Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, 

prośba o poradę jaki telefon wybrać pod GPS, niewykorzystujący połączenia internetowego.

Szukam jak najtańszego rozwiązania. W przybliżeniu 300 zł. Może być używany.

 

Zależy mi głównie na systemie GPS i do tego przedewszystkim, będzie służył telefon. Mocowanie na kierownicy motocykla - najlepiej gdyby nie przekraczał gabarytowo 5" - chociaż przy zakładanym budżecie raczej to nie grozi. Nie będzie mi przeszkadzało jeśli konstrukcja w tym przedziale okaże się lekko archaiczna, ważne żeby nie wyszukiwał trasy 2 min. Najchętniej wykorzystujący google maps ale nie upieram się.

 

Reasumując, najważniejsze:

 

- Navi dostępne bez użycia pakietów danych

- dobry sygnał GPS

- niegubiący zasięgu (satelity) (tak jak ma to miejsce w moim LG G2 mini)

- cena w okolicach 300zł

- długa praca na bateri

 

Będe wdzięczny za propozycje

 

Edit: zapomniałem jeszce o jednym - czas pracy na bateri - jak najdłuższy (dopisuje do listy)

Edytowane przez wedrowycz
Link to post
Share on other sites

Deusjarek, dzieki za propozycję, problemem tego modelu jest ponoć słaba bateria wystarczjąca na dzień pracy, co może nie przekreśla tego modelu ale ustawia go na bocznym torze.

 

http://www.mgsm.pl/pl/katalog/nokia/5230/coś takiego ponoć ma świetny moduł GPS

 

Filo301, rozwiązanie na przyszłość, narzazie nie zamierzam się za to zabierać. Chwilowo brak takiej instalacji. 

 

Dodam jeszcze że ważną sprawą jest dla mnie obsługa smartphon'a  przez folijkę ( w tym przypadku etui  ze specjalną folią), nie wspominając już o rękawicach (też wyposażone w specjana folię na opuszkach palców) czyli dobra czułość ekranu.

 

Kolejną sprawą jest czytelny ekran nawet w słońcu.

Edytowane przez wedrowycz
Link to post
Share on other sites

http://centerdi.pl/product-pol-1514-AG499-GNIAZDO-ZAPALNICZKI-12V-USB-5V-2A.html?gclid=Cj0KEQjwyK-vBRCp4cymxermx-EBEiQATOQghzHdaoX7brLN9iNuzWrjoLlYy-Bvn__K6RqNhK8kJQsaAgEm8P8HAQto przykład może są tańsze, chyba nawet dziecko by to podłączyło więc problemów z tym nie powinieneś mieć :P Teraz kwestia GPS-u, telefon nie zastąpi nawigacji, czytelność powinna być lepsza, navi mają zwykle wyświetlacze oporowe które są matowe i reagują na dotknięcie wszystkim nie tylko palcem

Link to post
Share on other sites

oczywiście gniazdo wygodna sprawa, ale... patrząc na sprzęt z linku, wejscie na zapalniczke zbedne, zabiera dodatkowe miejsce, pewnie znajde i bez tego, z tym że tu pozostaje jeszcze jedna kwestia, kable i jak je rozlozyc żey nie wadziły w trasie a w szczególności żeby nie latały samopasem wpływając na bezpieczeństwo jazdy. Wszelkie tego typu instalacje dla mnie średni pomysł, ale może udałoby sie to zamantować nieinwazyjnie. Sporo motocyklistów korzysta z takiego rozwiązania najczęściej montując takie gniazdo przy kierownicy, może się przekonam... dzięki za linka w każdym razie

 

Lumie 2 zaproponowane już sprawdzam, dziękować

 

hmm po przeczytaniu paru opini mam już wątpliwości, po pierwsze są to smartfony o dużym ekranie i dość dobrych parametrach, zastanawia mnie czas pracy takiego urządzenia przy tych założeniach. Osobiście skłaniałbym się chyba do mniejszej wersji 3,5-4 ". Mam jeszcze starego samsunga galaxy mini i tam czasy pracy wychodzą w okolicach tygodnia... Myślę że czegoś takiego bym szukał. Dodatkowo przy tych modelach pozostaje kwestia ekranu który ponoć słabo reaguje na dotyk.

 

Odnosze wrażenie że polecacie poprostu telefony wszechstronne które cieszą się jakąś tam opinią a nie na tym mi zależy. Na wstępnie zaznaczyłem do czego będzie służył tel. więc gorąca prośba o nie wyrażanie opini osób nie zaznajomionych z tematem.

 

Zrozumncie mnie, nie chodzi mi o smartfon super hiper funkcjonalny. Ma spełniać jedną zasadniczą rolę - nawigacji, do innych rzeczy mam LG G2.

Edytowane przez wedrowycz
Link to post
Share on other sites

Mogłoby się wydawać to logicznym wyborem, jednak za nawigację o podobnej płynności działania musiałbym prawdopodobnie wyłożyć dwa razy tyle, dodatkowo dochodzą koszta samych map. Nie wspominając już o pracy na baterii która pewnie w większości systemów nie przekroczy 2-3 godz. Wiązałoby to się z montarzem gniazda - dodatkowe koszta.Jeśli jednak tkwię w błędnym przekonaniu wyprowadźcie mnie z niego, tylko prośba o poparcie jakimś linkiem i przybliżoną ceną.


Nie wiem czemu ale nie moge edytować poprzedniego posta, kontynuując... dziś otrzymałem firmową Nokię 735, także temat chwilowo nieaktualny, chociaż gdyby ktoś miał jeszcze jakieś propozycje chętnie się z nimi zaznajomię.

 

Gdyby kogoś interesowało jak spisuje się w tej roli Nokia 735, za jakiś czas mogę coś napisać.

 

Edit: a jednak działa

 

Edit2: Przycinał ktoś Micro Sim do Nano SIM? Da się to zrobić z szablonu czy nie ryzykować?

Edytowane przez wedrowycz
Link to post
Share on other sites

 

 

Gdyby kogoś interesowało jak spisuje się w tej roli Nokia 735, za jakiś czas mogę coś napisać.
Śmiało możesz napisać w tym poście. 

 

Przycinał ktoś Micro Sim do Nano SIM? Da się to zrobić z szablonu czy nie ryzykować?
Przycinałem i da się. Pociąłem chip ale według wzoru i wszystko zdziała (przycinałem właśnie do lumii 735). Oczywiście nie gwarantuje, że Tobie uda się tak samo. Jeśli masz możliwość szybko zrobić duplikat to możesz spróbować wyciąć.
Link to post
Share on other sites

Można powiedzieć, że ja też wycinałem, mianowicie pożyczyłem od znajomego wycinarkę, którą kupił na allegro za jakieś 8 zł. Karta działała bez problemu, jednak w końcu wymieniłem ja ze względu na brak LTE - stara karta, jeszcze z logo idei ;) ewentualnie możesz pójść do serwisu GSM i też przytną za kilkanaście złotych.

Link to post
Share on other sites

Co prawda sprawa nawigacji chyba przedawniona, ale skoro masz androida to powinieneś wiedzieć jakie ma możliwości nawigacyjne i czy wymaga połączenia internetowego. Domyślam się, że w WP będzie to działało podobnie. No to pozostaje tylko kwestia baterii. Może zaopatrzysz się w jakiś niewielki gabarytowo power bank i przykleisz gdzieś do kierownicy?

 

Co do przycinania, raz poleciałem do serwisu i mi wycieli za 4zł i raz wycinałem samodzielnie. Karta działa więc jeśli nie trzęsie Ci się ręka to tnij :P

Link to post
Share on other sites

dzięki za info, karta jak i tel są firmowe więc narazie odpuściłem zabawę z wycinkami i czekam na wymianę z ich strony, trochę to ryzykowne jak sami zauważaliście. Chwilowo działam w opcji "na karte". Niedługo test navigacji.

 

Abstrachując muszę przyznać że jestem pozytywnie zaskoczony jak to płynnie i elegancko (animacje) wszystko działa...przynajmniej narazie. Przy parunastu zainstalowanych apkach LG G2 mini dostaje mocnej zadyszki, zobaczymy jak tu będzie.


 

 

Może zaopatrzysz się w jakiś niewielki gabarytowo power bank

 

taki właśnie mam plan, z tym że bez doklejania poprostu w torbie, sądze że tel. jest w stanie podziałać pare godzin na navi, a przynajmniej tak jest w moim LG G2 mini a to bardzo zbliżone słuchawki

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Gdyby ktoś był zainteresowany, navi w Lumi przeszło chrzest bojowy na trasie ~400 km i paru krótszych odcinkach.

Niestety na najdłuższym odcinku bateria nie dotrwała do końca (starczyło na parę godzin ~4h) ale prowadziła bardzo ładnie, bez żadnego zacięcia, gubienia sygnału etc.

 

Test zdany pozytywnie w większości założonych kryteriów. Mam jedynie drobne zastrzeżenia do usilnego nawracania na uprzednio zaplanowaną trasę w przypadku zjechania z niej. Długo stara się nas zawrócić, jednak gdy się zorientuję że nie mamy ochoty na wracanie po śladach dość sprawnie wyznacza nową. Ekran jest dobrej jakości i nie odbija słońca tak jak np. LG G2 mini, co jest sporym plusem w przypadku mocowania na moto czy nawet w samochodzie.

 

Dużym minusem natomiast w moim odczuciu jest brak możliwości planowania trasy, czyli ustawiania punktów pośrednich jak i wybierania tras alternatywnych (mapy googlowskie) Mamy co prawda możliwość wykluczania niektórych dróg jak np. autostrady, tunele, przeprawy promowe etc, jednak dla mnie to zamało.

 

Podsumowując Here Drive i Lumia 735 jako navi:

 

PLUSY:

- świetny sygnał GPS

- szybkość działania

- bardzo rzadko gubi zasięg

- przyzwoity czas pracy na baterii

- czytelny wyświetlacz nawet w słońcu

 

MINUSY:

- dłuższe trasy tylko z ładowarką

- brak możliwości dodania punktów pośrednich trasy

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...