Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, tak jak w temacie potrzebuję komputera do 5000zł, poniżej umieściłem najważniejsze informacje.

 

  • Zastosowanie komputera: Gry, w przyszłości mam zamiar obrabiać filmy, ale nie jakieś długie i profesjonalne, tylko 5/10 cio minutowe vlogi, więc nastawiam się bardziej pod gry. 
  • Maksymalna kwota jaką dysponujesz: Mój budżet na komputer to 5000zł, w ostateczności mogę wydać 5200zł.
  • Których części potrzebujesz?: Potrzebuję całego komputera, oprócz "zewnętrznych" komponentów jak myszka, czy klawiatura.
  • Czy będziesz podkręcać swój sprzęt?: Nie mam takiego zamiaru, chciałbym dostać w swoje ręce już gotowy komputer, ewentualnie który będzie trzeba złożyć.
  • Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor? Czy masz zamiar go zmienić? Jaki to model?: Mój monitor w chwili obecnej posiada 60hz oraz posiada rozdzielczość 1920x1080, ale w niedalekiej przyszłości planuję zakup tego oto monitora - http://www.ceneo.pl/28513296#mh=e8x8l43v72004benqIpOrhVbyBYbPO5bxy4kzUyEkyhOQpTqy5ekIUCgBYsh0H3BnLvKe-k2r2pow6o3e6NKAJh3oPPgq0IgY6vzLzAmUURfALvZwrGNUk7ZtBxPAVH_3Eqy6OiVTiuFeoL3tRoW23ISOyGCyUpX20qZoGZnCaYvWPXbW2fvQqaSzunqraGRBW5iqsg2I to "pod niego" planuję mieć swój komputer.
  • Specjalne wymagania: Chciałbym aby zestaw był w miarę cichy, chłodzenie wodne nie wchodzi w grę, dobrze by było, gdyby komputer dotarł do mnie już złożony przez kogoś, i żeby posiadał stację dysków. Wielkość obudowy się nie liczy, może być mała, ogromna, to nie ma znaczenia, byleby była praktyczna, i wyglądała w miarę jak najbardziej futurystycznie, i mogłaby się świecić.
  • Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera?: Posiadam, ale nie mam zamiaru wkładać ich do mojego nowego komputera. Jak już wspomniałem, chciałbym dostać już złożony komputer.
  • Własna propozycja zestawu: Nie posiadam
  • Inne: Mam pytanie odnośnie antyvirusa. Otóż, jaki antyvirus powinienem wgrać na mój nowy komputer? Oczywiście nie chodzi mi o jakiegoś darmowego, tylko o antyvirusa typu Norton, lub Kaspersky. Wybaczcie za tak duże wymagania dotyczące obudowy, ale po prostu tak mam, że prawie na równi z funkcjonalnością, stawiam na wygląd : P

 

 

Edytowane przez anekrot235
Link to post
Share on other sites

http://www.morele.net/inventory/info/bB7sdu/

 

Lekko ponad budżet, ale możesz przełożyć napęd ze starego PC i w zasadzie będzie bardzo podobnie.

 

i5 6600K czyli nowa konstrukcja intela, chłodzenie co w postaci Macho rev. A

RAM 3000MHz, SSD na system + kilka gier, HDD na magazyn danych.

Obudowa solidna, można celować w tańsze konstrukcje, ale nie ma też co oszczędzać, bo filtry kurzowe to jednak przydatna sprawa. Podobnie cenowo można spotkać jeszcze np. Fractal Core 3500 lub Gelid Darkforce

Płyta główna w przystępnej cenie i o odpowiednich możliwościach.

GPU to Gigabyte, ale śmiało można zmienić na konstrukcję MSI z pasywnym chłodzeniem.

 

Całość ok. 5000zł

 

Wiem, że nie chcesz podkręcać, ale to na prawdę nic trudnego i niebezpiecznego. Nie ma co zamykać sobie możliwości OC procesora, bo jest to wpisane w żywot tego sprzętu. Dlatego masz tu odblokowany procesor, odpowiednie chłodzenie i płytę główną. 

Link to post
Share on other sites

Wprowadziłbym jednak kilka zmian w tym zestawie. Chłodzeniem na cichsze Macho BW 140 mm. 300R to dość stara konstrukcja i wygląda ona wręcz mizernie na tle Enthoo Pro. Jeżeli mowa o ciszy, to nie wiem dlaczego znalazł się tam Gigabyte GTX 970 z głośnym chłodzeniem. W tej cenie są przecież znacznie cichsze konstrukcje z chłodzeniami półpasywnymi. Patrz MSI Gaming / 100ME czy też Asus Strix. Gdyby był problem z budżetem bo kilka złotych trzeba będzie tutaj dopłacić, to dysk SSD na BX 100 oraz pamięci na 2666 MHz CL 15/16. 

 

Intel Core i5-6600K /3.5GHz, 6MB, LGA 1151, BOX/

MSI Z170 Krait Gaming /intel Z170, DDR4, LGA1151/

MSI GeForce GTX 970 Gaming 100ME 4GB DDR5 256Bit (1253/7010)

Phanteks Enthoo Pro window (titanium)

Kingston 8GB (2x4GB) 2666MHz CL15 HyperX Fury Black

Seagate 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 Barracuda

Liteon iHAS122 SATA (black)

Antec True Power Classic GOLD 550W

Crucial BX100 250GB (535/370MB/s)

Thermalright HR-02 Macho rev.B

 

5152 zł +  kody na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa

 

No to w porównaniu do zestawu wyżej dostajesz tak jak wcześniej wspomniałem o wiele lepszą i bardziej funkcjonalną obudowę od Phanteksa. Sam obecnie posiadam ten model  i mogę go śmiało polecić. Przy Enthoo Pro nie potrzebujesz modularnego zasilacza. Masz piwnice i Antec True Power 550W będzie tutaj świetnym wyborem. Różnicy pomiędzy BX 100 a MX 200 nie odczujesz. Do tego cichsze i wydajniejsze chłodzeniem z 140 mm wentylaotrem. GPU od MSI z chłodzeniem półpasywnym wraz z o wiele lepszą kulturą pracy.

 

Wychodzi kilka złotych ponad budżet ale tutaj korzystasz z promocji MSI. Dostajesz aż 160 zł zwrotu od MSI więc za cały zestaw wyjedzie Ci niemalże równe 5000 zł. Moim zdaniem, jest to o wiele lepsza propozycja. 

 

Teraz tak. Ja również polecałbym Ci zestaw pod OC CPU. Masz masę poradników, samo OC jest proste i ogranicza się do zmiany dwóch wartości, mnożnika oraz napięcia. Zawsze możesz skorzystać z Auto OC (akurat nie polecam). Zawsze też możesz poprosić kogoś z forum żeby poprowadził Cię za rękę. Oczywiście nie musisz tego zabiegu robić już teraz. Możesz to zrobić nawet za rok czy dwa kiedy to sprzęt zacznie łapać zadyszkę. 

 

Jeżeli jednak nie zdecydujesz się na OC CPU, to możesz brać zestaw z GTX 980:

 

Gigabyte GeForce GTX 980 WF3 4GB DDR5 256Bit (1178/7010)

SilentiumPC Fera 2 HE1224

Cooler Master G550M 550W 80+ Bronze 120mm modular

AsRock Z97 Anniversary /intel Z97, LGA 1150/

Kingston 8GB (2x4GB) 2400MHz CL11 HyperX Savage

Intel Core i5-4460 /3.2GHz, 6MB, LGA 1150, BOX/ http://www.esc.pl/images/icons/icon-pc.jpg 

 

+ reszta wyżej da praktycznie taką samą kwotę jak propozycja wyżej. 

Link to post
Share on other sites

Dlatego poleciłem również MSI w argumentacji pod koszykiem. Natomiast nie rozumiem narzekania na rzekomą głośność G1 Gaming. Mam niedaleko siebie sklep komputronika, z ciekawości poszedłem i miałem okazję sprawdzić konkretnie ten model. Wnioski mam takie, albo ludzie mają obecnie słuch jak nietoperze, albo stają się przewrażliwieni na punkcie szumu powietrza. Z testów wynika, że G1 ma najwyższy potencjał z najpopularniejszych modeli, a wyciszenie obudowy skutecznie radzi sobie nawet z maksymalnymi obrotami karty.

 

Co do obudowy, podobnie jak wyżej, zaleciłem sprawdzenie również konstrukcji Fractala i Gelida.

 

RAM jak dla mnie bez sensu. Owszem, katastrofalnej różnicy nie ma, ale 3000MHz CL15 za 350zł to nie majątek, a jeżeli nie chcemy nic poza 2400, to po co w ogóle szukać obsługi DDR4 na MOBO?

 

A jeżeli o ceny chodzi, niestety, ale morele ma znacznie większy wybór i lepsze ceny, przynajmniej w kategorii 1151. 

Link to post
Share on other sites

Ja akurat miałem styczność z Wx3 na innych modelach i nikomu bym tej karty nie polecił jeżeli ktoś coś wspomina o kulturze pracy. 

 

Wyciszona obudowa oraz mniej kulturalne chłodzenie na CPU oraz GPU lekko się dla mnie gryzie. 

 

 

 

RAM jak dla mnie bez sensu. Owszem, katastrofalnej różnicy nie ma, ale 3000MHz CL15 za 350zł to nie majątek, a jeżeli nie chcemy nic poza 2400, to po co w ogóle szukać obsługi DDR4 na MOBO?

 

Nie wiem za bardzo co to ma do rzeczy. Cena podstawki 1150 oraz 1151 dzieli obecnie mała kwota. Pamięci 2666 MHz też się jeszcze podkręcą.  

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...