Skocz do zawartości

Mało FPS na każdych detalach, mimo nie najgorszego sprzętu (CS:GO)


Recommended Posts

Tak z ciekawosci, po co ci tyle fps skoro monitor i tak wyswietli tylko 60/75, nie wiem jakie odswierzanie ma twoj monitor bo nie podales modelu. Napisales tylko ze 900p po czym wnioskuje iz napewno nie jest to monitor 120/144hz. Co za tym idzie jedyne co osiagniesz ze 100, 120 czy 200 fpsow to szpan przed kolegami. Wszystko ponad te 60/75 to marnotrawienie mocy przerobowych karty bo ona wygeneruje te dodatkowe klatki (pobierajac wiecej pradu a co za tym idzie wydzieli wiecej ciepla), jednak twoje oko i tak nie dostrzeze roznicy bo niby jak skoro monitor i tak tych klatek nie wyswietli.Jedyny efekt jaki mozesz dostrzec przy wylaczonym vsync jest raczej negatywny (tzw. tearing).Reasumujac, wlacz vsync i bedzie najbardziej optymalnie.Pozdrawiam

 

Bzdura! Im więcej fpsow tym lepiej, bo są mniejsze opóźnienia.

 

Proponuje przeinatalowac sterowniki od grafy. Też kiedyś miałem coś podobnego. Usuń ręcznie wszystkie pliki i będzie dobrze.

 

Edytowane przez Evogin
Link to post
Share on other sites

Bzdura! Im więcej fpsow tym lepiej, bo są mniejsze opóźnienia. Proponuje przeinatalowac sterowniki od grafy. Też kiedyś miałem coś podobnego. Usuń ręcznie wszystkie pliki i będzie dobrze.

Przeinstalowałem na te, co pan powyżej mi dał, i dalej to samo ... 

Link to post
Share on other sites

Parametry startowe ustawiamy we właściwościach gry na steam.

 

1. Przejdź do swojej biblioteki gier na steam i znajdź w niej Counter-Strike: Global Offenisve

2. Kliknij PPM na CS:GO a następnie przejdź dowłaściwości - znajdziesz je na samym dole.

3. Przejdź do zakładki Ogólne a następnie kliknij naUSTAW OPCJE URUCHAMIANIA Wyświetli ci się pole w którym możesz wpisać swoje parametry startowe.

-novid -tickrate 128 -high -threads 8

-nod3d9ex -nojoy

 

Do tego włącz renderowanie wielordzeniowe bez tego używasz tylkobkednego rdzenia a masz 4 i 8 wątków.

 

 

Link to post
Share on other sites

Parametry startowe ustawiamy we właściwościach gry na steam. 1. Przejdź do swojej biblioteki gier na steam i znajdź w niej Counter-Strike: Global Offenisve 2. Kliknij PPM na CS:GO a następnie przejdź dowłaściwości - znajdziesz je na samym dole. 3. Przejdź do zakładki Ogólne a następnie kliknij naUSTAW OPCJE URUCHAMIANIA Wyświetli ci się pole w którym możesz wpisać swoje parametry startowe. -novid -tickrate 128 -high -threads 8 -nod3d9ex -nojoy Do tego włącz renderowanie wielordzeniowe bez tego używasz tylkobkednego rdzenia a masz 4 i 8 wątków.

Przeczytaj mój temat. Mam to poustawiane.

Link to post
Share on other sites

Czytałem nie pisałeś szefie jakie ustawiles tylko ze inne to raz a dwa dokup lepsze chłodzenie i podkręcić procka spróbuj

Aha? Czyli wydałem taką kasę, by z tym prockiem mi cs nie szedł przynajmniej w 60fps'ach przy nagrywaniu na najniższych detalach, rozdzielce 4:3 ?? Wybacz, ale nie ;) 

 

Czekam dalej... Chyba jednak będzie trzeba się poddać, bo odpowiedzi jak nie było tak jk nie ma :/

Link to post
Share on other sites

Zrób format i wgraj win 7.

 

Posiadasz jeden z najbardziej awaryjnych dysków twardych. Sprawdź jakimś programem (np. HD Tune) czy jest sprawny.

 

Wyłącz zbędne funkcje w biosie. Oszczędzanie energii itp.

 

Sprawdź pamięci ram, może są uszkodzone. Ustaw timingi i taktowanie.

 

Przeinstaluj steama.

 

Edytowane przez Evogin
Link to post
Share on other sites

Zrób format i wgraj win 7. Posiadasz jeden z najbardziej awaryjnych dysków twardych. Sprawdź jakimś programem (np. HD Tune) czy jest sprawny. Wyłącz zbędne funkcje w biosie. Oszczędzanie energii itp. Sprawdź pamięci ram, może są uszkodzone. Ustaw timingi i taktowanie. Przeinstaluj steama.

Czytaj główny post. Format robiłem we czwartek. HDD jest jak najbardziej sprawny, Bios "oczyszczony", oszczędzanie sam sobie ustawiam, RAm uszkodzone, serio?...

 

Człowieku tylko z cs:go mam problem, nie z grami. Wiedźmin 3, Mad Max, i inne gry o wiele lepiej mi idą..

Link to post
Share on other sites

System 64 bit? Jak nagrywasz, to jakie masz zużycie procesora, pamięci i dysku? Może dysk Ci coś mieli więcej, jak nagrywasz? Usuwałeś sterowniki przy pomocy DDU? Dysk bez badów? Próbowałeś wymienić taśmę SATA i podłączyć do innego portu? Masz AHCI czy IDE w BIOSIE?

Link to post
Share on other sites

System 64 bit? Jak nagrywasz, to jakie masz zużycie procesora, pamięci i dysku? Może dysk Ci coś mieli więcej, jak nagrywasz? Usuwałeś sterowniki przy pomocy DDU? Dysk bez badów? Próbowałeś wymienić taśmę SATA i podłączyć do innego portu? Masz AHCI czy IDE w BIOSIE?

- 64

- Nie duże zużycie (m/w +5-10% niż podczas normalnego grania.. Czy to CS czy np. Wiedźmin 3) Pamięci mam ok. 70% przy nagrywaniu a dysk nie wiem. Dysk świezy, bez badów, i problemów. Taśma Sata jest sprawna.

 

Ale tu chodzi głównie o problem z CS:GO... Powtarzam, wiele innych, bardzo wymagających gier działa wręcz idealnie... Tylko nie CS:GO podczas tego pieprzonego nagrywania.. Wszystkie gry, tylko nie CS:GO :/

Link to post
Share on other sites

A czym nagrywasz? Próbowałeś innego programu do tego? Przekładałeś kartę do drugiego slotu? Sterownik z chipsetu masz najnowszy? Procesor kupiłeś używany czy nowy? Imo albo błąd komunikacji na linii procesor - GPU albo któryś sterownik powoduje problem. Użyłeś DDU, jak instalowałeś nowe sterowniki do grafiki? Spróbuj jeszcze w msconfig ustawić czysty rozruch i sprawdź.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ja bym sprawdził obciążenie poszczególnych rdzeni procesora. Może na jednym dobija do maxa, bo zarówno cs jak i program nagrywający obciąża ten sam rdzeń a reszta leży odłogiem i stąd ta kicha a ogólne użycie procesora nie przekracza tych ~16% (100/6=16,6(6)). Samo ostrze mielenie dysku podczas nagrywania i grania może również mocno obniżyć fpsy.

 

Ja sprawdzałbym przy włączonym osd

http://forum.benchmark.pl/topic/76788-monitoring-obci%C4%85%C5%BCenia-cpu-gpu-w-osd-poradnik/

na którym ustawiłbym wszystkie najważniejsze elementy. Tj użycie ramu, poszczególnych rdzeni procesora, temperatury cpu, gpu i ewentualnie sekcji zasilania, taktowania cpu, gpu itp.

No i po włączeniu nagrywania obserwować czy któraś z tych wartości nie wykazuje jakichś anomalii.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

zrób reinstall cs:go,i usuń wszystkie parametry startowe bo one częściej szkodzą niż dają jakikolwiek pożytek

Ty sam się zreinstaluj człowieku. Czytaj główny wątek a później pisz, bo to jest śmieciowy post. Reinstall CS:GO miałem tydzień temu i bylo to samo, a w ten czwartek robiłem reinstall systemu.

Ja bym sprawdził obciążenie poszczególnych rdzeni procesora. Może na jednym dobija do maxa, bo zarówno cs jak i program nagrywający obciąża ten sam rdzeń a reszta leży odłogiem i stąd ta kicha a ogólne użycie procesora nie przekracza tych ~16% (100/6=16,6(6)). Samo ostrze mielenie dysku podczas nagrywania i grania może również mocno obniżyć fpsy.

 

Ja sprawdzałbym przy włączonym osd

http://forum.benchmark.pl/topic/76788-monitoring-obci%C4%85%C5%BCenia-cpu-gpu-w-osd-poradnik/

na którym ustawiłbym wszystkie najważniejsze elementy. Tj użycie ramu, poszczególnych rdzeni procesora, temperatury cpu, gpu i ewentualnie sekcji zasilania, taktowania cpu, gpu itp.

No i po włączeniu nagrywania obserwować czy któraś z tych wartości nie wykazuje jakichś anomalii.

Postaram się coś z tym zdziałać, i ewentualne błędy będę przekazywał pierw Tobie na PW :)

 

Niestety... Klapa. MSI Afterburner mi co chwile się kraszuje przy zmianie ustawień, potem one się nie zapisują w tym programie do sprawdzania CPU nie mogę włączyć opcji by pokazywały mi wyniki na pulpicie podczas gry.. Dramat z tymi programami.

 

A tak zachowuje się mój procesor, jak nagrywam cs:go 

http://pics.tinypic.pl/i/00701/4rc2yjhifx8b.png

@ref.

Edytowane przez Peshus
Link to post
Share on other sites

Ja bym upatrywał winy zbyt dużego obciążenia 1go rdzenia. Na core 0 masz prawie 90% użycie, czasami  tyle już wystarczy (a nawet i mniej). Szkoda, że nie obserwowałeś poprzez osd, bo taki pojedynczy screen za dużo nie mówi. Stała oscylacja w tych granicach podczas grania i nagrywania potwierdziłaby moją tezę.

Trzebaby się zastanowić/znaleźć w sieci, jak zmusić program do nagrywania, by korzystał z innego rdzenia.

Proponuję poprzez ustawienie koligacji w menedżerze zadań (odznaczyć procesor 0 i 1). Niestety taką metodą będzie to uciążliwe, bo trzba będzie za każdym razem to zmieniać.

Edytowane przez MasterBarti
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ja bym upatrywał winy zbyt dużego obciążenia 1go rdzenia. Na core 0 masz prawie 90% użycie, czasami  tyle już wystarczy (a nawet i mniej). Szkoda, że nie obserwowałeś poprzez osd, bo taki pojedynczy screen za dużo nie mówi. Stała oscylacja w tych granicach podczas grania i nagrywania potwierdziłaby moją tezę.

Trzebaby się zastanowić/znaleźć w sieci, jak zmusić program do nagrywania, by korzystał z innego rdzenia.

Proponuję poprzez ustawienie koligacji w menedżerze zadań (odznaczyć procesor 0 i 1). Niestety taką metodą będzie to uciążliwe, bo trzba będzie za każdym razem to zmieniać.

Wiem, wiem o co Ci chodzi! ja tak robiłem podczas gry w GTA SA bo coś tam mi nie chodziło... Kurcze! Zaraz sprawdzę, i Ci dam znać. Jak to podziała, to jesteś człowieku genialny!

 

ps. przy ustawieniu Koligacji jest odmowa dostępu :c

Edytowane przez Peshus
Link to post
Share on other sites

W Menedżerze zadań w zakładce procesy kliknij Pokaż procesy wszystkich użytkowników. Wtedy powinno dać się zmienić.

Zrobiłem tak przy actionie, cs'ie.. Lecz dalej ten sam efekt. :/

 

Oczywiście nie obydwa naraz (Choć też próbowałem..)

Edytowane przez Peshus
Link to post
Share on other sites

uruchom te aplikacje jako administrator

To samo .. Lecz cs'a nie uruchomię jako Admin ponieważ jej ikona ma lokalizacje "steamową"

To samo w przypadku Frapsa... Może jedyną nadzieją będzie napisanie do supportu AMD? Czy to bezsens?

Edytowane przez Peshus
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...