Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witajcie,

Niedługo będę w posiadaniu Xeona E5-2680v3 wraz płytą ASRock X99 Extreme3 i RAMem. Główny problem, który teraz posiadam, to jaką kupić grafikę i zasilacz. 

Zestaw pod rendering w 3DS max + Vray.

 

Pozostałe planowane zakupy (do ok. 3500zł):

SSD: Samsung 850 EVO/Pro lub Crucial MX200

Obudowa: Fractal R4 lub Zalman ms1000 hs1

Chłodzenie: Coś do 200zł wybiorę

Monitor: LG 29um65

 

Planowane zakupy raczej jako sprzęt uźywany, jeśli będą odpowiadać ceną i stanem. Szczególnie grafika. Zastanawiam się nad GTX750/760 bądź, cos ze starej serii 5**, kiedyś czytałem, ze dobrze sobie radzą w viewporcie, jednak obawiam się, że już sa nieco stare. Karta będzie do wymiany w przyszłości jesli bedzie za słaba. 

 

Z góry dziekuję, za wszelką pomoc :)

Pozdrawiam. 

 

 

Edytowane przez minczin
Link to post
Share on other sites

seria gtx 5** ma dobra wydajność w podwójnej precyzji ( niestety mało Vram-u ) nie mam pojęcia co by potrafiło to wykorzystać 

Jaką masz ta płytę ? Bo ta nie istnieje. ASrock czy MSI ? 

Ale z tym CPU to pojechałeś, jest na tyle drogi, że da się go w leasingu wziąć :D 
I nie mam pojęcia jak wypada jego chłodzenie, tzn, czy AC pod obciążeniem wystarczy. 

Link to post
Share on other sites

Jaką masz ta płytę ? Bo ta nie istnieje. ASrock czy MSI ? 

 

Wybacz, pomyłka, ASRock X99 Extreme3 :)

 

 

Ale z tym CPU to pojechałeś, jest na tyle drogi, że da się go w leasingu wziąć :D 

I nie mam pojęcia jak wypada jego chłodzenie, tzn, czy AC pod obciążeniem wystarczy. 

 

Trafiła się dobra okazja na kupno, nie było wyjścia. W innym wypadku pewnie stanęłoby na 5820k, bo ma dobry stosunek ceny do możliwości. 

Raczej jest chłodny, bo był uzywany na stockowym chłodzeniu i dawało radę. 

Edytowane przez minczin
Link to post
Share on other sites

grafika: gtx970

zasilacz chieftec 850W  np http://www.morele.net/zasilacz-chieftec-850w-aps-850cb-607009/

Budżet na resztę to 3500zł, więc powyższe nie wchodzą w gre. Obecnie uzywam u siebie [email protected] i gtx470. Taka karta jest wystarczjąca na codzien, wystarczy, że do nowego zestawu wydajność wzrośnie w zauważalnym stopniu. Ten gtx wyrabia do 30mln poly. Dlatego też prawdopodobnie kupie gtx 760.

Odnośnie zasilacza, myślę, że 550W wystarczy, mogę wziąć 600-650 żeby była górka

Link to post
Share on other sites

Na 850 uważaj po przygodach z 840. Zastanów się może na 850pro z długa gwarą. Z obudów Fractal R4 / R5 albo może i Phanteks Enthoo Pro. Z PSU Antec True Power Classic 550W spokojnie wystarczy.

 

Możesz zastanowić się nad GTX 570 albo celuj nawet w tego GTX 750. Pod modelowanie spokojnie wystarczy.

 

Zastanów się też może nad szkiełkiem bardziej nastawionym do pracy. Może jakieś 24 cale 16:10 albo nawet i 2 takie sztuki ?

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Monitor już kupiony. Taki miał być, aby mieć możliwość pracować na podzielonym ekranie. 

Niedługo będę kupowął monitor pod swoją maszyne i zastanawiam się pomiędzy 27, a 29 cali. Pewnie padnie na samsunga ue590d. Czy bedzie coś znacznie lepszego w  podobnej cenie?

 

GTXa raczej kupię 760 bądź jak radzisz 570 w zależności od okazji. 

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Gdyby ktoś był ciekaw zestawu. Został jeszcze zasilacz do kupienia. Narazie chodzi na pożyczonym z innego PC.

 

Tak więc ku potomności, gdyby ktoś szukał podobnego zestawu, do takich zastosowań.

 

Monitor: LG 29UM65

Procek: Xeon E5-2680v3

Płyta: ASRock X99 Xtreme3 

RAM: 16GB, ale czeka na dokładkę drugiej kości.

Grafika: GTX760 od Asusa

Dysk: Samsung 850 EVO 256Gb

Buda: Fractal XL

Zasilacz: do kupienia :)

 

Całość za kwotę poniżej 8000zl wliczając juz nowy zasilacz i jakiś HDD :)

Moc obliczeniowa robi wrażenie!

Edytowane przez minczin
Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o zasilacz to ja kilka zaproponuję:

1. Opcja budżetowa - XFX Core/Pro/TS - oem Seasonic'a, przyzwoity elektrycznie, bardzo dobry jakościowo, dobrze okablowany, o przyzwoitej kulturze pracy. Minusem mogą być sztywne kable, choć pięcioletnia gwarancja to wynagradza.

2. Drożej - Antec TPC - Oem Seasonic'a oparty o przetwornicę DC-DC, bardzo dobry elektrycznie, dobrze okablowany, cichszy od w/w XFX'a, wyższa sprawność.

3. EVGA 550 GS - OEM Seasonic'a, platforma w sumie ta sama co wyżej tj. SSR-550RT z tym, że w pełni modularny i posiada półpasywny system chłodzenia (wentylator włącza się pod 50% obciążeniem)

4. Super Flower Leadex Gold 550 / EVGA 550 G2 - najlepsze z podanych tutaj, świetne jakościowo i elektrycznie, świetnie okablowane. Wypadają najlepiej pod względem regulacji napięć jak i tłumienia tętnień.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...