Skocz do zawartości

Windows 7 - "Trwa wyszukiwanie aktualizacji..."


Recommended Posts

Wczoraj postawiłem czystą instalację Windows 7. Po podłączeniu do sieci instaluje pierwszą dawkę aktualizacji, potem drugą i trzecią chyba, co kończy się instalację SP1, następnie do zainstalowania jest Windows Update Agent i po tej operacji jedyne, co się dzieje w Windows Update to napis "Trwa wyszukiwanie aktualizacji...". Próbowałem sztuczki z usunięciem katalogu SoftwareDistribution, ale nie pomogło. Czy ktoś ma inne pomysły?

Link to post
Share on other sites

Poczekać aż wyszuka, kiedyś znajdzie.

Wypowiedź nie prezentującą "żadnego doświadczenia" tym bardziej w temacie :P

 

Mi pomógł ten sposób - sprawdź:

1. Usuń pliki z Software Distribution,

2. Uruchom wiersz poleceń (polecenie cmd wpisz w Menu Start)

3. Wpisz wuauclt.exe /updatenow, ale nie naciskaj Enter

4. Otwórz Windows Update i kliknij Wyszukaj Aktualizacje

5. Szybko przejdź do wiersza poleceń i kliknij Enter

 

Teraz nie powinno być problemu z żadną aktualizacją

Edytowane przez chrisplbw
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Wypowiedź nie prezentującą "żadnego doświadczenia" tym bardziej w temacie

No proszę Cie, patrzenie po ilości postów na forum to nie wyznacznik wiedzy :) Gdyby Windows update nie działał dostałby jakiś komunikat błędu a on po prostu sobie szuka.

Link to post
Share on other sites

Po co się wypowiadasz? nabić sobie posta nie wnosząc nic merytorycznego do tematu? i mnie sugerowałem się liczbą postów tylko nickiem :)

Idąc dalej tym tropem z doświadczenia powinieneś wiedzieć, że Windows Update "zawieszone" na wyszukiwaniu w nieskończoność to również błąd, bez wspomnianego przez ciebie komunikatu :P często problem występuje zaraz po instalacji SP i nowego Agenta Windows Update)

 

Koniec off-topu - mam nadzieję, że autor już nie ma żadnego kłopotu z usługą
 

Edytowane przez chrisplbw
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Witam przedmówców. Przyłączę się do postu.

Problem praktycznie taki sam. Po czystej instalacji Windows 7 (wer. Ultimate, 64bit, bez sp1) pobiera aktualizacje ładne do pewnego momentu:

1. Instaluje rozszerzenie Update (czyli o ile się nie mylę "agenta")

2. Pobieram parę aktualizacji - kilka ważnych i trochę dodatkowym (olewam tylko pakiety językowe)

3. Potem czas na sp1 - leci dość długo, norma

4. Ponownie agent Update się panoszy:)

5. I tu zaczynają się schody... Pokazuje że pobiera, ale sprawdzając NetMeter Evo pokazuje na wykresie tylko nieznaczny i bardzo krótki ruch sieciowy co około 15-30 sekund (około 0,7KiB/s)

 

Właśnie to zwróciło moją uwagę - brak ruchu sieciowego! Może problem leży po stronie "Majkroszoftu"?

 

 

często problem występuje zaraz po instalacji SP i nowego Agenta Windows Update

Kłóciłbym się, poprzednio nigdy nie zdarzyły mi się problemy. Ostatni raz stawiałem system 4-5miesiące temu i było normalnie. A teraz na blaszaku i laptopie to samo, do tego kaszana w tym samym momencie.

 

Próbowałem wg metody "chrisplbw" ale jedyne co uzyskałem to dodatkowe zainstalowanie NETframework-a i paru innych aktualizacji do niego, które wcześniej się nie pojawiały. Jednak ostatecznie utknąłem a tym samym punkcie.

Edytowane przez Naprawiator
Link to post
Share on other sites

Nooo rzecz w tym że zostawiałem nawet i po 2h i nic. Gdybym widział że jest jakiś ruch sieciowy to spoko, ale jak nic nie pobiera to "z nie pobranego nawet Salomon nie zainstaluje" - ot, cała bolączka :cry:

 

Mówisz 3miechy... czyżby miało to coś wspólnego z wprowadzeniem win10?

Albo ich serwery są aż tak przeciążone, albo (uwaga teoria spiskowa:) MS wpadł na interesujący pomysł zachęcania użyszkodników do przechodzenia na dziesiątkę. :menda:

Link to post
Share on other sites

Aktualny czas wyszukiwania - od godziny 14 z minutami do teraz. To daje bite 4godziny. I nic :cry:

 

 

niech sobie to wyszukiwanie lata.

Niestety "lata" to chyba potrwa ta aktualizacja :/

 

Po za tym jak czytam sporo osób na różnych forach zadaje to pytanie, co oznacza że przypadek nie jest odosobniony. Jeśli to "Majkroszoft" namieszał to cięższa sprawa. Albo to naprawią, albo ktoś z czasem zrobi jakieś obejście. Najgorzej że potrzebuję tego dość pilnie, bo komputer maminy trzeba naprawić i wysłać za granicę :D

Link to post
Share on other sites
Nie lepiej pobrać obraz ze zintegrowanym sp i następnymi łatkami, stąd winclub.pl

Vicodin, masz na myśli coś takiego?

http://winclub.pl/topic/4609-windows-7-sp1-x86x64-vii-viii-ix-2015-winclub-pl/page-1

 

Spróbować nie zaszkodzi, chociaż wolałbym poszukać jakiejś metody aby dało się pobierać jak dawniej, przez win update na bazie płyty którą mam. Niestety, na razie i tak nie mam możliwości pobrać obrazu systemu, bo dysk C i D napchany pod korek (a drugi dysk pożyczony:(

 

Metoda zaproponowana przez AudiAwx-a pomogła minimalnie - po 4godzinach zirytowany wyłączyłem komputer, a gdy go włączyłem ponownie, dostałem pokaźną listę aktualizacji do zainstalowania. Niestety, po kliknięciu "instaluj" znowu "udaje że pobiera", przy czym update uparcie twierdzi, że pobiera nawet jak ma odłączony internet :D

Edytowane przez Naprawiator
Link to post
Share on other sites

Możliwe, że instalator Windows Update Agent powoduje problem. Odinstaluj go i zainstaluj ponownie, może to coś pomoże. Ostatnio walczyłem tak jak ty i nic. Postawiłem Windows 7 od nowa do tego SP1 i dopiero reszta łatek. Teraz jest ok i system wyszukuje i pobiera łatki. 

 

PS. Sposoby, które koledzy wyżej proponują, też sprawdziłem, nie przyniosły rezultatów. 

Edytowane przez gepardmak
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
No to tym razem już poczekaj i pójdzie. :P

ZONK! Ani MU się śni :/ Wybrałem specjalnie pojedynczą aktualizacje 60kb i czekałem 30-40minut - po tym czasie zwątpiłem :sciana:

 

Postawiłem Windows 7 od nowa do tego SP1 i dopiero reszta łatek.

Czyli jeśli dobrze rozumiem SP1 pobrałeś skądś indziej i zainstalowałeś go na świeży system, a dopiero potem reszta aktualizacji z windows update?

W "historia aktualizacji" widzę agenta (zainstalowanego po service pack-u), jednak w sekcji "zainstalowane aktualizacje" widzę tylko SP1 +kilka innych aktualizacji, coś takiego:

http://zapodaj.net/6111e9fe8bdc8.jpg.html

 

@Jarrino, czyżby to te słynne "udostępnione" przez microsoft obrazy płyt z systemem? Czytałem że jakiś czas temu wyciekło ich trochę do sieci, a potem były zwalczane przez MS. :x

Edytowane przez Naprawiator
Link to post
Share on other sites

Naprawiator - Nie,jest to strona prywatna bardzo przydatna http://www.writeurl.com/publish/9pqb1bhqzzll2fmw6m3gi zawsze ją polecam bo już kilka razy korzystałem.Rozmawiałem na ten temat z pracownikami Microsoft Polska i otrzymałem odpowiedź ,że jeśli jestem właścicielem systemu lub komputera z systemem to zgodnie z prawem(ich) nieważne skąd pobieram obraz systemu. Na tej stronie są bardzo dokładne opisy wersji oraz różnic między nimi.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...