Skocz do zawartości

Słuchawki ~600 zł do gier i słuchania trance


Recommended Posts

A właśnie miałbym jeszcze jedno pytanko, trochę spoza tematu, ale z kolei nie ma sensu zakładać nowego, mam nadzieję, że wybaczycie :) Słuchawki za niedługo powinny przyjść, ale przydałby mi się też jakiś mikrofon, tani mikrofon, po prostu taki, żeby działał i jako tako dało się przez niego komunikować. Natknąłem się parę razy na forum na Zalman ZM MIC1, 20 zł kosztuje, warto za tą cenę?

Edytowane przez Proxite
Link to post
Share on other sites

O, na tego też się natknąłem i oglądałem chyba jakiś filmik recenzujący go, 30 zł to cena do przyjęcia. Jeszcze pomyślę między tym Zalmanem a tym Trustem, ja naprawdę nie potrzebuję wypasionego mikrofonu, bo już wystarczająco dużo wydałem na słuchawki :) Fajny przykład, bo Zalmana można podpiąc do koszulki, a tego postawić na statywie, jeszcze pomyślę, co mi będzie bardziej odpowiadać :) Na razie robię ciszę radiową chyba, bo ledwo założyłem konto, a się chyba za dobrze rozgościłem na tym forum, poza tym jestem rozgadany jak przekupka na targu i jeszcze ten offtop w temacie o słuchawkach, jeszcze się kiedyś doigram :)

 

Edit: chyba jednak biorę Trusta z tego co czytam, znalazłem tu na forum temat MIC1 vs Trust Starzz i mimo wszystko wolę czuły mikrofon leżący daleko, zwłaszcza, że ktoś napisał, że wychwytuje głos w odległości nawet metra o.O

Edytowane przez Proxite
Link to post
Share on other sites

Ale chyba nie na ALC 1150, co? Chyba, że dałoby się je jakoś dobrze skonfigurować :) Właśnie kurczę myślę jak to rozegrać i jak się rozprawić z tymi dwoma mikrofonami. Jeden na statywie, w odległości będzie leżał na biurku, a Zalmanka można sobie przypiąć gdzieś. Kurcze no, Logitech G35 miał fajny mikrofon, bo i nawet dobra jakość i był rozkładany ze słuchawki, nigdzie się nie panoszył przynajmniej, tylko przyczepiony do sluchawek :) Albo zrobię jak na jakichś zawodach ESL albo coś, Ultrasony na głowę, a Logitechy na szyję jako mikrofon :D Chociaż chciałem jednak te Logitechy sprzedać mimo wszystko.

Link to post
Share on other sites

Sprzedaj nierozpakowane, zyskają trochę na wartości (o matko, jak to brzmi w przypadku tego modelu), myślę że zejdzie dość szybko o ile nie dasz ceny takiej jak w sklepie. Czasami przewijają się przez to forum osoby którym nie idzie przetłumaczyć że to zwykłe gó**o i dalej to kupują :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ja zauważyłem, że jestem coraz częściej nastawiony na relaks muzyczny niż energicznie brzmienie z mocniejszym uderzeniem. HFI-780 wywoła efekt "wow" na każdym kto jeszcze z wyższej półki słuchawek nie słuchał i tych którzy słuchali :P Ba, te słuchawki po to zostały stworzone i radzą sobie z tym świetnie. Problem pojawia się jednak wtedy, gdy takie słuchawki trafią do osłuchanego gościa (ja mogę być przykładem), który mimo początkowego zadowolenia z dźwięku zdaje sobie po czasie sprawę, że nie tego szuka :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Hahaha, ja nie jestem (jeszcze) przykładem osłuchanego gościa, więc taki defekt mi nie grozi :) Chociaż czy ja wiem? Miałem Logitechy G35 i słuchawki Samsung dokanałowe jakieśtam, więc chyba mogę się nazwać koneserem dźwięku? :D No a na razie wciąż czekam, nie wiem czy będą w piątek, czy w poniedziałek, ale osobiście, to mnie już skręca :)

Link to post
Share on other sites

Chętnie bym to zrobił, tylko że akurat dzisiaj napisał do mnie koleś z propozycją swojej ceny na nie i że może po nie przyjechać, no chyba, że odrzuci moją ofertę, bo jednak ja chcę trochę więcej, to pomyślimy, aczkolwiek one są fabrycznie zapakowane, bo dostałem nówki z reklamacji i są nie odpakowane i chciałem, żeby to było moim argumentem przetargowym :) Szkoda, że starych nie dostałem, tylko np. naprawionych, wtedy bym wysłał Ci niezwłocznie :D Albo mam lepszy pomysł: po prostu je kup ode mnie :D No chyba, że jesteś z Gliwic lub okolic, to wpadaj :)


Jakaż miła niespodzianka dzisiaj mnie spotkała: po godzinie 11:00, kurier DHL przywiózł upragnione Ultrasony :) No i oczywiście doszły pewne małe komplikacje, mianowicie jak porządnie skonfigurować te słuchawki? Mam ALC1150, więc jako oprogramowanie mam Realtek Manager HD Audio i to jest trochę śmiechu warte, bo on w ogóle nie wykrywa słuchawek :) One są podłączone, grają, ale jako głośnik. Podpiąłem je do niebieskiego gniazdka z tyłu komputera, zaznaczyłem opcję Słuchawki, co odblokowało możliwość wirtualizacji słuchawek i jakoś więcej opcji ciekawych w tym Managerze to ja nie widzę, zwłaszcza, że dalej te opcje są de facto dla głośników. Chyba, że można zainstalować jakieś inne dodatkowe oprogramowanie?

Edytowane przez Proxite
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

No to spoko, zresztą Realtek Manager i tak nie ma zbyt wiele do zaoferowania :) Na razie jeszcze ich nie przetestowałem w pełnej krasie, bo robię to o czym napisał wcześniej kosq, czyli słucham na razie tak na 60% głośności i ich nie katuję jeszcze, w dodatku puszczam co popadnie i różnorodnie żeby się przyzwyczajały :) A tak powiedzmy po 2 dniach od takiej operacji mogę już słuchać na odpowiedniej dla mnie głośności, czy tak na początek zwiększać stopniowo? Starałem się znaleźć jakieś tematy o tym jak zadbać o takie słuchawki, co robić ze świeżo kupionymi itd. ale znalazłem co najwyżej tematy o wygrzewaniu :)

Link to post
Share on other sites

Nie ma sensu ich w ten sposób wygrzewać, po prostu ich słuchaj i tyle. Nie musisz dobierać gatunków, szumów szarych, różowych, czerwonych, zielonych tylko słuchaj. Jest wiele legend, które nie mają pokrycia :)


Nawet z głośnością nie musisz się bawić, słuchaj tak, jak lubisz.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Nie no w skrajności też nie chcę popadać :) Akurat jakieś szumy białe, różowe - bez przesady, w takie konkrety to na pewno bym się nie bawił, a jeśli chodzi np. o głośność, to ja i tak na 100% nie będę dawał raczej, kosq radził, żeby na początku chwilę ich posłuchać do około 60% i po wyjęciu z pudełka nie dawać od razu 100% głośności, a też na innym forum wyczytałem, że z takich przeciążeń głośności, to się może coś psuć w tych słuchawkach, ale nie mam pojęcia ile w tym prawdy, tak samo nie mam pojęcia ile jest prawdy w tym całym wygrzewaniu, bo jednoznacznych dowodów nie ma :)

Link to post
Share on other sites

Doświadczyłem wygrzewania słuchawek, ale nie każde słuchawki są na to podatne. Najczęściej zmiany następują w pierwszych godzinach. Żeby stwierdzić, czy wygrzewania cokolwiek zmienia należałoby posłuchać słuchawki przez wygrzewaniem i dopiero po skończonym wygrzewaniu, czy jakiekolwiek zmiany nastąpiły. Słuchając ich w trakcie przyzwyczaisz słuch, mózg, etc.

 

Ja słuchawki słucham najczęściej na 20-25%, jak szaleję to 30-35% :) nie lubię słuchać głośno, a AIM SC808 ma mocny gain, więc już przy 10% już jest całkiem całkiem. 

 

Katowanie sprzętu wysokimi głośnościami zwyczajnie go zniszczy. Moja żona tak lewy kanał przy HD2000 uwaliła, gra teraz jakieś 50% ciszej od prawego :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

20-25% ? Specjalnie teraz postanowiłem włączyć jułtuba i odpalić jakiś kawałek, przy takiej głośności, to niemal nic nie słyszę i ciężko rozróżnić poszczególne dźwięki, gdy jest tak cicho, a uwierz, że słuch mam zdrowy :) Przy 60% jest lepiej, ale jeszcze trochę bym podgłośnił i u mnie 75-80% to byłoby optimum i taka głośność tutaj to wcale nie jest tak głośno, że uszy bolą, bo tak też nie słucham, tylko żeby było głośno słychać wszystkie dźwięki, ale nie tak, żeby waliło po uszach. Jak dałem 100%, dosłownie na chwilę, to wciąż nie jest to dźwięk walący po uszach. Myślę więc, że to kwestia źródła :)

Link to post
Share on other sites

Widocznie co kto lubi no i kwestia przyzwyczajenia też chyba, bo słucham w nich już jakiś czas i teraz mam dźwięk na 60% i wystarczy, a wcześniej sprawiało to wrażenie cichego. Swoją drogą słuchaweczki są naprawdę świetne, ten dźwięk jest taki wyraźny, słyszę rzeczy, których wcześniej nie słyszałem. Mam wrażenie jakoby to były takie fajne zbalansowane słuchawki, tzn. ja mam takie odczucia, że nie są tam w jakiejś kwestii wybitne, nie wybijają się zanadto z jakąś cechą, ale wszystko mają bardzo dobre, tzn. niczego im nie brakuje w zasadzie. Bynajmniej ja mam takie odczucie z perpsektywy człowieka przeskakującego ze słuchawek gamingowych na normalne :)

Link to post
Share on other sites

W słuchawkach jest tak, że jak nie masz porównania do innych to nie wiesz, jak dobrze grają. Wiele osób długo trzyma jakieś SteelSeriesy czy Krakeny, które w swej cenie mają znacznie lepszą konkurencję, ale tym którzy porównania nie mają mogą się spodobać.

 

Warto posłuchać lepszych słuchawek w normalnym budżecie, a także tych, których wycena nie ma nic wspólnego z ich jakością np. Audeze LCD-3, Ultrasone Ed. 5, aby przekonać się pobieżnie, gdzie jest granica opłacalności.

 

Po za tym dobre słuchawki podłączane do integry to dla mnie średni pomysł :)

Edytowane przez fexxer
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Natknąłem się na internecie i na te Audeze i Ultrasony, te Ultrasony specyficznie wyglądają, bo z jakiegoś drewna zrobione i chyba jest ich limitowana ilość sztuk o ile pamiętam. No chętnie bym takich posłuchał, tylko potrzebowałbym dobrego źródła, a wtedy do tego źródła podłączyć moje Ultrasony i np. te Audeze, zobaczyć różnicę brzmieniową, a różnica zapewne będzie, bo to rózne konstrukcje są (otwarte/zamknięte), poza tym przekonać się, za co tak naprawdę płacę i czy np. słuchawki za mniej pieniędzy będą grały niewiele gorzej czy coś. Spałbym na kasie, to bym już dawno je miał :D Ale w sumie jest coś, co mógłbym zrobić w zasięgu pieniężnym, tzn. kupić sobie jakieś słuchawki np. do 100 albo 200 zł o innej budowie i brzmieniu niż moje Ultrasony albo wręcz przeciwnie: kupić inne słuchawki w klasie tych Ultrasonów i porównywać podobne brzmieniowo słuchawki. Kombinacji jest wiele :) A co do źródła, to dzisiaj tata z pracy przywiezie kartę Sound Blaster Audigy, ale jeszcze nie mam pewności jaki model, ma nadzieję, że mnie nie zawiedzie, ale za darmo nie mogę narzekać :)

Link to post
Share on other sites

Jeśli tak twierdzisz.... zapewne w tym przypadku płaci się za wygląd, oryginalny design i edycję limitowaną :) A moje Ultrasonki jak na początek to mi się naprawdę podobają i ogólnie to polecam, zresztą sam o tym dobrze wiesz, bo chyba wspominałes, że je kiedyś miałeś prawda? Na razie muszą mi wystarczyć, a jak dozbieram pieniądze kiedyś, to raczej pomyślę o kupnie dobrego źródła i osprzętu, a potem dopiero będę myślał o innych słuchawkach :) A za ten czas muszę ćwiczyć słuch i się jeszcze douczyć terminologii i rozpoznawania tych wszystkich barw i tonów :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...