Skocz do zawartości

Prąd, szumy, puknięcia - od korków po problem z głośnikami


Recommended Posts

Witajcie, sprawa wygląda tak:

kiedy miałem starego kompa z metalową obudową to podczas chodzenia, gdy dotknąłem obudowy i kaloryfera czułem, że mnie lekko "kopie" prąd. Nigdy nie miałem uziemienia.

 

Z korkami w domu jest tak, że jak chodzi żelazko, TV, komp, mikrofala to zaczyna brzęczeć. Ciekawa sprawa jest taka, że gdy w łazience świeciło się światło i włączyłem listwę od kompa usłyszałem charakterystyczne puknięcie i światło w łazience w tym czasie mrugnęło. Pukanie słychać praktycznie za każdym razem, gdy włączę listwę - nie wiem czy to zasilacz czy korki (kompa mam w pokoju przy korkach).

Lecimy dalej...

 

Mam nowy komputer (kupiłem używany), kupiłem fabrycznie nowe słuchawki za 500 zł pod USB - po podłączeniu, gdy przesuwałem ekran przeglądarki było słychać dziwne dźwięki, szumy, zakłócenia, piski...

Było tak tylko ze słuchawkami pod USB. W tym samym czasie głośniki (również fabrycznie nowe, kupione razem z kompem, przed słuchawkami) grały świetnie - zero zakłóceń. Są podłączone z tyłu kompa na Jack 3,5. Do wczoraj...

Po obejrzeniu filmu pojawiły się te dziwne dźwięki, jeszcze głośniejsze niż na słuchawkach. Słychać je nawet, gdy gra muzyka i przesuwam okno przeglądarki (generalnie raczej chodzi o procesy, może pracę dysku). Nawet za którymś razem przestały grać... Dodam, że szumy w głośnikach słychać teraz na wysokim poziomie głośności, ale jednak są, wcześniej nie było.

 

Dziś podłączyłem kontakt z uziemieniem. Były 2 kable - jeden pod prądem (czarny) i jeden bez. Dociąłem sobie jeden drut i poprowadziłem z prawej strony gniazdka do miejsca na uziemienie. Nie znam się na tym, pomagał mi tata i uważa, że jest uziemienie teraz. On też nie jest specjalistą.

 

Co to może być? Jak to naprawić? To raczej nie wina głośników (chociaż nie sprawdzałem na innym kompie i instalacji elektrycznej w ten sam spoób), bo podłączyłem Jack 3,5 pod telefon i grały elegancko. No, ale wtedy nic innego nie pracuje, więc nie dziwię się, że nie ma tych szumów. Wkurza mnie to, gorzej jak coś się spali w końcu.

Edytowane przez Ekoiks
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...