Skocz do zawartości

Windows 7 - "Trwa wyszukiwanie aktualizacji..."


Recommended Posts

Dzięki za szybką odp usunąłem ostatnią aktualizację restart kompa i na nowo pobierz teraz. Pasek mruga na zielono ale obecnie jest zero pobrania. Zostawię na dłużej i zobaczymy. Mam nadzieję że net mi nie siądzie bo ja mam radiówkę i czasem gubi zasięg:-DD  Pozdro. 

Link to post
Share on other sites

trzeba się do tego przyzwyczaić, W7 nie ma już tak dużego wsparcia jak po jego premierze, chęć wciśnięcia tego chłamu w postaci W10, powoduje problemu z aktualizacjami dla wcześniejszych systemów

poza tym nie myślmy że aktualizacje powinny wychodzić codziennie, im mniej tym lepiej, znaczyło by to że w końcu system jest doskonały, niestety w przypadku M$ jest to nie wykonalne, zawsze znajdzie się jakiś haker który spróbuje zaszkodzić monopoliście

szkoda tylko że odbija się to na zwykłych użytkownikach systemów :(

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Cześć wszystkim,

 

Problem z wyszukiwaniem aktualizacji, który trwa w nieskończoność rozwiązuje zainstalowanie poprawki KB3172605.

 

Po zainstalowaniu i restarcie, wyszukiwanie aktualizacji zajmie może z 5 minut.

 

Nie ma za co ; )

 

Potwierdzam.

MSowi jakimś cudem udało się naprawić WU, bardzo dziwnym trafem tuż po zakończeniu akcji wciskania W10.

Link to post
Share on other sites

Nie skusił bym się na instalowanie nieznanych poprawek, ja odczekałem kilka godzin z włączonym WU, znalazł aktualizacje i zainstalował, od tamtej pory aktualizacje są prawie codziennie.

Poszperałem w necie i gdzieś znalazłem takie info, poprawki wymuszające do instalacji W 10 i te których nie powinno się instalować :

KB 295 26 64

KB 297 69 78

KB 299 02 14

KB 302 19 17

KB 303 14 32

KB 303 55 83

KB 304 43 74

 

Te poprawki u mnie są na czarnej liście, każdemu polecam wykonanie backupu partycji systemowej, aby w razie problemu przywrócić system do bezpiecznego stanu, niektóre z wskazanych poprawek nie dają się usunąć i mamy już kipisz, pomoże jedynie backup.

Tyle ode mnie, powodzenia :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Witam, mam ten sam problem. W czwartek zainstalowałem swoją 7 na komputerze i już po pierwszym uruchomieniu pobrało kilka aktualizacji i to wszystko. W ustawieniach WU zmieniłem na Wyszukaj aktualizacje, ale pozwól mi wybrać czy je pobrać i zainstalować. Czekałem wczoraj od 15 do 1 w nocy, że może coś znajdzie ale jednak się myliłem. Wyłączyłem komputer bo kładłem się spać, ciężko jest zasnąć przy obciążonym procesorze. Dziś znów to samo ciągłe Trwa wyszukiwanie aktualizacji... Ile wam to zajmuje?

Link to post
Share on other sites

Witam, mam ten sam problem. W czwartek zainstalowałem swoją 7 na komputerze i już po pierwszym uruchomieniu pobrało kilka aktualizacji i to wszystko. W ustawieniach WU zmieniłem na Wyszukaj aktualizacje, ale pozwól mi wybrać czy je pobrać i zainstalować. Czekałem wczoraj od 15 do 1 w nocy, że może coś znajdzie ale jednak się myliłem. Wyłączyłem komputer bo kładłem się spać, ciężko jest zasnąć przy obciążonym procesorze. Dziś znów to samo ciągłe Trwa wyszukiwanie aktualizacji... Ile wam to zajmuje?

1. Instalujesz KB3172605

2. Restartujesz

3. Odpalasz WU i znajduje aktualizacje w kilka minut.

Link to post
Share on other sites

1. Instalujesz KB3172605

2. Restartujesz

3. Odpalasz WU i znajduje aktualizacje w kilka minut.

Już próbowałem instalować tą poprawkę, gdy ją odpalę to też wiecznie ładuje się zielony pasek i nic więcej. A gdy wyłączę systemowe WU i chcę włączyć KB3172605 to Windows mówi mi, że ona nie ma zastosowania w moim systemie. :(

Link to post
Share on other sites

Uruchamiasz instalator łatki, w jego trakcie restartujesz usługę WU. Ewentualnie przełącz usługę w tryb ręczny i ją zatrzymaj, dopiero spróbuj zainstalować łatkę. Tak samo postępuję się w przypadku korzystania np. z abcupdate. Najlepiej wyłączyć wyszukiwanie aktualizacji, następnie przełączyć usługę w ręczne uruchamianie. W ten sposób instalator odpali samą usługę, ale ona nie zacznie wyszukiwać nowych aktualizacji, czytaj "nie zapcha się". Jest to dość uciążliwy problem, ja rozwiązuje go tymi offline'owymi aktualizatorami. Po którejś tam łatce WU zaczyna działać normalnie. I tak jak już pisałem, nie ma uniwersalnej łatki na ten problem, a sam MS podaje ich kilka. 

Link to post
Share on other sites

A nie próbujesz przypadkiem zainstalować wersji 32-bit na systemie 64-bit, lub na odwrót?

Nie, w nazwie łatki jest napisane x64, ja właśnie też mam system 64bitowy. 

 

Uruchamiasz instalator łatki, w jego trakcie restartujesz usługę WU. Ewentualnie przełącz usługę w tryb ręczny i ją zatrzymaj, dopiero spróbuj zainstalować łatkę. Tak samo postępuję się w przypadku korzystania np. z abcupdate. Najlepiej wyłączyć wyszukiwanie aktualizacji, następnie przełączyć usługę w ręczne uruchamianie. W ten sposób instalator odpali samą usługę, ale ona nie zacznie wyszukiwać nowych aktualizacji, czytaj "nie zapcha się". Jest to dość uciążliwy problem, ja rozwiązuje go tymi offline'owymi aktualizatorami. Po którejś tam łatce WU zaczyna działać normalnie. I tak jak już pisałem, nie ma uniwersalnej łatki na ten problem, a sam MS podaje ich kilka. 

W usługach zatrzymałem Windows Update i odpaliłem tą łatkę, widzę jedynie wiecznie ładujący się pasek :(

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...