Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć, 

mam zamiar dokupić do laptopa Lenovo Z500 dysk SSD. Nowy dysk (najprawdopodobniej Toshiba  Q Series Pro 256 GB) pójdzie w miejsce starego HDD natomiast stary pójdzie w miejsce napędu optycznego za pomocą tzw. kieszeni http://www.arest.pl/produkt/Kieszenie-do-HDD/44,,,,,,,Magazyn:0;Rodzaj:wewn_eatrzne,10/48563/Ramka-montazowa-ODD-HDD-ASSMANN-DA-71102-do-napedu-CD-DVD-Blu-ray-2-5-SATA-12-7-mm/. Z tegoż tytułu pojawia się parę wątpliwości.

1.Stary dysk ma 9,5 mm grubości, Toshiba ma 7 mm - czy będzie to problem?

2. Niewiele wiem nt. napędu optycznego i jego wejścia. Raczej jest to wejście SATA I. Czy dobrą kieszeń wybrałem? I jak wpłynie na wydajność HDD?

3. Szkoda by zmarnować napęd. Czy jest jakaś możliwość podłączenia go kiedy potrzebny, bez zamiany miejscami z HDD?

 

Link to post
Share on other sites

po pierwsze, dysk drogi jak i wolny w porównaniu do konkurencji, chociażby cruciala MX200  

1. tam są śrubki montażowe ( przynajmniej nie słyszałem o kieszeniach HDD bez nich )
 
2, nie wiem co do kieszeni czy dobra, ale sata 1 nie wpłynie negatywnie na pracę normalnego dysku HDD do laptopów 

3. Jeśli masz wyprowadzony kabel sata na zewnątrz i zasilania, to by się dało ( ale nikt normalny nie ma, więc raczej nie )

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Kompletnie nieopłacalny nośnik

 

 

dysk drogi jak i wolny

Myślałem, że nie taki drogi (50 zł różnicy miedzy MX200) i nie taki wolny (wersja 128 GB ma na benchmarku dobrą opinię, a na konkurencyjnej stronie wypada lepiej niż MX200). A co nt. BX100?

Mógłby mi ktoś pomóc z tą kieszenią?

Link to post
Share on other sites

Opinie na portalu nie są warte przepustowości łącza, jaka jest potrzebna do wczytania strony.

 

MX200 to obecnie chyba najrozsądniejszy nośnik, ale jeśli nie wykorzystujesz kompa zarobkowo do obróbki A/V możesz spokojnie zejść nawet i do BX100 - w wersji 250GB to również bardzo przyzwoity dysk.

 

Nie wypowiem się na temat kieszeni - lapki to nie moja bajka, a nie chciałbym Cię wprowadzić w błąd.

Link to post
Share on other sites

Ta kieszeń czy jak to nazwać będzie do du*y. Trzeba szukać uniwersalnej Sata o wysokości max 9,5 mm. Zresztą jak będziesz mieć laptopa w ręce to po wykręceniu napędu trzeba zmierzyć dla pewności. Zamontowanie dysku do max 9,5 mm jest wtedy możliwe. 

Link to post
Share on other sites
Ta kieszeń czy jak to nazwać będzie do du*y

 

Tak, zgadza się. Tamta za gruba (12,7mm), ta powinna być lepsza (9,5mm) http://allegro.pl/kieszen-2hdd-lenovo-g500s-g505s-g50s-z500-z510-i5639670273.html

Tak więc problem przeniesienia HDD rozwiązany. Teraz mam tylko pytanie jaki SSD zatem wybrać?

Myślę nad Crucialami (256GB), ale czytałem o ich awaryjności, co jest mi bardzo nie na rękę.

A co myślicie o tym SP920?

Edytowane przez kubaiczako
Link to post
Share on other sites

Crucial MX200 i SP920 są na tym samym kontrolerze marvell-a  i kostkach MLC od micron-a ( tylko sp920 na wyższym procesie 20 nm ) 
Osiągi mają podobne
MX200 trochę lepszy w zapisie sekwencyjnym 
Sp920 trochę lepszy w zapisie próbki 4K 
Reszta jest pomijalna ( zbyt blisko ) 
( nie słyszałem skarg, na jednego czy drugiego ) 
Więc bież ten tańszy :D 

Link to post
Share on other sites

Problem dotyczy jedynie MX100, nowsze modele jak do tej pory nie sprawiają żadnych kłopotów, a stosunek cena/jakość jest w przypadku nośników Crucial'a niesamowicie korzystny.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...