Skocz do zawartości

Wieczne konfigurowanie się systemu (komputer nie włącza się)


Recommended Posts

Witam, od kilki dni mam dość dziwny problem na komputerze. Komputer wiecznie się konfiguruje i nie chce się włączyć i nie ma z tym końca. Raz po odczekaniu ok. 1h w końcu się włączył i byłem szczęśliwy, bo myślałem, ze to już będzie koniec, lecz gdy go wyłączyłem i chciałem włączyć ponownie, to znowu cały czas się konfiguruje.

Po uruchomienia komputera wygląda to tak:
- "Przygotowywanie do uruchomienia systemu windows. Nie wyłączaj komputera"
http://i59.tinypic.com/2czvmfl.jpg

- "Konfigurowanie aktualizacji systemu windows. Ukończono %. Nie wyłączaj komputera"
http://i57.tinypic.com/2e2jgv9.jpg

- "Trwa zamykanie..."
http://i62.tinypic.com/vrugcn.jpg

I tak w kółko, potem komputer sam się uruchamia i dzieje się ponownie i ponownie...

Jaka jest tego przyczyna i co mam zrobić by komputer w końcu się włączył, a gdy już się włączy co uczynić by probblem ten już wiecej się nie powtórzył?

Link to post
Share on other sites

Po kolei, system świeży czy użytkowany jakiś czas? Na bieżąco instalowałeś aktualizacje?Masz lub miałeś zamiar przejść na win10? System uruchamia się normalnie pomijając konfigurowanie ? Instalowałeś coś ostatnio związane z produktami MS ? Jeśli system się uruchamia to czy nie masz spadków wydajności przez pewien czas?

Link to post
Share on other sites

Włączył się po godzinie znów, ale jestem pewny, że gdy jutro bedę go włączał to będzie to samo :(
Wyłącze aktualizacje po południu (bo teraz niestety musze wyjśc) i zobaczymy jak to będzie, będe pisał.


System nie jest swieży, zaczął się aktualizować od kilku dni bez powodu. Może dlatego, ze ok tydzień temu używałem AdwCleanera, żeby usunąć z sytemu rózne robaczki. Ponadto komputer jest bardzo zamulony i nie ma już w ogóle miejsca na dysku, komputer jest mojej dziewczyny (laptop) i nie ma w ogóle co z niego usunąć, bo na nim są samiusieńkie zdjęcia oraz photoshop (same zdjęcia zajmują ponad 100gb. Planuje kupic jej przenośny dysk.

Link to post
Share on other sites

Po pierwsze jak komputer jak był mocno zainfekowany konieczne może być postawienie systemu na nowo (chyba cię to nie ominie) a w tym czasie będziesz miał trochę czasu sam na sam z dziewczyną. Radziłbym sprawdzić dysk na obecność bad sektorów ...........

Link to post
Share on other sites

Zawsze jeszcze pozostaje:

 

- próba przywrócenia systemu z punktu przywracania (pod warunkiem, że nie wyłączyłeś tego - ja zawsze wyłączam po instalacji :) )

- naprawa systemu przy użyciu nośnika instalacyjnego (DVD, USB)

- zgranie danych i formacik...

 

A gdzieś pomiędzy sprawdzenie dysku i odczyt SMART.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...