Skocz do zawartości

Eizo Foris FS2434 vs. Eizo EV2450


Recommended Posts

Zdecydowałem się na zakup monitora Eizo, do wyboru rozważam model Foris FS2434 lub EV2450. Z jednej strony wziąłbym Forisa, bo jest bardziej dla graczy na czym mi zależy przy wyborze monitora, ale jednocześnie potrzebuję monitor do ogólnego użytkowania. Natomiast EV nadaje się bardziej do pracy biurowej czyli do przeglądania internetu, czytania tekstów, pracy z tekstem i ogólnego użytkowania, co też jest dla mnie ważne przy wyborze monitora. Dowiedziałem się, że ponoć EV nada się też do grania w gry. Jeśli ktoś się orientuje to chciałbym się dowiedzieć o plusach i minusach tych dwóch monitorów, by mieć jaśniejszą opinię i wybrać na 100% odpowiedni monitor.
 

drachenfeles napisał: FS jest lepszy do grania (nie ma lagów), EV jest lepszy dla oczu (ma lepszą ergonomię i sterowanie podświetleniem). 

http://forum.benchmark.pl/topic/183021-monitor-do-1500-z
 

EV będzie dobry do grania w gry?
 

Z tftcentral EV2450:
 

Przy wyłączonej funkcji “overdrive” zauważalne jest rozmycie ruchu, ponieważ czas reakcji jest wolny. Jeśli zmieni się ustawienia na „Standard” rozmycie jest zredukowane i poruszanie się przedmiotów jest bardziej ostrzejsze i wyraźne. Przy włączeniu opcji „Enhanced” rozmycie ruchu jest trochę zredukowane. Opcja „Standard” jest najbardziej optymalna dla tego monitora.

 

Foris jest niemal bez opóźnienia Input Lag, a na tftcentral w EV2450 napisali, że ma bardzo niski Input Lag, co jest dobre dla graczy, więc spokojnie można na nim pograć w różne gierki?

 

Jeśli EV2450 nie ma funkcji Blur Reduction Mode (Tryb Redukcji Rozmycia) to czy to znaczy, że w grach będzie widoczne rozmycie? Czy ta funkcja jest zastąpiona funkcją Overdrive, która eliminuje rozmycie?

Edytowane przez wsde
Link to post
Share on other sites

to wszystko jest overdrive pod różnymi nazwami, kup już sobie FS i nie marudź

 

Dlaczego mi piszesz, że ja marudzę? Gdzie w tym moim poście jest marudzenie? Czy według ciebie dopytywanie się szczegółowe z głową jest marudzeniem? Podajesz w poradniku, że EV2450 nadaje się do gier itp, a ja o to dopytuję, by mieć pewność, że jak kupię monitor za 1500 zł, to nie trafię w pudło. Więc taką złośliwość zachowaj sobie dla siebie. Jeśli Blur Reduction Mode to Overdrive to czemu w tej recenzji zaznaczyli brak Blur Reduction Mode? http://www.tftcentral.co.uk/reviews/eizo_ev2450.htm

http://images.tinypic.pl/i/00702/icfxlmekfo0k.png

Edytowane przez wsde
Link to post
Share on other sites

 

 

Podajesz w poradniku, że EV2450 nadaje się do gier itp, a ja o to dopytuję

 

my point exactly

 

 

 

eśli Blur Reduction Mode to Overdrive to czemu w tej recenzji zaznaczyli brak Blur Reduction Mode?

 

bo overdrive służy do "blur reduction" i nie wiem co mają dokładnie na myśli w swojej tabelce, ale wychodzi masło maślane, prawdopodobnie mają na myśli jakiś wariant symulacji impulse-type spotykany w e-sportowych modelach, który także redukuje smużeni

Link to post
Share on other sites

my point exactly

 

bo overdrive służy do "blur reduction" i nie wiem co mają dokładnie na myśli w swojej tabelce, ale wychodzi masło maślane, prawdopodobnie mają na myśli jakiś wariant symulacji impulse-type spotykany w e-sportowych modelach, który także redukuje smużeni

 

Dzięki za odpowiedź. Chciałbym się jeszcze dopytać o to, w poradniku przy FS2434 napisałeś, że jest dobry do gier (wiadome) i do pracy biurowej i tutaj mam pytanie a co z domową grafiką i multimediami? I dokładnie o jakie multimedia chodzi?

Edytowane przez wsde
Link to post
Share on other sites

 

Więc zapytałem cię o to dlaczego twoim zdaniem FS2434 nie nadaje się do domowej grafiki, ogólnie do multimediów, nie umiesz na to odpowiedzieć. Po coś stworzyłeś swój poradnik, nie umiesz normalnie napisać, poradzić. Stosujesz skrót angielski oznaczjący koniec tematu, kończysz dyskusję ze mną, bo trudne pytanie zostało zadane co nie? Skoro masz taką wiedzę jak to przedstawiasz to dlaczego nie umiesz normalnie jak człowiek, pomóc coś doradzić? Taki jesteś ekspert od monitorów a każdego zbywasz. To jest nie ładne zachowanie, to jest buraczane zachowanie i powinieneś o tym wiedzieć ekspercie od monitorów. Bardzo irytujesz.

 

Może ktoś jeszcze się wypowie? Dlaczego FS2434 według wyżej wymienionego pana, nadaje się tylko do gier i do pracy biurowej?

Edytowane przez wsde
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

w sumie to nie ma co tu więcej pisać, wszystko było już poruszane na forach i pozostają jedynie osobiste preferencje i własne zdanie z użytkowania, każdy ma też inne oko i na co innego zwraca uwagę bądź co innego go drażni.

Monitor nastawiony jest na gry ale wiadomo nie jest to typowy sprzęt do grania, który posiada odświeżanie min. 120Hz. Powtarzając spostrzeżenia jednego z testujących forumowiczów: nie ma przepaści pomiędzy EV2450 a FS w grach FPS jeśli chodzi o szybkość reakcji. Jeśli chodzi Ci o multimedia to jak można wyczytać z testów - nadaje się do amatorskiej obróbki grafiki. Wiadomo, że nie będzie to sprzęt dla zawodowców bo dla tego grona są przeznaczone monitory z zupełnie innej półki.Przy multimediach należy też wspomnieć o głośnikach, które jak w większości monitorów są symboliczne(awaryjnie można użyć na jakimś lan party)

Reasumując jest to monitor do wszystkiego ale z ograniczeniami z każdej strony aczkolwiek ze wskazaniem w stronę graczy tak jak EV2450 w stronę zastosowań biurowych.

 

Co do Pana drachenfeles

Ja się nie dziwię, że czasami tak odpowiada bo pewne zagadnienia ciągle się powtarzają na forach więc czasami mu już brakuje najzwyklej cierpliwości :) Zna monitory od środka bo wystarczy, że zobaczy charakterystykę ,,bebechów" monitora i może stwierdzić na co dany monitor stać.

Tak samo może mechanik samochodowy nie jeżdżąc samochodem z silnikiem V8 o pojemności 3.8l i podwójnie doładowanym stwierdzić, że auto będzie szybkie :) 

Edytowane przez vitucky
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...