Skocz do zawartości

Słuchawki ~600 zł do gier i słuchania trance


Recommended Posts

Nie da się idealnie przekazać za pomocą słów dźwięku, jaki generują dane słuchawki, czy też opisać ich charakteru. Można próbować, ale to potem wychodzą takie poezje, że masakra :) Ja staram się pisać krótko i treściwie, żeby mnie ludzie rozumieli, bo nie piszę tego dla siebie, tylko żeby innym przybliżyć chociaż to, jak coś brzmi. Tak czy siak odsłuchu nie zastąpi nic.

 

Jako taka terminologia powstała, aby właśnie nie uciekać w jakieś poetyzmy, bo jak ktoś Ci napiszę, że ten dźwięk jest "złoty", "srebrny" to tego ogarnąć się nie da.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

No i jest Sound Blaster Audigy model SB0090 tak jak przypuszczałem, lecz niestety wystąpiła taka jakby mała awaria, bo nie mam na płycie głównej w ogóle złącza PCI, tylko PCI-E i karta nie pasuje :) A adapter swoje kosztuje i w zasadzie to bardziej opłaca się kupić  nową kartę dźwiękową niż ten adapter i może z rodzicami ugadam tak do 300 zł i się ewentualnie kupi jakąś kartę tylko że musi być PCI-E jak już albo jakaś zewnętrzna USB. Pytanie teraz jaka? Gdzieś na forum natknąłem się na Xonar DX, że jest dobry pod Ultrasony podobno.

Link to post
Share on other sites

Do wyboru masz Xonara DX, Audiotrak HD2, Prodigy Cube.

 

Osobiście jeśli chodzi o wewnętrzna kartę to dołożyłbym do AIMa SC808 (chyba się powtarzam), ponad te kartę nie ma sensu nic kupować, albo bym szukał jakiejś dobrej używki, jak wspomniany HD2 czy DX za połowę ceny, bo płacić 300zł za DX wobec 435zł za SC808 jest dla mnie pozbawione sensu.

 

Ewentualnie warto kupić zewnętrzna Prodigy Cube, bardzo dobra karta i najbardziej uniwersalna, do laptopa, każdego komputera z USB.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Tak, jak Xonar DX, to tylko używka, widziałem na allegro za 180 zł, a jeśli działająca, to ok :) O Prodigy czytałem już wcześniej, zanim w ogóle założyłem ten temat i wiem właśnie, że też polecana. A AIM SC808 też się natknąłem i wiem właśnie, że jest fajna, tylko cena tutaj też idzie w górę niestety, a w sumie ona mnie najbardziej kusiła.

Link to post
Share on other sites

300 zł to jest dużo i mało. Niewiele brakuje by kupić już całkiem niezły sprzęt.Jednak jeśli 430zł, to już stanowczo za dużo. Polecam AudioTraka Prodigy HD2 + OPA8022 i jeszcze jednego OPA2604 ew. coś innego. Chodzi o ty by jak najlepiej wykorzystać słuchawki, a to dość fajna konfiguracja do grania i słuchania.Tylko trzeba pamiętać, aby słuchawki podłączać pod wyjścia RCA za pomocą przelotki, co już nie każdemu  się spodoba.

 

AIM SC8000, to tez bardzo dobra opcja na początek i zostanie na lody.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Audiotrack HD2 mi nie wejdzie, bo jest na PCI, a ja nie mam żadnego złącza PCI, tylko PCI-E różnej maści. 430 zł pewnie chodzi ci o tego SC808 prawda? I w sumie też poprzeglądałem trochę o tym i z tego co widzę, to w tej cenie w swojej klasie to jeden z najlepszych sprzętów chyba no i faktycznie jest drogawy, ale zobaczymy jak to będzie, bo jutro wieczorem kończy się licytacja moich Logitechów i może przypłynie trochę gotówki :) Pytanie tylko brzmi, czy na pewno warto do niej dopłacać, bo jak już płacić tyle, to żeby było pewnie, sprawnie i żeby uciągnęła jeszcze inne słuchawki w przyszłości, także te bardziej wymagające :)

Link to post
Share on other sites

gdybyśmy jej tak nie polecali ,to nie byłoby tego warta.Jeśli chciałbyś lepszy sprzęt dźwiękowo, to już musiałbyś szykować co najmniej 1000zł. W każdym bądź razie jest to karta na przyszłość, dla niektórych nawet tę odległą.

Jeśli tak twierdzisz.... zapewne w tym przypadku płaci się za wygląd, oryginalny design i edycję limitowaną

płaci się czasami za niestandardowe podejście do dźwięku.W niektórych aspektach niedostępne dla jakichkolwiek innych słuchawek ale czasami bywa ,że całościowo wielu ludziom nie podchodzi, choć i również wiele osób jest oczarowanych, różnie bywa.Co do opłacalności, to jest kwestia indywidualna. Na pewno stosunek jakości do ceny czasami jest mizerny ale na coś pracujemy ,a odrobina luksusu tez ma swoje zalety.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

No i dzięki, właśnie o taką odpowiedź mi chodziło :) Ja zdążyłem poczytać, że ten SC808 jest dobry szczególnie w swoim przedziale cenowym i nie ma sensu kupować niczego ponadto, chyba że dopiero przeskok od 1000 zł jak napisałeś i właśnie o to mi chodziło, a tyle na pewno nie zapłacę, więc będę dokładał żeby kupić tego AIMa.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...