Skocz do zawartości

Problem ze zintegrowaną dźwiękówką ALC 892


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Antioch,

Recommended Posts

Witam. Mam zestaw 2 głośniki plus subwoofer. Dokupiłem sobie do tego teraz zestaw 2 głośników. I tu się pojawia problem. Okazuje się, że podpięcie głośników w inne niż główne gniazdo, powoduje że nie odtwarzają dźwięku. Tzn. przy teście w panelu sterowania sterowników owszem, dźwięk jest, ale tylko tam. Ma ktoś jakiś pomysł na rozwiązanie tego problemu?

Chipset ALC892
Płyta główna: Asus M5A99X EVO R2.0

 

Link to post
Share on other sites

Hem hem, możesz nie co jaśniej? Włączam np muzykę z WMP i gra tylko para centralnych głośników (te w głównym gnieździe). Muzyka idzie z oryginalnej płyty.
Na pożyczonym Xonarze Asusa przy ustawieniu 2chanel idzie z obu zestawów muzyka.

Link to post
Share on other sites

Jak ci mają grać wszystkie głośniki w systemie 5.1 jak muzyka jest nagrana w 2 kanałach tylko a nie w 6? Jak nie włączyć jakiegoś klonowania dźwięku na inne kanały to nie zagrają nie brzmi to logicznie?

Link to post
Share on other sites

To jak włączyć takie klonowanie dźwięku? Przy starej płycie głównej wystarczyło wpiąć drugie głośniki w inne gniazdo, wyskakiwał panel konfiguracji gniazda, i muzyka grała z obu zestawów głośników, bez żadnego kombinowania. Ta sama muzyka co teraz.

Link to post
Share on other sites

Już podpiąłem pod jedno gniazdo i grają oba zestawy, ale zastanawiam się, czy nie spali się przy podkręceniu głośności no i grają w tej samej płaszczyźnie. Trzeba dopiero ręczni je ustawić żeby wyszła głębia i dźwięk się nieźle nakładał.
Jest spora różnica przy słuchania na kilku głośnikach w porównaniu do 2.
Sterowniki R277.

W takim razie po co te gniazda są w płycie? Przy filmach też nie ma dźwięku z głośników podpiętych pod "tylne". Jest tylko przy teście...

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...