Skocz do zawartości

Komp pod csgo (cpu > gpu) ~1500zł


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez dan-mark,

Recommended Posts

  • Witam! Wiem, że pewnie było już sporo takich tematów ale proszę Was o pomoc drodzy eksperci! :P

  •  

 

zastosowanie komputera : csgo, moze inne gierki ale rzadko

Maksymalna kwota :1550zł

Których części potrzebuję : wszystkich :D

Czy będę podkręcać sprzęt? : tak

Rozdzielczość mojego monitora http://www.morele.net/monitor-samsung-931bw-ls19mewsfv-90806/

Specjalne wymagania : nie posiadam :D

Części z poprzedniego komputera :nie posiadam

Własna propozycja zestawu : --

Inne : Jak wiadomo csgo czerpie więcej z cpu niz gpu, wiec czekam na Wasze propozycje (na "budę" możecie przeznaczyć dosłownie grosze - wygląd nie ma znaczenia). Pozdrawiam

Edytowane przez puonio
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Jaki to monitor? Wyskakuje tylko produkt aktualnie niedostępny :P

 

Wystarczy zjechać na dół, i jest jak na tacy, 1440x900

 

 

Jak w 95% komputer będzie służył do CS'a, to lepiej tutaj dać mocną i5 i jechać na integrze. Różnica miedzy nią a takim pentiumem + r7 260x będzie znikoma. A sama integra pozwoli na grę na średnich w ~100 fps na twojej rozdzielczości.

 

Intel Core i5-4460 /3.2GHz, 6MB, LGA 1150, BOX/

GoodRam 8GB 1600MHz CL10 Play Black

Corsair VS 450W 80+ 120mm

MSI H81M-P33 /intel H81, LGA1150/

Liteon iHAS122 SATA (black)

Zalman ZM-T4 USB3.0 (micro ATX)

Seagate 500GB 7200rpm 16MB cache SATA600 Barracuda

 

1645 zł + kody w sygnaturze. Jeśli za drogo, bierzesz na start Kingston 4GB 1866MHz CL10 HyperX Fury 

Wtedy koszt zestawu to  1561 zł. Przy dopłacie 25 zł zamiast 500 GB HDD masz 1 TB.

 

Tak jak mówiłem, przy rozdziałce 1440x900 ten zestaw na samej integrze pozwoli w pełni cieszyć się CS'em na średnich ustawieniach (poszukaj na YT filmików)

Link to post
Share on other sites

@ dan-mark byłem na telefonie i nie było żadnych parametrów 

po co polecasz mu ram 1866 mhz ? wyjaśnić to możesz ? 

taki zestaw przygotowałem ja, mocno ściśnięty cenowo, ale będzie wydajnie 

szybki i pojemny dysk, tania ale nadal solidna obudowa, płyta główna z tym co absolutnie podstawowe. Zasilacz spokojnie to uciągnie a przy tym nie spali kompa :P , tani moduł ram o niskim opóźnieniu i taktowaniu 1600 mhz. Do tego wydajny 2 rdzeniowy i 4 wątkowy procesor i tania karta graficzna z 2 gb ddr3 vram. Spokojnie wyciągnie ~150 fps w cs, inna sprawa że w sumie i tak zobaczysz 60 fps ;)

http://www.morele.net/inventory/info/Ug2K9w/

+ kody na darmowe złożenie i dostawę  1. umieścić w koszyku produkty wraz z usługą montażu i w polu „Wpisz kod promocyjny” wpisać: W3FHN58JFW. Koszty wysyłki oraz cena montażu zostaną zmienione automatycznie

Edytowane przez lewiis252
Link to post
Share on other sites

@lewiis252  Ramy wybrałem pod wygląd, różnica w cenie ~15 zł, a HuperX prezentują się świetnie. Plyta sama zbije ram do 1600 Mhz,a jak nie to 2 kliknięcia w biosie i śmiga.

 

Co do twojego zestawu. GT 730 to kastrat, ledwo co wydajniejszy od integry z i5. Autor mówił, że prawie w całości komputer będzie pod CS'a, który z GPU sobie nie wiele robi. Lepiej będzie, jak autor dozbiera sobie 500 zł na r9 270 (jak będzie chciał) niż wepchnie się w GT 730, którego pewnie nie uda mu się sprzedać (maybe).

Link to post
Share on other sites

@ dan-mark 

i3 + gt 730> i5+integra , nie ma na razie mowy o dokupowaniu potem karty graficznej ;)

PS. mam niemiłe wspomnienia po ostatnim zbieraniu kompa do cs na tym forum za 1500 zł :D , podkręcanie monitora hehe :P

zresztą autor może kartę jeszcze zawsze podkręcić lekko 

Edytowane przez lewiis252
Link to post
Share on other sites

@ dan-mark 

i3 + gt 730> i5+integra , nie ma na razie mowy o dokupowaniu potem karty graficznej ;)

PS. mam niemiłe wspomnienia po ostatnim zbieraniu kompa do cs na tym forum za 1500 zł :D , podkręcanie monitora hehe :P

zresztą autor może kartę jeszcze zawsze podkręcić lekko 

Taaakk też kojarzę tego "pana" :D

 

 

Skoro Ci tak zależy, możesz wziąć i3+gt 730. JA dalej upierałbym się integrze. Nikt nie mówi, że już teraz masz zacząć zbierać na kartę. Ale przyjdzie taki czas, że zachce się zagrać w coś bardziej wymagającego, a wtedy GT 730 dostanie zadyszki, o ile nie wykituje na wejściu ;)

Link to post
Share on other sites

@ dan-mark 

zresztą autor może kartę jeszcze zawsze podkręcić lekko 

 

Integre tez może podkręcić, lepiej zostać tym, a jak w przyszłości najdzie myśl na rozbudowę to nawet gtx970 wrzuci i też będzie działać jak marzenie. Nie ma sensu brać 730, nie sprzeda tego, a różnica w fps będzie bardzo mała

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Osmiele się stwierdzić że csgo na i5 z integra pójdzie lepiej niż na i3 z karta, bo CSGO bardziej korzysta z proca. Ludzie wyciągają na tej integrze po 30-40fps all max i fhd, więc na 800x600 all low masz pewnie 300fps, a zestaw z i5 jest dużo bardziej przyszłościowy. Wygodniej też dokupić w przyszłosci kartę (bo proc nie ograniczy nawet GTX 970) niż zmieniać i proca i kartę w zestawie z i3

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...