Skocz do zawartości

Zasilacz do 250zł


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez behenate,

Recommended Posts

Witam, mój zasilacz Modecom MC 620 Carbon prawdopodobnie nie wyrabia z moją konfiguracją tj.

grafika: r9 285 club 3d royal queen

procesor: Intel core i5 2500k

Płyta główna: Asus p8p67 le

ram: patriot 2x4gb 1600mhz.

 

Komputer w occt w teście power supply i gpu resetuje komputer, tak samo wejście pod wodospad w risenie 2 (wodospad zapewne powoduje duże obciążenie), oprócz tego raz doświadczyłem resetu w saints row 4.

Poszukuję jakiegoś używanego,markowego zasilacza 600-650W do 250zł. Jeżeli będziecie podrzucać linki na allegro (nie musicie nic szukać, tylko podać mi nazwy odpowiednich zasilaczy, ale gdyby jednak...) to ważne, żeby zasilacz był na gwarancji. Z góry dziękuje za odpowiedzi

Link to post
Share on other sites

Ten Thermaltake to rebrand, wnętrze tego zasilacza wyprodukowane jest przez CWT. Channel Well Technology na dzień dzisiejszy produkuje oemy do dużej ilości popularnych zasilaczy :)

 

Osobiście poleciłbym XFX Core/Pro/TS 550 - oem Seasonic'a, dobra regulacja napięć, dobry jakościowo, przyzwoita kultura pracy, 5 lat gwarnacji. Drobnym minusem może być trochę sztywne okablowanie.

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Ten modecom ma prawdopodobnie ok 3lat (tak twierdził sprzedawca komputera), więc możliwe, że nie trzyma napięć już tak dobrze. Znalazłem tego xfx'a na morele i esc.pl

http://www.esc.pl/product_info.php?manufacturers_id=&products_id=38114

 

http://www.morele.net/zasilacz-xfx-pro-series-ts550w-120mm-80-p1-550s-xxb9-379507/#anchor

 

Na morele jest pro a na esc core, tyle że na esc taniej, czy one są takie same i różnią się tylko nazwami czy czymś więcej? Czy na 100% ten zasilacz będzie pasował?

Link to post
Share on other sites

Niestety napięć nie zmierze, bo miernika nie mam :/ Ale to że resety są winą zasilacza jestem na 90% pewien, osobom z podobnymi zestawami (jeśli chodzi o pobór energii) też resetuje, wystsrczy rozwinąć komentarze. http://m.komputronik.pl/product/77922/Sprzet_komputerowy_/Podzespoly/MODECOM_Carbon_MC620_620W_ATX_BOX.html

 

Ps czy jeśli okaże się, że to nie wina zasilacza to nowy będę mógł zwrócić w ciągu 14 dni od zakupu? Chociaż i tak zapewne zostawię go sobie bo będzie mniejszy pobór prądu (certyfikat 80 bronze) :P

Ok, zasilacz zamówiony w sklepie esc.pl, mam nadzieję, że pomoże na te resety.

Edytowane przez behenate
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Archivment get: pierwszy w życiu podłączony zasilacz.

Pod wodospadem w risenie 3minuty wytrzymał (nie zresetował się) wcześniej (na starym zasilaczu) po 10sec był reset

Teraz power supply idzie pięknie 10min za 50min wrzuce info czy nie było resetu.

Życzcie mi szczęścia!

Nie było żadnych resetów :D Myślę że problem został rozwiązany, wielkie dzięki za pomoc, mam nadzieję że resety już się nie pojawią jeszcze raz dzięki!

Edytowane przez behenate
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...