Skocz do zawartości

Proszę o poradę w sprawie GTX 980 Ti


Recommended Posts

Tutaj o tym o czym wspominałem, do modeli G1 Gaming stosują sortowanie chipów.

Nie ma żadnego sortowania chipów dla g1!

To jest tylko marketingowy chwyt na który łapią się idioci!

 

Ta sama zagrywka była stosowana w przypadku GTX980 G1 i również Gigabyte chwalił się, że sortuje chipy a wielokrotnie trafiałem na G1 z ASIC poniżej 60% a WF3 z ASIC 84%.

W przypadku Gigabyte to jaki trafi Ci się asic to loteria!

Edytowane przez DjXbeat
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@Up

Jeżeli trafi Ci się sztuka ze słabym ASIC to najbardziej rozbudowana sekcja Ci nie pomoże w OC.

 

 

ASIC nie daje Ci gwarancji dobrego oc. Możesz na niskim asic osiągnąć wyższe taktowania niż na wysokim. Mówi Ci to jedynie tyle, że najprawdopodobniej będziesz potrzebował niższego napięcia aby stabilnie utrzymać takie same taktowania jak na karcie z niższym. Ludzie źle interpretują całą kwestię ASIC, a EVGA bardzo dobrze to wykorzystała wypuszczając karty oparte cenowo właśnie na asic, mimo, że to nie jest żadna gwarancja dobrego oc.

Link to post
Share on other sites
Idąc Twoim tokiem myślenia powinniśmy kupować tylko wersje referencyjne, ponieważ one też mogą osiągnąć dobre oc, tylko będą "troszkę" głośniejsze, ale za to tańsze.

 

Chyba coś ci się mocno w głowie poprzestawiało, a jeśli kolejny raz będziesz coś takiego imputować to rozmowa przebiegnie trochę inaczej.

 

 

 

Fakt pozostanie faktem: posiadacze kart 980 ti od Gigabyte są tymi, którzy NAJCZĘŚCIEJ osiągają oc powyżej 1500/8000

 

Najczęściej ? A więc dysponujesz wiarygodnymi badaniami na ten temat, na podstawie oficjalnych danych poszczególnych producentów, które zostały potwierdzone przez niezależną instytucję ? 

 

Owszem, często się czyta że dany układ poszedł wysoko, owszem, większość egzemplarzy 980Ti G1, o których słyszałem, kręciła się ładnie. Jednak bez danych dotyczących reprezentatywnej próby pierdyliona egzemplarzy pisanie na tej podstawie o całej produkcji danego modelu to kpina. Ogromna rzesza ludzi nie bawi się w OC i nie chwali wynikami w internetach.

 

Nie jesteś jednak w stanie nikomu zagwarantować potencjału OC. Nie możesz więc kategorycznie stwierdzać, że dana wersja kręci się do takiego poziomu, a druga do innego.

 

 

 

 

którą może poprzeć

 

Yhm. W takim razie podpisz zobowiązanie, że w razie niskiego potencjału OC danego modelu pokryjesz autorowi tematu koszty wysyłki związane ze zwrotem karty i zakupem innego egzemplarza.

Link to post
Share on other sites

Nie gwarantują. Nadal zostaje loteria krzemowa, o której Nowaj wspominał. Widziałem wystarczająco postów o tym jak ludzie z niższym asic osiągali wysokie oc.

 

@Nowaj NIKT, nawet sam producent nie gwarantuje Ci, że Twoja karta ruszy nawet o 1% wyżej niż oni ustawili, ale widzę, że nie da się z Tobą dojść do porozumienia, więc Ty żyj w swoim świecie, a ja będę żył w swoim i po prostu nie wchodźmy sobie w drogę. Krytykuj sobie moje słowa, a ja dalej będę krytykował Twoje, ale najlepiej będzie jak zwyczajnie spuścisz trochę z tonu. 

 

Niskie oc to nie powód do reklamacji.  ;)

 

I nic mi się poprzestawiało, ale Ty musisz popracować nad rozróżnianiem sarkazmu. Ponieważ chyba nikt kompetentny nie uznałby tego "Idąc Twoim tokiem myślenia powinniśmy kupować tylko wersje referencyjne, ponieważ one też mogą osiągnąć dobre oc, tylko będą "troszkę" głośniejsze, ale za to tańsze." jako stwierdzenie faktu.

Edytowane przez Badzio93
Link to post
Share on other sites

Nie gwarantują. Nadal zostaje loteria krzemowa, o której Nowaj wspominał. Widziałem wystarczająco postów o tym jak ludzie z niższym asic osiągali wysokie oc.

Podyskutuj z osobami, które mają po 45C na GPU wtedy zrozumiesz, że mając wysoki ASIC, tak niska temperatura podczas obciążenia gwarantuje Ci wysokie OC ;)

Link to post
Share on other sites

 

 

Najczęściej ? A więc dysponujesz wiarygodnymi badaniami na ten temat, na podstawie oficjalnych danych poszczególnych producentów, które zostały potwierdzone przez niezależną instytucję ?

Badan to nawet producent nie bedzie robił w tej kwestii .Sa to dane od ludzi .Oczywiscie ok 90% to kłamstwo bo 90% z nich ma 13 lat i 980ti od taty i zeby sie pochalić dodają megaherce .Niestety to sa fora It czyli popatrzec  co ludzi maja i kupic sobie podobna zabawke .Bo ludzi co sie znaja to jest tyle co stolarz ma palców u  1 ręki

Widze ze masz gigabyte .To co ześ zaplusował w 1 poscie na 2 stronie jest nieprawdą ;)

Link to post
Share on other sites

@UP

 

Te osoby mają chłodzenie wodne, a nie wysokie ASIC. ;)

Chyba wybiórczo czytasz to co napisałem.

Gwarancją wysokiego oc jest wysoki ASIC + niska temperatura rdzenia! Nawet jak odpowiedni nisko schłodzisz kartę z niskim ASIC to nie osiągniesz takie OC jak z wysokim ASIC!

 

Ja mam referencyjnego GTX980 z ASIC 77,2% i w Wieśku3.

Przy temperaturze ~85C karta jest stabilna przy taktowaniu 1470/2000Mhz. 1.206v

Przy temperaturze ~50C karta jest stabilna przy taktowaniu 1535/2000Mhz  1.206v

 

W przypadku drugiego GTX980 z ASIC 66,9% zmniejszając temperaturę do ~50C oc w dalszym stopniu utrzymuje się na tym samym poziomie co przy ~85C.

Link to post
Share on other sites

ASIC:

 

"This simply means that your card will draw increased power which correlates to higher temperatures. If you bought a graphics card and you’re looking to overclock be aware that higher clock speeds leads to increased power consumption which leads to higher temperatures. In which case, air cooling may not always suffice. "

 

W skrócie: niski asic = potrzebne wyższe napięcie. To jest dokładnie to co ja napisałem wcześniej, natomiast Ty źle sformułowałeś swój poprzedni post z którego jasno wynika, że wysoki asic daje Ci temperatury na poziomie 45 stopni. Ja skorygowałem Twój błąd. Nie wiem czego tu można nie rozumieć. Masz niski asic, to potrzebujesz wyższego napięcia do osiągnięcia stabilnych zegarów niż w przypadku karty z wysokim asic. Proste i logiczne jak dla mnie. Jeżeli tylko obniżasz temperaturę, to nie możesz oczekiwać, że na każdej karcie to wystarczy do wyższego taktowania, czasem potrzebne jest też zwiększone napięcie. A chłodzenie wodne ma dawać Ci właśnie tą przestrzeń potrzebną do zwiększania napięcia i nie martwienia się o temperatury.

Edytowane przez Badzio93
Link to post
Share on other sites

@@Badzio93,

 

Ale jesteś uparty. Przecież kolaga Ci napisał jak to funkcjonuje w praktyce.

Kolega stwierdził, że na niskim asic nie osiągnie tego samego oc co na wysokim. A ja twierdzę, że osiągnie, wystarczy jedynie podnieść napięcie. Czytanie ze zrozumieniem się kłania. Zostawił swoją drugą 980 z niskim asic na (prawdopodobnie) tym samym napięciu co przed wodowaniem i dziwi się, że nie wejdzie na wyższe taktowania. (żeby nie było wątpliwości, dalej pozostaje kwestia loterii, więc pojedynczy przypadek nic nie znaczy) A jak już napisałem wcześniej: CZASEM potrzebne jest wyższe napięcie, aby jeszcze zwiększyć oc. No ludzie... właśnie na takich jeleniach potem sobie firmy nabiją hajs. Bo myślicie, że wysoki asic to od razu gwarant dobrego oc.

Edytowane przez Badzio93
Link to post
Share on other sites

Chyba wybiórczo czytasz to co napisałem.

Gwarancją wysokiego oc jest wysoki ASIC + niska temperatura rdzenia! Nawet jak odpowiedni nisko schłodzisz kartę z niskim ASIC to nie osiągniesz takie OC jak z wysokim ASIC!

 

@jorginto

 

Popierasz DjXbeat, którego część postu masz w cytacie i pytasz się skąd taki wniosek wysnułem?  Czy ja piszę z osobami dorosłymi? Dla mnie temat jest zakończony, ponieważ nie widzę sensu pisać po kilka razy tego samego, skoro niektórzy ludzie nie potrafią czytać ze zrozumieniem.

Link to post
Share on other sites

Popieram to za dużo powiedziane, ale skoro sam wykonuje testy i przedstawia wyniki na potwierdzenie swoich argumentów, to nie widzę powodów, aby tego nie brac pod uwagę. Jeśli napisał, że wysoki asic i niska temperatura dają możliwość wysokiego podkręcania. To nie napisał, że sam wysoki ASIC jest tego gwarantem. Niski ASIC oznacza konieczność aplikowania dodatkowego napięcia (co nie zawsze jest możliwe) oraz więcej ciepła ze względu na wyższy pobór energii, więc i problemy z utrzymaniem niskich temperatur czy zachowanie właściwego reżimu termicznego.

 

Dla mnie to ma sens.  W mojej ocenie warto posłuchać praktyków, a nie iść w zaparte bazując wyłącznie na wiedzy empirycznej.

Edytowane przez jorginto
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...