Skocz do zawartości

Tani komputer do gier, jaką płytę glowną/zasilacz


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez kajtek.,

Recommended Posts

Witam, planuję kupno nowego komputera jednak nie jestem wstanie na raz wyłożyć dużej sumy i planuję kupować po trochu (wolałbym nie brać nic na raty)

 

Obecnie mam (a raczej mam możliwość kupienia tanio) procesor(a) AMD X8 FX-8350

na start zostawiłbym pewnie kartę graficzna z obecnego komuputera ATI Radeon HD 4600

oraz dyski (SSD Crucial CT128MX100 oraz HDD WDC WD50 00AZRX-00A8L)

 

potrzebuję jeszcze zasilacz (obecny 350W jakiś noname yyhh)

oraz płytę głowną i ram

 

Znalazłem coś takiego ASROCK 760G (960GC-GS FX)

Zaciekawiło mnie w nim to że obsługuje rónież RAM DDR2, wiec kupno pamięci ram (ddr3) mógłbym przesunąć nieco w czasie

 

Obudowy mam z obecnym kompem 3 więc może na tym też udało by mi sie zaoszczędzić, nie zastanawiałem sie w sumie, czy może mi np. układ śrób nie pasować czy coś?

 

Komputer głownie do gier, internetu, muzyki, filmów

 

Prosiłbym o opinię/rady, z góry dziękuję

Link to post
Share on other sites

Płyta do du*y. Proponuję taką

 

 

 

Zaciekawiło mnie w nim to że obsługuje rónież RAM DDR2, wiec kupno pamięci ram (ddr3) mógłbym przesunąć nieco w czasie

 

Niestety  muszę Cię rozczarować, ale w FXy nie mają kontrolera DDR2, więc gdybyś kupił taki procesor, to niestety, ale będziesz musiał kupić do niego nowe pamięci.

Link to post
Share on other sites

Przecież ten FX to taka kupa, że szkoda gadać. Lepiej rozejrzeć się za czymś z i3

Jeszcze mogę sie wycofać z zakupu ale raczej w i3 bym nie poszedł, prędzej i5 a to już zazwyczaj przekracza mój budżet

 

 

Płyta do du*y. Proponuję taką

 

 

 

 

Niestety  muszę Cię rozczarować, ale w FXy nie mają kontrolera DDR2, więc gdybyś kupił taki procesor, to niestety, ale będziesz musiał kupić do niego nowe pamięci.

 

Szkoda :/

płyta spoko choć liczyłem raczej na coś koło 200/250 zł

Link to post
Share on other sites

 

 

procka mogę kupić od znajomego z niecałe 700

 

I to ma być promocja / okazja ? Procesor i5 4460 ~ 750 zł + tania płyta na H81 ~ 160 zł. Do tego kostka pamięci DDR3 4GB za 100 zł. Wydajesz na to około 1000 zł. Zasilacz VS 450 ~ 160 zł i zbierasz na GPU. Możesz nawet sobie tutaj GTX 970 wciskać. 

Link to post
Share on other sites

I to ma być promocja / okazja ? Procesor i5 4460 ~ 750 zł + tania płyta na H81 ~ 160 zł. Do tego kostka pamięci DDR3 4GB za 100 zł. Wydajesz na to około 1000 zł. Zasilacz VS 450 ~ 160 zł i zbierasz na GPU. Możesz nawet sobie tutaj GTX 970 wciskać. 

promocja w sensie wzgledem ceny sklepowej + brak kosztu wysyłki

ale pewnie masz racje

 

A zmieńmy nieco temat, jaki zestaw byś mi zapoponował (procek, grafika, zasilacz, płyta głowna, RAM) za 2500 ?

 

 

Zależy na ile lat ma to być zakup. Jeśli na 3-4 lata to bierz i5 i nawet się nie zastanawiaj. Jeśli to ma być komputer na dużo ponad 5 lat to kupuj FX.

http://z0r.de/1755

Link to post
Share on other sites

Powiedz najpierw jakiego rodzaju tytuły gier preferujesz oraz jaki posiadasz monitor.

Monitor Benq FP72E, myślę nad zmianą ale to raczej w baaardzo dalekiej przyszłości

 

Co do gier bardzo różnie, zniacznie większa część gier które gram to gry indie, często też Heroes of the Storm, ale fajnie jakby ruszały na nim gry także w wyższej pólki jak GTA V, Alien Isolation itp

Edytowane przez mr-auto
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...