Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć!

 

Mam do was wielką prośbę. Wyjeżdżam w dłuższą podróż po Azji gdzie oprócz zwykłego zwiedzania, zamierzam również trochę ponurkować. Szukam aparatu kompaktowego w cenie ok. 1.000 zł - 1.200 zł, który będzie ze mną w podróży. Zależy mi na tym, aby był wodoszczelny no i oczywiście wytrzymały. 
Czytałem już wiele opinii na temat różnych aparatów i na podstawie relacji innych użytkowników, odrzucam aparaty firmy Nikon ze względu na problemy z gwarancją. Spotkałem się z kilkoma wypowiedziami, z których wynikało, że Nikon odmówił napraw gwarancyjnych, w momencie kiedy aparat został uszkodzony przez zalanie. 
Niestety nie znalazłem zbyt dużo opinii na temat aparatu firmy Ricoh w związku z czym mam małe obawy. 
Co sądzicie o w/w Lumixie? Z tego co się zorientowałem to różnic pomiędzy FT-5 i FT-6 praktycznie nie ma. 
Może polecicie coś zupełnie innego? 

Dzięki za pomoc!

Link to post
Share on other sites

Różnic między nimi faktycznie nie ma. Mam FT5, od 2 lat, wielokrotnie wpadł do wody i w piach i dalej działa, nie zaparował, nie zalał się itd. Także myślę że możesz go spokojnie rozważać. Co do firmy ricoh to nic nie słyszałam...

A jak z jakością zdjęć i filmów?

Nie jestem, profesjonalistą, więc nie potrzebuję nie wiadomo czego, ale mimo wszystko dobrze, żeby zdjęcia i filmy wyglądały dobrze, zarówno te na zewnątrz jak i w wodzie ;)

Link to post
Share on other sites

RICOH to jest dawny Pentax, i ich seria WG ma dobre opinie. Sam nie korzystałem, ale ludzie posiadający Pentaxy WG chwalili je sobie. W tej kategorii masz też jeszcze Olympusa TG-850/860 - 21mm, czyli bardzo szeroki kąt, oraz Nikona AW120, który ma bardzo dobrą jakość zdjęć i filmów :).

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...