Skocz do zawartości

Pavilion g6, problem z dedykowanym radeonem hd 7670


Recommended Posts

   Witam, dawno tu nie zaglądałem ale wciąż mam ten problem. 

Otóż mam laptopa hp pavilion g6 2330ew. Problem polega na tym że radeon nie działa tak jak powinien. Karta włącza się tylko czasami, przy restarcie komputera. Parę dni temu zainstalowałem win7. Prawie wszystkie sterowniki, nawet bios zaktualizowałem. Prawie wszystkie bo oczywiście problem był z kartą, a mianowicie nie włączyła się przy próbie wgrywania sterowników. Udało mi się ją uruchomić wczoraj wieczorem ją i wgrać sterowniki, ale po z restartowaniu już nie działa. Program easy driver widzi ją jako odłączony sprzęt. Już naprawdę nie wiem co robić. Bo może ta karta nie jest jakaś świetna ale można pograć w starsze gry bez problemu na niej. Proszę o pomoc. Pozdrawiam. 

Link to post
Share on other sites

Po co korzystasz z jakiegoś Driver Easy? Nie prościej wejść na stronę supportu HP i stamtąd automatycznie lub ręcznie pobrać sterowniki? ostatecznie wprost ze strony AMD - oczywiście stery w wersji mobile

 

http://support.hp.com/pl-pl/drivers/selfservice/HP-Pavilion-g6-2300-Notebook-PC-series/5330578/model/5353674

 

http://support.hp.com/pl-pl/drivers/selfservice/HP-Pavilion-g6-2300-Notebook-PC-series/5330578/model/5353674

 

oczywiście zweryfikuj czy masz Win 7 32 czy 64 bit.

Link to post
Share on other sites

Wybacz ale nie pisałbym tutaj gdybym nie sprawdził wszystkich możliwych opcji. Obawiam się że grafika po prostu umiera i bedzie trzeba robić reballing. Dzisiaj zadziałała. pograłem w bf3 na wysokich, chyba 30 minut i się wyłączył. przegrzewa się. 

Link to post
Share on other sites

Jeżeli się przegrzewa to to sprawdź w programach i wstaw tutaj wyniki - kontroluj temperatury.

 

 

 

Wszędzie (no dobra prawie wszędzie) trąbią,żeby reballingu nie robić - co najwyżej wymienić układ BGA, ewentualnie kartę graficzną i/lub/lub nie płytę główną.

 

 

 

 

PS:

Pomogłem? DAJ+

 

To chyba jest zakazane  więc po cichutku usuń,bo ,,ktoś" zobaczy.

Edytowane przez Kac2per1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Kolega xPOW3Rx najwidoczniej jest tutaj z innego powodu, niż większość...

 

Jeżeli GPU przestaje działać pod obciążeniem, to się przegrzewa. Zrób tak, jak napisał kolega Kac2per1.

 

Temperaturę możesz sprawdzić np. programem HWiNFO:

http://www.instalki.pl/programy/download/Windows/testowanie_i_diagnostyka/HWiNFO32.html

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Wymieniłem pastę termo, bo tamta już skruszała. Po wymianie radeon działał to chciałem zaktualizować jego sterowniki. wszystko szło jak po maśle. Instalacja przebiegła pomyślnie, po wyjściu z instalatora nie wyskoczył alert o ponownym uruchomieniu tylko błąd, że sterownik nie znalazł sprzetu, jakby ta karta się odłączyła. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...