share on other sites

 

 

Druga chłodnica to też 120mm ale bardzo cienka i jest na froncie wrzucona.
 

To nie się co dziwić, że masz takie temperatury. :/ 

Potrzebujesz chłodnicę 360 (3x120) lub 420 (3x140). Dwie grube 240'stki też by były ale bez sensu wg mnie. Za dużo zachodu. 

Przy normalnej chłodnicy i " w miarę " wentylatorach nawet GTX480 nie powinien robić problemu. 

Link to post
Share on other sites

Z montażem to jest tak, że jak się chce to się da. ;) 

No widzisz. Tak jak mówiłem. GTX grzał cały układ ale dwie tak małe chłodnice na cpu po sporym OC to i tak wg mnie mało. 

 

Masz tą budę?

http://www.coolermaster.com/service/support/model/STC-T01/

czy tą?

http://www.trustedreviews.com/Cooler-Master-CM-Stacker-830-photos

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Mam tą pierwszą  STC-T01 i u góry jest zasilacz a dół wolny jest kole 33x19cm na tą chwile wygląda to tak

 

http://images69.fotosik.pl/1202/b9fa486d77f6571e.jpg

 

Wiem jest bur.... z kablami i węże nie wyglądają estetycznie dlatego chcę to teraz zrobić żeby wyglądało to lepiej kupić nowe węże złączki no i może dać jakieś LEDy 

Link to post
Share on other sites

Wiem jest bur.... z kablami i węże nie wyglądają estetycznie dlatego chcę to teraz zrobić żeby wyglądało...

 

To musisz zacząć od zmiany obudowy. Z tą będzie sporo rzeźby tak na pierwszy rzut oka. 

Z tego co widzę to zasilacz możesz przenieść na dół.

 

 

http://img.tomshardware.com/us/2005/12/06/either_way_atx_or_btx_cases/stacker-inside-txt.jpg

 

 

Jeżeli instalowałbyś chłodnicę 360 na topie to musisz ciąć blachę. Może łatwiej byłoby ją umieścić w zatokach na dyski twarde.

Eh.. ogólnie ciężka buda pod LC. :/ Jakbyś chciał zostać przy tej obudowie to musisz kupić jakąś chłodnicę 360/420 i kombinować. Można jeszcze dać na dno 240stkę i zostawić jedną 120stkę. Rzeźba będzie straszna ale dla chcącego nic trudnego.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Hmm z obudową nie chciał bym się rozstawać bo jest solidna nie to co obecne chińskie plastiki. Dlatego ostro myślę o tym dole co powiesz na rozwiązanie 3x120mm zamontowane od samego dołu przy czym założone tylko 2 wentylatory na które pozwala wnęka w obudowie tak jak u tego gościa http://forum.pclab.pl/topic/874508-Monta%C5%BC-ch%C5%82odnicy-WC-na-dole-obudowy-a-wentylatory/ a jak źle kminie to pozostaje zrobić 2x120mm ?? Jeszcze raz dzięki za pomoc normalnie browar ci się należy.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...