Skocz do zawartości

gtx 980 g1 vs gtx 970 g1


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez hasati,

Recommended Posts

http://forum.benchmark.pl/forum-28/announcement-14-jak-poprosi%C4%87-o-pomoc-w-dziale-karty-graficzne/

 

 

 

a czy warto dopłacać do 980 to mi się wydaje że nie,jak by miała już 8GB vram to bym może dołożył,

 

1. Ta 980-tka za 1850 zł to kosmiczna okazja i jak najbardziej warto do niej dołożyć.

2. Zakładając, że autor posiada monitor FHD, 8GB pamięci jest mu potrzebne jak świni siodło. 

  • Popieram 6
Link to post
Share on other sites

Osobiście wolałbym chyba kupić używanego GTX970 -z 500 zł taniej- niz GTX980  ( prawie nowe z allegro )

 

No chyba że mowa o karcie 8GB to wybór raczej oczywisty ...

Edytowane przez GergG
Link to post
Share on other sites
Roznica srednio to 8-12fps w zaleznosci od danej gry.

Uwielbiam, jak ktoś w taki sposób opisuje różnice między kartami, nie ma co...

Zatem powiadasz, że warto dopłacić kilkaset zł, by zamiast 200fps mieć 208 - 212fps w zależności od gry ? %-)

 

Różnica w wydajności pomiędzy tymi modelami to ~15%, no i 980 ma pełne 4GB, co w przyszłości na pewno zrobi niewielką różnicę.

http://tpucdn.com/reviews/MSI/GTX_970_Gaming/images/perfrel_1920.gifhttp://tpucdn.com/reviews/MSI/GTX_980_Gaming/images/perfrel_1920.gif

Edytowane przez MasterBarti
Link to post
Share on other sites

 

 

Zatem powiadasz, że warto dopłacić kilkaset zł, by zamiast 200fps mieć 208 - 212fps w zależności od gry ?

 

Chyba w Pac-Manie na low. Wiedźmin 3 ze wszystkimi bajerami nie trzyma na mocno OC-niętej 980-tce sztywnych 60 klatek...

 

Jeśli ktoś myśli o graniu ze wszystkimi bajerami w FHD 60Hz, to 980-tka jest obecnie optymalna. Jeśli zaś, tak jak autor, ktoś posiada monitor 144Hz to doradzacze 970-tek zwyczajnie bredzą.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Kontekstu ? Cały post to 3 zdania...

 

 

 

nowka papiery gwarancja 36msc

 

Za taką kasę nie ma co się zastanawiać, oczywiście, jeśli kupujesz od kogoś zaufanego/przez Allegro/z odbiorem osobistym. Jeśli mówimy jednak o ofercie z OLX to temat można w tym miejscu uciąć. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Uwielbiam, jak ktoś w taki sposób opisuje różnice między kartami, nie ma co...

Zatem powiadasz, że warto dopłacić kilkaset zł, by zamiast 200fps mieć 208 - 212fps w zależności od gry ? %-)

 

Różnica w wydajności pomiędzy tymi modelami to ~15%, no i 980 ma pełne 4GB, co w przyszłości na pewno zrobi niewielką różnicę.

http://tpucdn.com/reviews/MSI/GTX_970_Gaming/images/perfrel_1920.gifhttp://tpucdn.com/reviews/MSI/GTX_980_Gaming/images/perfrel_1920.gif

 

 

 

 

Nie interesuja mnie sponsorwane testy, swoje informacje poprzedzaj wiarygodne testy. Odsylam cie do

www.purepc.pl/karty_graficzne/premierowy_test_amd_radeon_r9_390x_vs_geforce_gtx_980

Link to post
Share on other sites

Zielony, tak, tam było jeszcze jedno ważne zdanie i każdy głupi po przeczytaniu tego pierwszego zdania by zauważył, że to pytanie było zadane do Pejo_ i to była ironia. Dla tych mniej kumatych specjalnie dodałem minkę, ale widzę, że i tak nie wszyscy załapali.

Ahh zapomniałem, to ty, ten który ma zawsze rację... Wybacz Panie.

 

@up, co ? Porównujemy 980kę i 970kę, więc co za różnica jakie przytoczę testy, skoro ta relacja się nie zmieni ? Jak by nie było, techpowerup to dość rzeteleny portal a testy które przytoczyłem są dość stare, na starych sterownikach. Nie widzę problemu.

Edytowane przez MasterBarti
Link to post
Share on other sites

Zielony, tak, tam było jeszcze jedno ważne zdanie i każdy głupi po przeczytaniu tego pierwszego zdania by zauważył, że to pytanie było zadane do Pejo_ i to była ironia. Dla tych mniej kumatych specjalnie dodałem minkę, ale widzę, że i tak nie wszyscy załapali.

Ahh zapomniałem, to ty, ten który ma zawsze rację... Wybacz Panie.

 

@up, co ? Porównujemy 980kę i 970kę, więc co za różnica jakie przytoczę testy, skoro ta relacja się nie zmieni ? Jak by nie było, techpowerup to dość rzeteleny portal a testy które przytoczyłem są dość stare, na starych sterownikach. Nie widzę problemu.

 

 

Czlowieku, widze ze sie madrzysz a pojecia nie masz o czym piszesz a do tego smieszne przyklady podajesz jak byto mialo roznice przy tak duzej ilosci fps "200fps mieć 208 - 212fps"

Dajac przyklad na  grze GTA V, na GTX 980 masz spadki fps do 37fps i gra jest "grywalna". Na GTX 970 juz masz spadki do 28fps i gra wyraznie tnie.

Edytowane przez Pejo_
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Problem w tym, że to ty nie dałeś przykładu a mój pierwszy post miał Ci to uzmysłowić...

Ale

 

widze ze sie madrzysz a pojecia nie masz o czym piszesz

 

 

 

 

Roznica srednio to 8-12fps w zaleznosci od danej gry.

 

Uwielbiam, jak ktoś w taki sposób opisuje różnice między kartami, nie ma co... Zatem powiadasz, że warto dopłacić kilkaset zł, by zamiast 200fps mieć 208 - 212fps w zależności od gry ? %-)

Problem w tym, że jak takie coś przeczyta niedoświadczony użytkownik, który potem gdzieś w sieci znajdzie test 970ki na której w danej grze będzie dajmy na to 200fps (specjalnie tak dużo, żeby tobie i jemu uzmysłowić problem w opisaniu różnicy w taki sposób), weźmie przekalkuluje że przecież na gtx 980 będzie miał "tylko" 8-12fps więcej i pomyśli, że nie ma sensu dokładać. Jakbyś odrazu wspomniał tyłuł gry i realny fps w danej grze tak jak teraz, nie było by problemu.

Jak by nie było, już nieraz się z czymś takim spotkałem, dlatego zwróciłem na to uwagę.

Link to post
Share on other sites

 

 

Dla tych mniej kumatych specjalnie dodałem minkę, ale widzę, że i tak nie wszyscy załapali.

 

Chłopie, nie rozumiałeś dlaczego insider trading jest czymś złym, więc nie pisz o innych, że są niekumaci...

 

 

 

dajmy na to 200fps

 

W jakiej dużej grze, przy FHD i maksymalnych ustawieniach, będziesz miał obecnie 200 kl/s ?

 

Użycie takiego przykładu jest kompletnie nie na miejscu i mniej zorientowaną osobę może skutecznie wprowadzić w błąd.

Link to post
Share on other sites

No, jak jest tak nie kumata, że po przeczytaniu dwóch krótkich zdań nie rozumie co jest w nich napisane. Doczyta trzecie zdanie w którym jest podana różnica procentowa, dzięki której w przybliżeniu może oszacować ile dokładnie będzie fps mając wynik przynajmniej jednej z tych kart, ale pewnie dalej nie zrozumie no bo to już przecież matematyka (nikomu do niczego nie potrzebna), to lepiej zamiast kupować tak drogą kartę graficzną, niech pierw powtórzy podstawówkę.

 

 

 

W jakiej dużej grze, przy FHD i maksymalnych ustawieniach, będziesz miał obecnie 200 kl/s ?

Problem w tym, że nikt nie napisał w jakiej grze, przy jakiej rozdzielczości i jakich ustawieniach. Ale ty już się mnie czepiasz dla zasady, no bo przecież zwróciłem Ci uwagę.

 

Zapomniałbym

Tak, masz rację.

 

To koniec z mojej strony w tym temacie, papa.

Edytowane przez MasterBarti
Link to post
Share on other sites

"Problem w tym, że to ty nie dałeś przykładu a mój pierwszy post miał Ci to uzmysłowić"

 

Nie musze w kazdym moim komentarzu, wklejac wykresow na to by usilnie stac sie wiarogodnym. Jesli ktos zechce takie testy czy wykresy na potwierdzenie tego co pisze, nie ma zdanego problemu.

Edytowane przez Pejo_
Link to post
Share on other sites

Najprościej ujmując różnica w klatkach między 970, a 980 to 10%. Jeśli uważasz, że warto dopłacić 20% i uzyskać te 60fpsów zamiast 54, to kupuj. To co już dużo bardziej przemawia za kupnem 980 po cenie 1800zł to strata jaką będziesz miał przy sprzedaży. A będzie ona dużo niższa, )jeśli w ogóle jakaś będzie) niż w przypadku 970. Z prostej przyczyny 970 kupisz po sklepowej cenie, a 980 po sporej obniżce i podczas sprzedaży nikomu nie musisz się chwalić, że wyrwałeś za tyle. Kupującego będzie obchodziła aktualna cena sklepowa i % jaki od niej odejmie ze względu na używany stan karty. Poza tym masz pełny blok 4gb vram, a nie dzielony, co też jest plusem.

 

Minusem będzie fakt, że 980 jest zdecydowanie mniej popularna ze względu na jej opłacalność, ale to nie jest jakaś tragedia.

 

Reasumując na ten moment dużo lepiej wyjdziesz kupując gtx 980 po tej cenie jaką podałeś. Pomijając minimalny wzrost wydajności, dużo mniej odczujesz jej ewentualną sprzedaż. :)

Edytowane przez Badzio93
Link to post
Share on other sites

Oczywiscie ze oplaca sie brac gtxa 980 g1. Roznica srednio to 8-12fps w zaleznosci od danej gry.

Różnice wydajności po między kartami podaje się w % a nie w ilości kl/s!

Po między 970 i 980 jest ~16% różnicy a przy identycznym taktowaniu ~21%.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Zatem powiadasz, że warto dopłacić kilkaset zł, by zamiast 200fps mieć 208 - 212fps w zależności od gry ?
 

 

 

 

Różnica w wydajności pomiędzy tymi modelami to ~15%

 

 

 

 

bo to już przecież matematyka
 
 
Fajna ta twoja matematyka. Idąc tym niezbyt trafnym przykładem - 10-15% przyrostu z 200 klatek daje 220-230, więc pisząc o 208-212 stwierdzasz, że różnica wydajności pomiędzy 970 i 980 waha się pomiędzy 4-6%. Pyszne doradzanie.
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...