Skocz do zawartości

Mało FPS na każdych detalach, mimo nie najgorszego sprzętu (CS:GO)


Recommended Posts

Witajcie. Pisałem już na wielu forach o tym.. I nikt jeszcze nie podał "Właściwej formuły" na tą bolączkę, a chciałbym zacząć nagrywać z CS:GO i te PRZYNAJMNIEJ stałe 60fpsów by się jednak przydało..

 

Sprzęt:

CPU: FX 8320 (stockowe chłodzenie, nie podkręcany)

GPU: Asus R9 270x (Nie podkręcany)

RAM: Kingston HyperX Black 4GB

PSU: SPC Deus G1 500W

HDD: Barracuda 1TB

Ano tak, zapomniałem o płycie: AsRock 970 extreme 3 R 2.0

 

Pomimo takiego sprzętu czy to na wysokich, czy na niskich, czy rozdzielczość 900p (Taki monitor), czy 4:3 dalej to samo... max 120fps przy grze, przy nagrywaniu 40-70 (waha się b. często.)

 

Próbowałem już chyba wszystkiego.. Komend w steam przy uruchamianiu gry (-novid i te inne), uruchamianie jako admin, ustawianie priorytetu dla aplikacji i wciąż nic.. może tutaj znajdę odpowiedź, a jeżeli uda się coś na to poradzić obiecuje, nabije chyba  ze sto limitów "Plusów" bo ta sprawa jest dla mnie ważna..

 

Z góry dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam!

Edytowane przez Peshus
Link to post
Share on other sites

Czy na tym zestawie sprzętowym zawsze tak miałeś, czy od jakiegoś czasu?

W tym problem, że cały czas.. Odkąd zainstalowałem CS:GO (maj/czerwiec) tak mam. Kilkoro moich znajomych mają słabsze sprzęty, ba nawet laptopy i przy niskich mają duże zwiększenie fps, dochodzi do sytuacji, że mają nawet 200 a ja ... no 120 w porywach 140.

Link to post
Share on other sites

Cytuję: "Prawy przycisk myszki (PPM) na wolnej przestrzeni pulpitu -> ATI Catalyst Control Center (lub Właściwości/Ustawienia/Zaawansowane/potem szukamy w którejś zakładce wejścia do panelu Catalyst Control Center) -> Zakładka 3D -> All settings (Wszystkie ustawienia) -> szukamy "Wait for vertical refresh" (Czekaj na odświeżanie pionowe) i wyłączamy, przełączając pasek maksymalnie w lewo (aż pojawi się napis "Always off" czyli "Zawsze wyłączone"), Potem wszędzie Ok aż zamkniemy wszystkie okna i po sprawie."

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jaki system?

7 (musiałem zmieniać z 10 ze względu na to, że jestem uzależniony od starego modemu, który może być zainstalowany MAX na w7), na 10 to samo.

@jarrino 

mam takie coś.. grzebię i grzebię i nie mogę dogrzebać Vsynca.

http://iv.pl/images/79185885810498138026.png

Link to post
Share on other sites

Tak z ciekawosci, po co ci tyle fps skoro monitor i tak wyswietli tylko 60/75, nie wiem jakie odswierzanie ma twoj monitor bo nie podales modelu. Napisales tylko ze 900p po czym wnioskuje iz napewno nie jest to monitor 120/144hz. Co za tym idzie jedyne co osiagniesz ze 100, 120 czy 200 fpsow to szpan przed kolegami.

 

Wszystko ponad te 60/75 to marnotrawienie mocy przerobowych karty bo ona wygeneruje te dodatkowe klatki (pobierajac wiecej pradu a co za tym idzie wydzieli wiecej ciepla), jednak twoje oko i tak nie dostrzeze roznicy bo niby jak skoro monitor i tak tych klatek nie wyswietli.

 

Jedyny efekt jaki mozesz dostrzec przy wylaczonym vsync jest raczej negatywny (tzw. tearing).

 

Reasumujac, wlacz vsync i bedzie najbardziej optymalnie.

 

Pozdrawiam

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Tak z ciekawosci, po co ci tyle fps skoro monitor i tak wyswietli tylko 60/75, nie wiem jakie odswierzanie ma twoj monitor bo nie podales modelu. Napisales tylko ze 900p po czym wnioskuje iz napewno nie jest to monitor 120/144hz. Co za tym idzie jedyne co osiagniesz ze 100, 120 czy 200 fpsow to szpan przed kolegami. Wszystko ponad te 60/75 to marnotrawienie mocy przerobowych karty bo ona wygeneruje te dodatkowe klatki (pobierajac wiecej pradu a co za tym idzie wydzieli wiecej ciepla), jednak twoje oko i tak nie dostrzeze roznicy bo niby jak skoro monitor i tak tych klatek nie wyswietli. Jedyny efekt jaki mozesz dostrzec przy wylaczonym vsync jest raczej negatywny (tzw. tearing). Reasumujac, wlacz vsync i bedzie najbardziej optymalnie. Pozdrawiam

Gdybyś przeczytał pierwszy post, w którym napisałem, że przy nagrywaniu, co jest dla mnie kluczowe NIE MAM nawet 60fps tylko 40-50 czasaaasaaaami 60-70 to byś wiedział.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nagrywanie aby bylo jednoczesnie gralo sie komfortowo wymaga:szybkiego procesora(wysoka kompresja on the fly) lub szybkiego dysku (niska kompresja, duze pliki-do przekompresowania pozniej). Jesli w obu przypadkach masz slabe ogniwo to takie spadki beda sie zdarzaly.

 

 

Link to post
Share on other sites

O czym Ty do mnie gadasz człowieku? W Wiedźminie 3 nie mam problemów (Ultra) nawet przy nagrywaniu, grałem również w nowego AC, Mad Max, Gta V, i inne produkcje.. W żadnym nie miałem problemów (czasami, ale ulegało to często zmianie na lepsze) a w CS:GO mam. Nawet w World of Tanks nie miałem problemów z FPS'ami i przy nagrywaniu (przy wymaxowanym HD teksturach miałem te stałe 45-50fps przy nagrywaniu tylko o 5 mniej) ale to było stałe.. A nie bujało się jak chorągiew na wietrze.

Link to post
Share on other sites
Tak z ciekawosci, po co ci tyle fps skoro monitor i tak wyswietli tylko 60/75, nie wiem jakie odswierzanie ma twoj monitor bo nie podales modelu. Napisales tylko ze 900p po czym wnioskuje iz napewno nie jest to monitor 120/144hz. Co za tym idzie jedyne co osiagniesz ze 100, 120 czy 200 fpsow to szpan przed kolegami. Wszystko ponad te 60/75 to marnotrawienie mocy przerobowych karty bo ona wygeneruje te dodatkowe klatki (pobierajac wiecej pradu a co za tym idzie wydzieli wiecej ciepla), jednak twoje oko i tak nie dostrzeze roznicy bo niby jak skoro monitor i tak tych klatek nie wyswietli.Jedyny efekt jaki mozesz dostrzec przy wylaczonym vsync jest raczej negatywny (tzw. tearing).Reasumujac, wlacz vsync i bedzie najbardziej optymalnie.Pozdrawiam

Polecasz włączyć vsync w CSie? Pojęcie "input lagu" (a takowy właśnie jest skutkiem włączenia vsync) jest Ci chyba obce.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Polecasz włączyć vsync w CSie? Pojęcie "input lagu" (a takowy właśnie jest skutkiem włączenia vsync) jest Ci chyba obce.

Vsync mam wyłączone. Spowalniało mi mysz, i było skakanie niemiłosierne FPS'ami.

 

Vsync mam wyłączone. Spowalniało mi mysz, i było skakanie niemiłosierne FPS'ami.

Dziś instalowałem, bo wczoraj reboot systemu ze względu na stary modem :/ Myślałem, że popularny "format" da coś radę, jednak nic..

Edytowane przez Peshus
Link to post
Share on other sites

A masz włączoną wielowątkowość w grze? Tam jakaś taka opcja jest żeby CS korzystał z 2 rdzeni 

Chodzi Ci chyba o wielordzeniowy rendering? Ta opcję mam odznaczoną - mimo 8 rdzeni w moim CPU CS czasami... Dławił się (bez nagrywania, 50-70fps ;x)

Link to post
Share on other sites

Zainstaluj ze strony amd bo masz jakies asusa i wlacz renderowanie wielordzeniowe.

Asusa mam GPU -_-

Gdybyś czytał wszystkie posty, wiedziałbyś, że renderowanie wielordzeniowe SPOWALNIA mi grę...

Edytowane przez Peshus
Link to post
Share on other sites

 

http://iv.pl/images/79185885810498138026.png

Jak byk w lewym górnym rogu jest napisane asus catalyst control center. Usuń sterowniki tym http://www.guru3d.com/files-get/display-driver-uninstaller-download,20.html i zainstaluj te http://support.amd.com/en-us/download/desktop?os=Windows+7+-+64 http://support.amd.com/en-us/download/desktop?os=Windows+7+-+32

Edytowane przez sados2191
Link to post
Share on other sites

sprawdź jakie masz temperatury procka podczas nagrywania

Podczas nagrywania 40-60 fps a temperatury 50-65 stopni. Dodam, że przy gre np. W Wiedźmina 3 na wszystkich najwyższych (Z wyjątkiem tekstury na Wyoskie zamiast bardzo) tych fpsów mam 30-40 a temperatura waha się, ale max jaką osiągnąłem to 79

 

http://sniper13.pl/csgo-jak-zwiekszyc-fps/

 

Rzeczywiście masz mało tych fps'ów. Ja na Phenom 945@3,75GHz mam zawsze stałe ponad 100 fps'ów.

 

Obczaj tą stronkę.Mi to pomogło  ;)

 

Format - był 3 dni temu

Reinstall - robiłem przed formatem z 4 razy

Sprawdzanie spójności - przed chwilą zrobiłem, bez problemu.

 

jedyną dla mnie opcją, która może pomóc to te bindy na czyszczenie tekstur.. Obczaję to i dam znać.

Edytowane przez Peshus
Link to post
Share on other sites

porównując do mojego 280x to fatalnie działa tobie kanter. na pierwszy ogień usuń sterowniki amd wszystkie i daj jakąś starszą wersję.im nowsze tym imo gorzej z działaniem csa jakieś 14.4 były by ok. dla przykładu u mnie na lapku po zainstalowaniu najnowszych sterów spadło mi z stabilnych 120 do 30 a na stacjonarnym z 250 do 100 co boli bo mam monitor 144hz .

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

porównując do mojego 280x to fatalnie działa tobie kanter. na pierwszy ogień usuń sterowniki amd wszystkie i daj jakąś starszą wersję.im nowsze tym imo gorzej z działaniem csa jakieś 14.4 były by ok. dla przykładu u mnie na lapku po zainstalowaniu najnowszych sterów spadło mi z stabilnych 120 do 30 a na stacjonarnym z 250 do 100 co boli bo mam monitor 144hz .

Z łaski swojej mógłbyś podać link do tych sterowników 14.4? Byłbym zobowiązany :)

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...