Skocz do zawartości

Zestaw komputerowy nie działa jak powinien


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Dreacreator,

Recommended Posts

 Witam, od czasu formatu obu dysków zauważyłem że w grach których spełniam wymagania rekomendowane, muszę grać na minimalnych ustawieniach i osiągam maks 30 FPS. Czy może być to wina starego BIOSa, lub braku oprogramowania dla płyty głównej?
 Zaktualizowany mam sterownik karty graficznej, do procka pisze że nie potrzebne jest oprogramowanie,
 Błagam o pomoc.

Procesor: AMD Phenom II x4 840
Grafa: Geforce gtx 550 ti
Rozdzielczość: 1280x1240
Ram: 6gb
Płyta główna: Foxconn A76GMV
Zasilacz: Akyga 420W
 

Edytowane przez Rapzes
Link to post
Share on other sites

Jeśli przed formatem było wszystko ok, a nagle po formacie jest zdecydowanie gorzej, to i ja obstawiam sterowniki. Sterownik chipsetu powinien być teoretycznie wgrywany jako pierwszy - czasem to nie robi różnicy, czasem sprawia kłopoty jeśli nie jest. W menedżerze urządzeń nie ma żadnych żółtych wykrzykników?

 

PS. Masz strasznie słaby zasilacz. Pomijając, że jest na sławnej "czarnej liście zasilaczy", to jest słaby na linii 12v - jedynie 204W. Sama twoja karta może, wg. producenta, ciągnąć 116W, procek też nie należy do oszczędnych w tej materii. Zasilacz może nie trzymać napięć, może też w pewnym momencie puścić wszystko z dymem (acz nie musi - tylko pytanie, czy masz duszę hazardzisty :D). Zalecałbym wymianę zasilacza.

Edytowane przez Dreacreator
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

O tak, wymiana zasilacza to bardzo dobry pomysł. W tym temacie masz wszystko ładnie opisane, tutaj masz fragment o zasilaczach z czarnej listy:

 

"Zasilacze te są produktami, których nie powinno być w żadnym komputerze. Używanie takiego produktu jest potencjalnie niebezpieczne dla naszego sprzętu, a jego moc najczęściej jest mocno zawyżona i nie ma pokrycia z rzeczywistością. Może uszkodzić nasze podzespoły, a nawet wywołać pożar. Jednym zdaniem, kupno PSU z "czarnej listy", to wyrzucanie pieniędzy w błoto. Jeśli posiadamy taką konstrukcję, zalecana jest jak najszybsza wymiana".

 

Poza tym, jak już wspomniałem, jest on po prostu za słaby na twoją konfigurację.

 

Poza tym możesz sprawdzić dyski twarde programem HD Tune lub CrystalDiskInfo, zbadać temperatury pod obciążeniem programem HWMonitor. Sterowniki do karty na pewno są dobre? Zawsze możesz spróbować odinstalować bieżące i zainstalować starsze.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...