Skocz do zawartości

Czy ten zestaw jest dobry ? :D


Recommended Posts

Witam mam pytanie czy ten zestaw jest dobry i czy te chłodzenie wjedzie do obudowy ? :)

1. i5 4690k lga 1150 (940zł) od kolegi nowy !
2.Gigabyte GA-Z97-HD3 (394,10 zł) http://www.komputronik.pl/
3.Crucial :: 8GB 1600MHz Ballistix Sport SR CL9(192.99) www.agito.pl
4.Gigabyte Radeon R9 390 Gaming G1 (1420zł) http://techplanet.pl
5.Dyski twarde SATA III :: Seagate :: 1TB 7200obr. 64MB (199zł) 
6.Napęd Lite-On iHAS124-14 24x, SATA, Bulk,  - iHAS124-14 (51.09) www.morele.net
7.Obudowa ZALMAN Z3 PLUS (179zł) www.morele.net
8.Dysk ssd Transcend SSD 370 Premium 128GB (220zł) www.rtveuroagd.pl
9.Zasilacz XFX Pro Series TS550W (254.99zł)
10.chłodzenie Fortis 3 HE1425 (150zł) https://www.cooling.pl
Cena 3901.17 zł
Pozdrawiam
Link to post
Share on other sites

Osobiacie wzialbym gigabyte z87oc z esc.pl i do tego wyzej taktowane ramy. Zastanowilbym sie tez nad dyakien ssd, czy moze lepiej nie wziac czegos wyzszej klasy i chlodzeniem, bo jednak ja nie jestem przekonany do spc, ale pewnie tez bedziesz zadowolny. Co do karty grafocznej, to sam mam ten model (wersja nie g1, ale rozni sie bodajze lekko nizszym taktowaniem i napisami), a sama karta jest przyzwoita, na plus na pewno polpasywnosc, temperatury znosne, jedynie jak sie ja pozadnie obciazy to potrafi sie zrobic glosna. Reszta to sprawdzone komponenty z ktorych na pewno bedziesz zadowolony.

Edytowane przez barbapapa11
Link to post
Share on other sites

Kilkanaście to moze nie, ale jest przyrost. W moim przypadku przejście z Kingston Hyperx black 1600/cl9 na G.skill Tridentx 2400/cl10 dało około 8fps w BF3.

 

Ga z87x oc nie jest juz dostepna na esc.pl

 

Fortis 3 jest mało opłacalny, ostatnio ogladałem testy. Lepiej dolozyc pare zł do Grandisa;]

Link to post
Share on other sites
Ga z87x oc nie jest juz dostepna na esc.pl

 

Dokładnie  JEdyna fajna płyta jaka została to G1.Sniper 5 i w porównaniu do Gigabyte GA-Z97-HD3 to jak niebo a ziemia 

 

 

 

http://www.x-kom.pl/p/207555-pamiec-ddr3-kingston-8192mb-2400mhz-hyperx-savage-cl11-2x4096.htmlteż w X-kom-ie 

choć jak umiesz, to każdy ram podkręcisz wysoko ( jak masz dobrą płytę ), mój 4x4GB z 1600 cl 8 chodzi na 2133 9-11-11-27 ( bo wyżej płyta nie pozwoli )  

A taka G1 Sniper 5 Wspiera oficjalnie do 3000 MHz i wyżej, więc tam można by się pobawić 

Edytowane przez kokosnh
Link to post
Share on other sites

Będzie TROSZECZKĘ (kilka fps) wolniejszy, lecz jest składany na jednej stronie, więc koszty wysyłki będą mniejsze.

Edit: Wybacz, pomyliłem filmiki, będzie szybszy (ok. 10 fps), lecz z mniejszą możliwością rozbudowy w przyszłości, a prawdopodobnie GTX 970 będziesz mieć problemy z wykorzystaniem w całości (chyba, że grasz na rozdzielczości powyżej Full HD).

Edytowane przez JJayPolak
Link to post
Share on other sites

Wszystkie zestawy co były pod tym filmikiem są złe


tam nie dość że ma najdroższy zablokowany I5 ( kompletnie nieopłacalny , to jeszcze płytę na H81 ) 

Ten zestaw co napisałeś w pierwszym poście jest o wiele lepszy Oczywiście zmieniając płytę i ram ( ewentualnie jeszcze SSD ) 

Link to post
Share on other sites

 

 

Oczywiście zmieniając płytę i ram
Nadal nie rozumiem jak płyta czy ram ma zwiększyć wydajność w grach ? Niestety nie mogę się skusić na tą płytę którą podałeś wcześniej czy wymiana na nią jest aż tak konieczna ?Ps.Jeśli napisałem coś nie tak to sorry ale nie orientuję się w oc :)  
Link to post
Share on other sites

No jeszcze cooler zmienić trzeba na to Będzie wydajniejszy, i jest lepiej zrobiony niż Fortis 3 

Im lepsza płyta +cooler tym bardziej można podkręcić CPU ( lepsza sekcja zasilania i jej chłodzenie ) 
bo sekcja w płycie Gigabyte GA-Z97-HD3 to jest pod i3 lub zablokowaną i5 ( na pewno nie do podkręcania, czyli odblokowanego i5 ) 
Ram ma dużo do gadania, bo między takim 1600 cl9, a 2400 cl11 masz już te 3-10% FPS-ów więcej, a możesz podkręcić wyżej ( i to za mniej niż 40 zł czyli mniej niż 1% ceny zestawu, czyli się opłaca )  

Edytowane przez kokosnh
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...