Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, 
Kupiłem ostatnio złożony komputer od znajomego na gwarancji o specyfikacji:

  • Procesor: Intel i5 4460
  • RAM: 2x4GB Crucial Ballistix DDR3 PC3 - 12800 CL9 1,5V
  • Płyta główna: GIGABYTE H81M-HD3 
  • Zasilacz: Silentium PC Vero L1 500w VL1-500
  • Dysk: Seagate ST1000DM003
  • Obudowa: Silentium PC Brutus M25

Kupiłem ten zestaw głównie z myślą o grach, więc czymś oczywistym był zakup karty graficznej. Długo o nich czytałem, aż w końcu zdecydowałem się na kupno Radeona R9 280x DC2 TOP. 

I tutaj zaczynają się problemy, bowiem po samym podłączeniu jej do komputera, gry nie chciały sie włączyć. Kończyło się to albo błędem karty graficznej, albo zminimalizowaniem gry braku możliwości zmaksymalizowania. 
Chwilę o tym poczytałem i natknąłem się na wątek o zwiększeniu GPU Votage. Tak też zrobiłem, a problem zniknął. 

Ucieszony zacząłem instalować bardziej wymagające gry (GTA V, Wiedźmin) i odpalać je na wysokich detalach. Wszystko szło świetnie do czasu, kiedy po chwili w grach zaczęły pojawiać się artefakty. 
O tym też zacząłem czytać i zacząłem od zmniejszenia taktowania pamięci i gpu. To pomogło jedynie w GTA.

Po kilku dniach nieużywania komputera zacząłem napotykać się na spadki fpsów. W GTA na very high fpsy oscylowały w granicach 50-60, teraz zaś po zmniejszeniu detali do high fpsy potrafią spaść nawet do 20. Podobnie w CS:GO - wcześniej 280-300, teraz 180-250. 

Zmiany ustawień taktowania nic nie dają i nie wiem już co robić.

Co o tym myślicie?
Proszę o pomoc. :c

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...