Skocz do zawartości

Wymiana podzespołów na potrzeby Wiedźmina 3


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez wujashek,

Recommended Posts

Witam serdecznie. Przychodzę do Was z pytaniem o podzespoły, a dokładniej, które z nich musiałbym wymienić, aby Wiedźmin 3 działał płynnie na wysokich ustawieniach. Poniżej wstawiam swoją aktualną konfigurację:

Karta graficzna: Gigabyte GeForce GTX 760 OC, 2GB DDR5
Płyta główna: Intel Desktop Board DH67CL
Procesor: Intel Core i5-2310 2.9 GHz
Ram: 2x Pamięć GoodRam DDR3 4096MB PC1333 CL9
Zasilacz: SilentiumPC Deus M1 550W PSU

Pozdrawiam i przepraszam, jeżeli temat jest umieszczony w niewłaściwym miejscu.

 

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Ja grałem w Wieśka 3 na wysokich (oczywiscie bez hairworks), w full HD, na i5 2400 @ 3,6 GHz + 8 GB RAM + GTX 960 2GB po lekkim OC. Miałem około 50 fps, bez zauważalnych ścin.

 

Za 850 zł weź sobie R9 380

Za ~ 1400-1500 gtx 970

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jeśli kolega wyżej gra na GTX 960 na wysokich to po OC twoja 760 będzie miała taką samą wydajność.Bez zmiany niczego pograsz na wysokich.Wystarczy OC

No tak, ale czy overclocking mojej karty graficznej nie będzie wymagał lepszego chłodzenia?

Sam procesor jest chłodzony zwykłym (fabrycznym?) wiatraczkiem, natomiast cała reszta tylko przez obudowę Zalman z9 u3.

Link to post
Share on other sites

Przypomniałem sobie teraz, że u mnie to było między 40-55 fps. Zależy czy zatłoczone miasto czy gdzieś tam po wioskach jezdziłem. Z tego co widziałem, to Keplery gorzej sobie radzą od maxwellów. Pytanie na ile nowsze stery od nvidi wyeliminowaly ten problem? Ale chyba rewelacji nie było.

OC z fabrycznym chlodzeniem tez zrobisz. Wyczysc tylko kartę z kurzu, ale kolosalnej roznicy bym nie oczekiwal w szybkosci.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...