Skocz do zawartości

Głośność - system, głośniki (słuchawki), DAC / szumy


Recommended Posts

Witam.


 


Jak prawidłowo skonfigurować głośność pomiędzy trzema regulacjami:


- głośność systemowa (windows),


- głośność potencjometrem w głośnikach (Microlab M880) lub stała głośność na Superlux HD681 EVO MKII


- głośność potencjometrem DAC (Prodigy CUBE).


 


Co ustawić na max głośność, co niekoniecznie, a czym tylko regulować głośność? Problem polega na tym, że w momencie gdy w utworze muzycznym występuje moment bez muzyki (np. początek lub koniec utworu) słychać wyraźne szumy i trzaskanie. Wynika to po prostu z faktu iż sprzęt nie jest najwyższych lotów i nie ma co oczekiwać cudów? Czy można temu jakoś zaradzić?


 


Jestem w trakcie zamówienia przedłużki jack do słuchawek (Canare Starquad 4e5c + wtyki Neutrika) oraz interkonektu RCA do głośników (Conducfil Speakfil 8896 + wtyki Amphenola). Czy jeżeli zmiana kabli nie pomoże da się coś jeszcze wykonać software'owo?


 


Pozdrawiam


Link to post
Share on other sites

Rozumiem, że chodzi nie o przewód USB (który był fabrycznie dołączony do CUBE'a) tylko gniazdo? Właśnie CUBE jest podłączony pod USB w monitorze (tylne porty w DELL U2414H), a nie bezpośrednio do gniazd w płycie głównej. To może być głównym problemem?

Edytowane przez Cineos
Link to post
Share on other sites
Trzaski to zapewne syfiaste usb i śmieci nim idące.

 

 

wytłumacz mi proszę jakim sposobem można zakłucic/zniekształcic sugnał cyfrowy który płynie przez kabel usb pakietami danych wraz z danymi kontrolnymi ? 

 

 

szumi tylko w głośnikach czy w słuchawkach też 

jaki bitrate masz ustawiony i ile Hz 

jaki odtwarzacz urzywasz ? i w jakim trybie?

Edytowane przez bleck55
Link to post
Share on other sites

Szumi na głośnikach i słuchawkach (np. oglądam telewizję internetową /player.pl/ i szumi podczas prowadzeni kwestii dialogowych).

24/96 w panelu sterowania.

VLC (do filmów i muzyki, nic innego nie instalowałem).

Edytowane przez Cineos
Link to post
Share on other sites

 

 

wytłumacz mi proszę jakim sposobem można zakłucic/zniekształcic sugnał cyfrowy który płynie przez kabel usb pakietami danych wraz z danymi kontrolnymi ? 

 

 

Już Ci tłumaczę - po zasilaniu. Jeśli nie wierzysz to zapraszam, zademonstruję.

Rozumiem, że chodzi nie o przewód USB (który był fabrycznie dołączony do CUBE'a) tylko gniazdo? Właśnie CUBE jest podłączony pod USB w monitorze (tylne porty w DELL U2414H), a nie bezpośrednio do gniazd w płycie głównej. To może być głównym problemem?

 

Chodzi o śmieci przedostające się z kompa po zasilaniu USB. Sprawdź podłączenie bezpośrednie, sprawdź z odłączonym zasilaczem.

Link to post
Share on other sites

czyli sprzężenie mas jak już a nie smieci po USB :) 

jeśli pisze ze tylko przy nagraniach to znaczy ze słucha mp3 i mamy  winowajce 

jeszcze mixer systemowy coś może mieszać wraz z kodekami 
zainstaluj foobara200  albo aimp3 i ustaw w opcjach Urzadzenie na tego cuba na wasapi 

Link to post
Share on other sites

A co tam skopiuje mojego posta z mp3store, bo tam ten sam temat powstał :)

 

"Według mnie opcji jest kilka i taki stan może być powodowany przez:

- sterowniki

- zbieranie syfu przez USB - jeśli Cube dostanie zniekształcony sygnał to taki może wypuścić

- ustawienia próbkowania, konfiguracja urządzenia

- jakość instalacji elektrycznej

- uszkodzenie Prodigy Cube'a

 

Sam byłem przykładem na to, że słabej jakości instalacja elektryczna w mieszkaniu powodowała spore szumy na wzmacniaczu The Wire.

 

Najlepiej sprawdź też urządzenie pod innym komputerem dla pewności."

Edytowane przez fexxer
Link to post
Share on other sites

Sprawdzałem na plikach FLAC.

Właśnie zainstalowałem foobar2000, ale nic w nim nie zmieniałem.

 

@bleck55 Zrobię tak jak polecasz.

@fexxer

1. sterowniki instalowane automatycznie przy podłł\ączeniu CUBE'a (oraz te z płyty głównej Realtek oraz instalowane przy sterownikach ATI)

2. rozumiem, że wymiana samego kabla USB na taki jakości 50zł nic nie zmieni? Sprawdzałem DAC pod laptopem oraz portami USB bezpośrednio w płycie głównej. Jest tak samo. Być może jest to problem dotyczący samych plików.

3. ustawienie w panelu sterowania 24/96

4. nowe mieszkanie - instalacja miedziana

 

DOWN: Także wstawiłem go dla wiadomości społeczności.

Edytowane przez Cineos
Link to post
Share on other sites

@bleck55 Mam do wyboru WASAPI (event) lub WASAPI (push), czym to się różni? Bitrate rozumiem 24bit?

 

Po ustawieniu na event mam jakieś dziwne ścinki, leci utwór i jakby na milisekundę jest cięcie i leci dalej (coś jak stuttering w grach).

Na push już tego nie ma.

Edytowane przez Cineos
Link to post
Share on other sites

do foobara musisz doinstalowac wtyczke   w aimp3 masz odrazu wasapi 

 

jak nie puszczasz nic tez szumią ? 

Mam zainstalowana wtyczkę.

 

"Mam do wyboru WASAPI (event) lub WASAPI (push), czym to się różni? Bitrate rozumiem 24bit?

Po ustawieniu na event mam jakieś dziwne ścinki, leci utwór i jakby na milisekundę jest cięcie i leci dalej (coś jak stuttering w grach).

Na push już tego nie ma."

 

Jak nic nie puszczam czy też kręcę potencjometrami to nic nie szumi.

Edytowane przez Cineos
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...