Skocz do zawartości

  

5 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakie jest Twoje odczucie względem firmy Lenovo?

    • Dobre
      0
    • Średnie
      4
    • Złe
      1


Recommended Posts

Witam,

Jako przyszły student informatyki na politechnice przymierzam się do kupna nowego laptopa:

 

1) Kwota przeznaczona na zakup:  ~3000/4000zł

2) Rozmiar matrycy:  Celuję w 15' FHD

3) Główne zastosowanie: Głównie pod programowanie oraz od czasu do czasu pewnie trochę grafiki, lecz również, przyznam się bez bicia, że w gry chętnie też bym troszkę pograł - jednak jest to kwestia bardziej drugorzędna. ;)

4) Miejsce użytkowania: Dom, stancja, uczelnia - więc powinien być mobilny.

5) Wymagania specjalne:  Matowa matryca, dysk SSD, 8GB RAM'u oraz - nie wiem czy to konieczne - ale wydaje mi się, że przydałaby się aluminiowa obudowa, jako, że podczas podróży może być poddawany próbom wytrzymałościowym... a plastikowi niezbyt ufam.

6) Osobiste preferencje: I tak i nie... Obawiam się trochę serwisu Lenovo - z tego też względu taki tytuł.

7) System operacyjny: Bez systemu - otrzymam z uczelni.

8) Własna propozycja: I tutaj właśnie pojawia się mały problem:

Otóż owym specyfikacjom najlepiej z przeze mnie wyszukanych modeli pasuje Lenovo Y50-70

http://allegro.pl/lenovo-y50-70-i7-8gb-240ssd-gtx960-4gb-fhd-gamer-i5629318448.html

jednak po przeczytaniu tego postu:

http://forum.benchmark.pl/topic/184456-lenovo-gwarancja-standardypodej%C5%9Bcie-do-kupuj%C4%85cego/

oraz kilku innych historii zmartwiłem się odnośnie jakości, jaką niesie za sobą firma Lenovo względem zwykłego zjadacza chleba :( Z jednej strony laptop prezentuje się okazale w takim przedziale cenowym, lecz z drugiej, nie wiem czy podjąć ryzyko, by w razie jakieś awarii bawić się przez miesiąc z gwarancją...

Kolejną wadą tego modelu jest często poruszany problem throttling'u, przez co niekoniecznie by działał Turbo Boost z procesora. Nie wiem czy w nowszych wersjach (z 2015r.) to naprawiono, dlatego również i na to poprosiłbym o odpowiedź :)

 

Byłbym wdzięczny za omówienie owego laptopa (za i przeciw, opinie posiadaczy) oraz jakbyście mogli przedstawić ewentualnie inne laptopy pasujące do powyższej specyfikacji ;)

Link to post
Share on other sites

Jestem posiadaczem tego modelu. Throttlingu nie zauważyłem podczas gier, temperatury w fifie 15 na maksymalnych detalach to 70 stopni na cepie, z throttlingiem ogólnie poradzono sobie podczas którejś aktualizacji biosu już w starszym modelu. Jakość dźwięku jest bardzo dobra z głośników i świetna z wyjścia słuchawkowego(dolby robi swoje). Niektóre egzemplarze cierpią na bleeding ekranu. Jeśli chcesz wiedzieć więcej to pytaj :)

Link to post
Share on other sites
Dzięki za odp. :)

 

dawid12345678, miałeś może osobiście do czynienia z http://allegro.pl/clevo-p157sm-a-i7-4702mq-8gb-nvidia-gtx-880m-1tb-i5636021752.html ?

Minusy: Z tego co wyczytałem, to obawiam się trochę tej plastikowej obudowy (ale być może przesadzam :P), trochę wyższa cena - lekko ponad możliwy budżet oraz gorsza matryca TN, ale to też kwestia drugorzędna.

Na korzyść przemawia na pewno karta graficzna, która de facto jest dużo mocniejsza od zapotrzebowanej, dużo portów - co zawsze się przydaje, jak i oczywiście multum możliwości rozbudowy laptopa. :) Laptopa z 4 dyskami jeszcze nigdy nie widziałem :P

Dodatkowe pytanko za jednym zamachem: Jakie wrażenia z serwisem Clevo?

 

Co do Lenovo, to słysząc od kilku znajomych też pozytywne przejawy firmy, a raczej braku potrzeby zgłaszania usterek na gwarancję, troszkę bardziej mnie zachęca do kupna Y50-70, jednak widząc też ankietę - to znowu na minus :(

Widać z Lenovo wszystko jest OK, póki nic się nie zepsuje...

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...