Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Komputer resetuje się

Najlepsza odpowiedź behenate, 15 wrzesień 2015 - 18:17

Wielkie dzięki! Zasilacz do odstrzału idzie, poza tym pracuje jak traktor co w połączeniu z dość głośną grafiką i chłodzeniem procesora (jakiś scythe) daje niesamowity efekt dźwiękowy wichury :D A w tym teście to już wogóle kręcił się jak oszalały. W tych opiniach zasilacz też nie daje rady przy chyba (średnio się znam) znacznie bardziej energooszczędniejszym sprzęcie
http://m.komputronik...0W_ATX_BOX.html

popytam po kumplach czy nie mają jakiegoś markowego 600 wat, ale to nieogarnięte gimby (jeszcze bardziej nieogarnięte niż ja!) więc raczej nie ma na co liczyć.
Podejrzewam że te skoki procka to wina otwartej zakładki monitoring na okienku z testem przez co spadało do tych 15fps i zmniejszało pobór prądu. Taka moja teoria. Teraz pozdrawiam i jeszcze raz dziękuje.
Ps.Jak kupię jakiś zasilacz napiszę tu czy wszystko gra.
Zasilacz podłączony, wszedłem pod wodospad w risenie i stałem pod nim 3 minuty- nic się nie stało (wcześniej poddawał się po ok 15sekundach). Włączyłem w occt power supply (tym razem bez zbędnych okienek) na godzinę, wszystko ok.
Narazie temat oznaczam jako rozwiązany, jeżeli znów zauważe resety (oby nie!) to może oddam komp do serwisu.Wielkie dzięki za pomoc! Przejdź do postu

• Zamknięty Temat jest zamknięty
47 odpowiedzi w tym temacie

#41 Xeinaemm

Xeinaemm
  • yyyyy ?

• 521 postów
  • Miejscowość:Warszawa

Napisano 05 wrzesień 2015 - 14:05

W mojej opinii jest nijak, musisz sam w BIOS'ie ustawić zegar na sztywno wraz z napięciami bo takie skakanie turbo które ni jak nie działa jest bez sensu i więcej problemów stwarza niżeli pożytku, wtedy będziemy mogli pogadać o teście zasilacza i gier. Sprawdź dział OC i porady jak to zrobić, nie musisz żyłować swojej i5 tylko ustawić stabilny zegar bo głównie gry nie lubią momentów kiedy tracą moc obliczeniową. Jak to zrobisz wtedy wykonaj OCCT.

• 0

Programista, pasjonat, nawet nie wiem po co tu siedzę..... jak lubisz czytać to prowadzę bloga.
Sprzęt: Asus G551JW - podkręcony i zmodowany własnoręcznie

Ekspert działów: Diagnostyka błędów i awarii / Programowanie Pełne zestawienie Ekspertów

#42 behenate

behenate
  • Autor tematu
  • Amator

• 43 postów
  • Miejscowość:Palcza

Napisano 06 wrzesień 2015 - 10:38

Zauważyłem że w ai suite pokazuje że power fan jest na 0rpm, czy to nie obroty wentylatora zasilacza? Jeśli chodzi o to testowanie pod lekkim oc i stałym napięciu to muszę jeszcze trochę poczytać o tym :) wydaje mi się że to power fan powinno się "kręcić", może to jest przyczyną?
  • 0

#43 Xeinaemm

Xeinaemm
  • yyyyy ?

• 521 postów

Napisano 06 wrzesień 2015 - 15:23

Zauważyłem że w ai suite pokazuje że power fan jest na 0rpm, czy to nie obroty wentylatora zasilacza? Jeśli chodzi o to testowanie pod lekkim oc i stałym napięciu to muszę jeszcze trochę poczytać o tym :) wydaje mi się że to power fan powinno się "kręcić", może to jest przyczyną?

Co program to inny problem, dlatego w takich programach nie sprawdza się napięć(zasilacza),obrotów wiatraków bo nie odczytują poprawnie wartości a są to wartości mało ważne lub trzeba je sprawdzić przyrządami jak coś się stanie. Programy napisane przez producenta dla swojego sprzętu są lepsze bo skupiają się tylko na swoim. Do innych programów nic nie mam ale nie zawsze wszystko działa czy to czujnika nie wykryje czy wartość jest z kosmosu. W takich sytuacjach najlepiej po prostu otworzyć skrzynkę i sprawdzić czy wszystko się kręci. Obecnie OC nie jest trudną sprawą bo masz makra już wbudowane w BIOS które po wybraniu taktowania same ustawiają resztę parametrów. Najważniejszą sprawą jest to, że czasami wartości dla jednej jednostki są w porządku a dla drugiej już  nie do osiągnięcia, wszystko zależy od partii jaką dostałeś. Sprawa ma się tak, że jak przesadzisz taktowanie to komputer wyrzuci błąd i wróci do wartości domyślnych ale jak przesadzisz z napięciem to poczujesz specyficzny zapach :) Sztuką jest dobrać jak najwyższe taktowanie przy jak najniższym napięciu, które nie będzie powodowało restartów. Dodatkowo musisz mieć na uwadze temperatury bo każda jednostka ma swoje Tmax dla którego wykonuje throttling lub pali sprzęt a znajdziesz tutaj takie wartości na pewno. Zły dział do opisu ale niech będzie :D

• 0

Programista, pasjonat, nawet nie wiem po co tu siedzę..... jak lubisz czytać to prowadzę bloga.

Ekspert działów: Diagnostyka błędów i awarii / Programowanie Pełne zestawienie Ekspertów

#44 behenate

behenate
  • Autor tematu
  • Amator

• 43 postów

Napisano 07 wrzesień 2015 - 15:04

Czy nie wystarczy jak tylko wyłącze turbo w biosie? https://drive.google...sp=docslist_api
  • 0

#45 Xeinaemm

Xeinaemm
  • yyyyy ?

• 521 postów

Napisano 07 wrzesień 2015 - 18:09

Czy nie wystarczy jak tylko wyłącze turbo w biosie? https://drive.google...sp=docslist_api

Dodatkowo wyłącz SpeedStep i komputer nie będzie Ci zrzucał taktowania w idle. Tak wiem jestem terrorystą środowiskowym proponując to.

• 0

#46 behenate

behenate
  • Autor tematu
  • Amator

• 43 postów

Napisano 09 wrzesień 2015 - 15:59

Ok jutro po szkole się za to wezme (plan zasilania wysoka wydajność, wyłączony SpeedStep rodzice ładnie zabulą za prąd ;D )
Czy po wyłączeniu turbo i speed step muszę coś jeszcze robić w biosie? Dodam że żadnego oc nie zrobiłem, bo boję się że coś zepsuje :/
Wyłączyłem to turbo (speed step miałem zrobić za chilę) i zauważyłem że procesor i tak czasem wchodzi do 3.7GHZ.
Może włącze tryb Asus Optimal zamiast normal? I dlaczego mi pokazuje traktowanie pamięci 1333mhz skoro mam 1600? Dodam że chyba w niedziele pokazywało 1600mhz ale nie jestem pewien, traktowanie pamięci jest na auto.
Zdjęcie: https://drive.google...sp=docslist_api
Włączylem ten asus optimal i puściłem power supply. Kiedy otwierałem obok to okienko monitor z occt to w teście miałem ok 15fps (bez 120fps) a wentylatory znacznie zwalniały. Zauważyłem to i wyłączyłem to okienko. Czekałem pare minut i komputer się posypał. Podejrzewam że tak samo będzie w trybie normal bo jak włączałem power supply to też otwierałem to okienko obok i też oscylowało w granicach 15fps dodam, że wtedy go nie wyłączałem. Procesor w trybie asus optimal trzymał stałe 3800mhz . Czyli zasilanie?

Użytkownik behenate edytował ten post 08 wrzesień 2015 - 17:58

• 0

#47 Xeinaemm

Xeinaemm
  • yyyyy ?

• 521 postów

Napisano 09 wrzesień 2015 - 20:30

Ok jutro po szkole się za to wezme (plan zasilania wysoka wydajność, wyłączony SpeedStep rodzice ładnie zabulą za prąd ;D )
Czy po wyłączeniu turbo i speed step muszę coś jeszcze robić w biosie? Dodam że żadnego oc nie zrobiłem, bo boję się że coś zepsuje :/
Wyłączyłem to turbo (speed step miałem zrobić za chilę) i zauważyłem że procesor i tak czasem wchodzi do 3.7GHZ.
Może włącze tryb Asus Optimal zamiast normal? I dlaczego mi pokazuje traktowanie pamięci 1333mhz skoro mam 1600? Dodam że chyba w niedziele pokazywało 1600mhz ale nie jestem pewien, traktowanie pamięci jest na auto.
Zdjęcie: https://drive.google...sp=docslist_api
Włączylem ten asus optimal i puściłem power supply. Kiedy otwierałem obok to okienko monitor z occt to w teście miałem ok 15fps (bez 120fps) a wentylatory znacznie zwalniały. Zauważyłem to i wyłączyłem to okienko. Czekałem pare minut i komputer się posypał. Podejrzewam że tak samo będzie w trybie normal bo jak włączałem power supply to też otwierałem to okienko obok i też oscylowało w granicach 15fps dodam, że wtedy go nie wyłączałem. Procesor w trybie asus optimal trzymał stałe 3800mhz . Czyli zasilanie?

Jeśli trzymał stałe 3,8 GHz i wysypał się na tym teście to zasilacz jest winny. Zawsze przed wydawaniem pieniędzy polecam najpierw pożyczyć zasilacz na chwilę i zbadać objawy jeszcze raz, jeśli nie jest dla Ciebie problemem kupić od razu to nie ma tematu :) 

• 0

#48 behenate

behenate
  • Autor tematu
  • Amator

• 43 postów

Napisano 15 wrzesień 2015 - 18:17   Najlepsza odpowiedź

Wielkie dzięki! Zasilacz do odstrzału idzie, poza tym pracuje jak traktor co w połączeniu z dość głośną grafiką i chłodzeniem procesora (jakiś scythe) daje niesamowity efekt dźwiękowy wichury :D A w tym teście to już wogóle kręcił się jak oszalały. W tych opiniach zasilacz też nie daje rady przy chyba (średnio się znam) znacznie bardziej energooszczędniejszym sprzęcie
http://m.komputronik...0W_ATX_BOX.html

popytam po kumplach czy nie mają jakiegoś markowego 600 wat, ale to nieogarnięte gimby (jeszcze bardziej nieogarnięte niż ja!) więc raczej nie ma na co liczyć.
Podejrzewam że te skoki procka to wina otwartej zakładki monitoring na okienku z testem przez co spadało do tych 15fps i zmniejszało pobór prądu. Taka moja teoria. Teraz pozdrawiam i jeszcze raz dziękuje.
Ps.Jak kupię jakiś zasilacz napiszę tu czy wszystko gra.
Zasilacz podłączony, wszedłem pod wodospad w risenie i stałem pod nim 3 minuty- nic się nie stało (wcześniej poddawał się po ok 15sekundach). Włączyłem w occt power supply (tym razem bez zbędnych okienek) na godzinę, wszystko ok.
Narazie temat oznaczam jako rozwiązany, jeżeli znów zauważe resety (oby nie!) to może oddam komp do serwisu.Wielkie dzięki za pomoc!
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych