Skocz do zawartości

Recommended Posts

Posiadam 4-5 letni komputer. W między czasie wymieniona została spalona płyta główna (jakieś 2-3 lata temu). Ostatnio od upałów padła mi karta graficzna, więc zamówiłem nową, a teraz wsadziłem kartę od kolegi i wszystko działało. Wczoraj siedziałem przed kompem praktycznie cały dzień, (robię strony internetowe) więc wszystko działało. Dzisiaj rano postanowiłem odpalić komputer i nic. Komputer włącza się, wszystkie wiatraczki są na chodzie, jedynie wiatraczek od procesora wolno chodzi ale nie wiem czy w tym jest problem... Komputer w ogóle się nie uruchamia do windows ani bios, czarny ekran.

 

Nic nie pika, nic nie stuka. Wszystko jest jak powinno a nie jest!  :[

 

Podejrzewam płytę główną albo procesor... A wy co o tym sądzicie?

 

Ogólnie to zbierałem się na upgrejd kompa, już zamówiłem nową budę, kartę graficzną. Czekam tylko jeszcze na kasę chciałem dokupić 2xSSD 250GB, procesor jakąś i5 do oc i nową płytę główną s1150. Ostatnio wszystko mi zaczyna padać po kolei :/

Link to post
Share on other sites

Ostatnio miałem taką akcję jak chciałem wpakować zastępczy zasilacz bo mój już się powoli "kończy". Wsadzam ten zastępczy zasilacz i komp niby startował, wszystko niby odpalało ale był czarny ekran i żadnego dźwięku z biosu. Nawet po wyjęciu ramu i karty od grafy nic nie wyło.

 

Podłączyłem stary zasilacz i odpalił normalnie. Nie wiem tylko czy przez to że rozebrałem całego kompa i wszystko przedmuchałem i przepędzelkowałem czy przez zasilacz.

 

Także na początek rozbierz cały komp na części pierwsze. Wyczyść wszystko i złóż do kupy. Jak nie pomoże to sprawdź zasilacz.

Link to post
Share on other sites

Zestaw jak w sygnaturce? Sporo się dzieje z tym sprzętem. Może coś z zasilaczem, poodpinaj kabelki i ponownie podepnij.

Wyciągnij i włóż ramy. Bios resetowałeś?

Tak jak w sygnaturce. zasilacz pracuje normalnie, niestety na dzień dzisiejszy nie mam jak go sprawdzić, musiałbym go gdzieś zanieść do serwisu żeby podłączyli i sprawdzili ale pewnie sobie w warszawie zaraz zażyczą 100zł za podłączenie.

Ramy wyciągałem, zmieniałem sloty i nic. Biosa nie resetowałem ale zobaczę.

 

Ostatnio miałem taką akcję jak chciałem wpakować zastępczy zasilacz bo mój już się powoli "kończy". Wsadzam ten zastępczy zasilacz i komp niby startował, wszystko niby odpalało ale był czarny ekran i żadnego dźwięku z biosu. Nawet po wyjęciu ramu i karty od grafy nic nie wyło. Podłączyłem stary zasilacz i odpalił normalnie. Nie wiem tylko czy przez to że rozebrałem całego kompa i wszystko przedmuchałem i przepędzelkowałem czy przez zasilacz. Także na początek rozbierz cały komp na części pierwsze. Wyczyść wszystko i złóż do kupy. Jak nie pomoże to sprawdź zasilacz.

Mam nadzieję tylko że to nie zasilacz bo nie miałem w planach go upgrejdować. Ale jutro rano spróbuje wszystko posprawdzać

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...