Skocz do zawartości

Recommended Posts

Hej, witam wszystkich forumowiczów.

 

Na wstępie chciałbym zaznaczyć, że poszukuje smartfona, i będzie to mój pierwszy smartfon który będę posiadał. Mój ostatni telefon to Samsung Avilla, więc sami rozumiecie, potrzeba pójścia za technologią i ułatwienia sobie codziennego życia jest i takie tam rzeczy,

 

Do czego mi smartfon: Głównie miałby służyć do oglądania filmów oraz przeglądania internetu. No i muzyki, ale to chyba oferują każde najnowsze telefony. Nie chcę na nim grać w najnowsze gry, bo jakoś mnie to nie kręci. Zależy mi na płynności oraz na tym, żeby nie było problemów z zawieszaniem się systemu. Filmy prawdopodobnie będę zgrywał na karte pamięci, jednak czasem pewno też oglądał coś online.

 

Budżet: Około 700zł, jednak od razu mówię, że jest to wydatek na telefony oferowane na stronach aukcyjnych, nowe, gdzie można kupić telefon z gwarancją, ponieważ ludzie biorą takie smartfony na umowe z różnymi sieciami (Głównie OLX). Więc około 900-1000zł wartości nowego telefonu ze sklepu. 

 

System: I tutaj właśnie pojawia się największy mój problem. Bo osobiście nigdy nie miałem smartfona, jednak sporo poczytałem o wadach i zaletach różnych OS. Moja wola chyliłaby się ku Windows Phone, ponieważ płynność oraz wygląd przypadły mi bardzo do gustu, JEDNAK jeśli polecicie mi jakiś dobry smartfon z Androidem, to także może być. Nie jestem tutaj jednostronny.

 

Wyświetlacz: Ma to być telefon do komfortowego oglądania filmów, więc dobrze jakby było 5 albo więcej cali. Oczywiście conajmniej 720p.

 

Myślę nad: Lumia 640 LTE XL, gdzie na olx'ie można z umową i gwarancją, nówke, dostać nawet w granicy 600-650zł (Co wgl. o tej Lumii myślicie?, wydaje mi się dobrym wyborem.), albo Huawei P8 Lite, ostatnio tak bardzo wychwalany, jednak posiadający podobny procesor do Lumii, na Androidzie, co pewnie ma wpływ na płynność.

 

Te dwa modele są na moim celowniku, jednak jeśli polecicie coś innego, to także z chęcią przestudiuje wasze propozycje. Proszę o pomoc w wyborze, bo jak już wspominałem, ze smartfonami nie miałem dużo do czynienia, także zdam się na wasze opinie. 

 

Dziękuje za waszą pomoc z góry. Pozdrawiam.

 

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...