Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Proszę o poradę w sprawie GTX 980 Ti

Geforce 980 Ti Porada

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
43 odpowiedzi w tym temacie

#41 Badzio93

Badzio93
  • Bless

• 207 postów
  • Miejscowość:Warszawa

Napisano 17 wrzesień 2015 - 12:13

@Badzio93,

Ale jesteś uparty. Przecież kolaga Ci napisał jak to funkcjonuje w praktyce.

Kolega stwierdził, że na niskim asic nie osiągnie tego samego oc co na wysokim. A ja twierdzę, że osiągnie, wystarczy jedynie podnieść napięcie. Czytanie ze zrozumieniem się kłania. Zostawił swoją drugą 980 z niskim asic na (prawdopodobnie) tym samym napięciu co przed wodowaniem i dziwi się, że nie wejdzie na wyższe taktowania. (żeby nie było wątpliwości, dalej pozostaje kwestia loterii, więc pojedynczy przypadek nic nie znaczy) A jak już napisałem wcześniej: CZASEM potrzebne jest wyższe napięcie, aby jeszcze zwiększyć oc. No ludzie... właśnie na takich jeleniach potem sobie firmy nabiją hajs. Bo myślicie, że wysoki asic to od razu gwarant dobrego oc.

Użytkownik Badzio93 edytował ten post 17 wrzesień 2015 - 12:18

• 0

#42 jorginto

jorginto
  • Zapaleniec

• 1366 postów
  • Miejscowość:Bydgoszcz

Napisano 17 wrzesień 2015 - 12:23

Bo myślicie, że wysoki asic to od razu gwarant dobrego oc.

Nie wiem skąd ten wniosek.

• 0

Procesor:I7 3770K@4,8 (Delid) Chłodzenie: WC- EK/Hardware Labs Custom 240+360 Płyta: MSI Z77 MPower Pamięci: Corsair Dominator Platinum 2400 Karta graficzna: Asus GTX 1080 FE+ EKWB full cover  SSD: Samsung 840 pro+OCZ Vertex 4 128GB+Samsung 850 EVO 1 TB
Zasilacz: CoolerMaster 1200W Gold  Monitor: ASUS PG279Q  Obudowa: Phanteks Enthoo Luxe 2 Klawiatura: CM Quickfire Ultimate Mysz: SteelSeries Rival// Zowie FK 1

#43 Badzio93

Badzio93
  • Bless

• 207 postów
  • Miejscowość:Warszawa

Napisano 17 wrzesień 2015 - 12:28

Chyba wybiórczo czytasz to co napisałem.

Gwarancją wysokiego oc jest wysoki ASIC + niska temperatura rdzenia! Nawet jak odpowiedni nisko schłodzisz kartę z niskim ASIC to nie osiągniesz takie OC jak z wysokim ASIC!

@jorginto

Popierasz DjXbeat, którego część postu masz w cytacie i pytasz się skąd taki wniosek wysnułem?  Czy ja piszę z osobami dorosłymi? Dla mnie temat jest zakończony, ponieważ nie widzę sensu pisać po kilka razy tego samego, skoro niektórzy ludzie nie potrafią czytać ze zrozumieniem.

• 0

#44 jorginto

jorginto
  • Zapaleniec

• 1366 postów
  • Miejscowość:Bydgoszcz

Napisano 17 wrzesień 2015 - 14:07

Popieram to za dużo powiedziane, ale skoro sam wykonuje testy i przedstawia wyniki na potwierdzenie swoich argumentów, to nie widzę powodów, aby tego nie brac pod uwagę. Jeśli napisał, że wysoki asic i niska temperatura dają możliwość wysokiego podkręcania. To nie napisał, że sam wysoki ASIC jest tego gwarantem. Niski ASIC oznacza konieczność aplikowania dodatkowego napięcia (co nie zawsze jest możliwe) oraz więcej ciepła ze względu na wyższy pobór energii, więc i problemy z utrzymaniem niskich temperatur czy zachowanie właściwego reżimu termicznego.

Dla mnie to ma sens.  W mojej ocenie warto posłuchać praktyków, a nie iść w zaparte bazując wyłącznie na wiedzy empirycznej.

Użytkownik jorginto edytował ten post 17 wrzesień 2015 - 14:07

• 0

Procesor:I7 3770K@4,8 (Delid) Chłodzenie: WC- EK/Hardware Labs Custom 240+360 Płyta: MSI Z77 MPower Pamięci: Corsair Dominator Platinum 2400 Karta graficzna: Asus GTX 1080 FE+ EKWB full cover  SSD: Samsung 840 pro+OCZ Vertex 4 128GB+Samsung 850 EVO 1 TB
Zasilacz: CoolerMaster 1200W Gold  Monitor: ASUS PG279Q  Obudowa: Phanteks Enthoo Luxe 2 Klawiatura: CM Quickfire Ultimate Mysz: SteelSeries Rival// Zowie FK 1

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Geforce, 980 Ti, Porada

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych