Skocz do zawartości

Recommended Posts

Siemka
Mam taką sytuację, że robiłem format komputera, i wcześniej przegrałem sobie ważniejsze rzeczy na drugi dysk, dodatkowo zamontowałem sobie 4GB RAM-u, po formacie i montażu i podłączeniu drugiego dysku komputer zatrzymuje się na ,,Uruchamianie systemu windows'' . Komputer wydaje dźwięk takiego przeskoku/trzasku, nie jest to piknięcie i jednocześnie mając podświetlaną klawiaturę i mysz gasną, ale za chwile się zapala jednak komputer nie uruchamia się dalej. Wyjęcie RAM-u nic nie dało. Zasilacz to XFX 550W a płyta główna ASRock b75 PRO3. Tak to wygląda w biosie -

 

http://oi59.tinypic.com/34xnjf4.jpg

Link to post
Share on other sites

Odgłos głowicy dysku po opsie mi przypomina, głowica w dysku ci umarła. Jak odłaczysz ten dodatkowy dysk to system ruszja, jak tak to ten dodatkowy dysk padł nie spadł ci lub coś takiego. Podłaćz najpierw ten systemem i posłuchaj czy są takie odgłosy odkręc bok kompa najlepeij jak nie to ten dodatkowy co zgrałeś dane blokuje start pC bo jest zwalony.

A i włącz opcje SMART

Edytowane przez kamil_18_19
Link to post
Share on other sites

Spróbuj podłączyć mu kabelek sata po starcie systemu w sensie że zasilanie masz podłączone a sata dopiero jak będziesz w pulpicie wkładasz, dopiero po starcie systemu może pomoże.

Edytowane przez sowix71
Link to post
Share on other sites

Czy dysk z tym nowym systemem staruje sam normalnie i jest problem po podłączeniu 2 jak tak to wymuś manulane botowanie z tego nowego. W takim przypadku ma dobrze ustawione na AHCI. Dzwięk nie powinien być wydawany taki jak opisujesz defakto.

Edytowane przez kamil_18_19
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@Sowix71 Zrobiłem tak jak napisałeś, podpiąłem SATA gdy pokazał mi się pulpit, i po jakimś czasie wykryło dysk, tylko jak przenosze pliki to jest prędkość 742kb/s i jakby nie szło nic ciagle to samo wszystko pokazuje, czas, prędkość, wczesniej to zajęlo ok. 10min meh. 

Ciezka sprawa bo prędkość jest prawie zerowa, próbowałem też na pendriva zgrywać to zatrzymuje się w pewnym momencie i dalej już nie idzie

Edytowane przez xMarianOx
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Przy podpiętych dwóch dyskach, trzeba się upewnić, że dysk systemowy jest na pierwszym miejscu, albo wyżej jak drugi dysk z danymi, w sekcji bootowania. Nie znam tej płyty z uefi, czy pokazany obrazek a w zaszadzie otwarta zakładka. Daje możliwość przesuniecia góra dół, wykryty dysk na danym ponumerowanym sata. Może inna zakładka, widząć że numeracja kontrolerów jest chronologiczna. Ale raczej chyba, powinno gdzieś być ustawianie który dysk, napęd ma być piewrszy w kolejce do bootowania. Ewentualnie dysk systemowy podpiąć pod sata 0 czy 1. Bo nie napisałeś który dysk systemowy a który z danymi. Profilaktycznie możesz pokazać smart obu dysków, np. crystaldiskinfo, opisując który systemowy.

Link to post
Share on other sites

Odłączanie kabla w czasie pracy może być szkodliwe, podłączanie może mniej. Nie odpowiedziałes na pytanie, który dysk jest systemowym i na której pozycji jest z pokazanego obrazka. Wyszukaj obczaj miejsce do ustaiwania boot w uefi i zmiana kolejności aby dysk systemowy był wyżej. Dla pewności przepnij dysk systemowy pod sata 0 czy 1 i sprawdź ustawienia aby był wyżej w ustawieniach do bootowania. Pokaż screny z crystaldiskinfo obu dysków i który jest który. Bez odpowiedzi, będzie ciężko coś wyrokować.

Link to post
Share on other sites

@golin system nawet nie chce się normalnie wyłączyć, dopiero po odpięciu sata się wyłącza :v 

@sowix71 właśnie od razu po systemie instalowałem wszystkie sterowniki z płyty dołączonej do płyty gł. da się jakoś sprawdzić czy są zainstalowane ? co ciekawe przed formatem raczej nie instalowałem tej płytki :v

P.S niedługo dodam screeny z cristaldisk

http://images.tinypic.pl/i/00697/fn44pqemjzdx.jpg


http://pics.tinypic.pl/i/00697/c6zwx4fakks5.jpghttp://pics.tinypic.pl/i/00697/1ovxf6pdfrdu.jpg

Edytowane przez xMarianOx
Link to post
Share on other sites
gdy odłączam kabel sata w momencie uruchamiania win, poszło, tylko później jest problem z kopiowaniem bo nie chce iść

Odłączanie czy też włączanie w czasie pracy, kabla sygnałowego czy zasilającego, jest w większości przypadków szkodliwe. Czasem się uda bez szkody. Ale w tym przypadku masz znaczne pogorszenie działanie, bezpośredni po zabawie włączając wcześniej, w czasie paracy komputera. Znacznie zwolnienie kopiowania , zapisywania jest efektem pojawienia się badów. Możesz zrobić pełne zerowanie dysku i sprawdzić czy przy C5 liczba raw się zmniejszy albo zero. Ustaw na dzięsiętnie w CrystalDiskInfo. Jak to jest jako drugi dysk, przekopij dane na inny sprawny dysk. I zrobić zerowanie pełne programem od WD albo DMDE. Instrukcje do drugiego znajdziesz w internecie. Jak zerowanie nie pomoże to zrobić remap. Zerowanie czy remap, nie z pod systemu a z dos, zrobisz np. MHDD albo Vivard. Oba programy są w paczce hirens boot cd.  Możesz pokazać smart drugiego dysku, domniemam systemowego.

Czy dysk umiera, jak poprzednik zasugerował ?. Jak odłączałeś kabel sygnałowy w trakcie pracy, mogły powstać bady logiczne. Powinno to naprawić zerowanie, o ile są to bady logiczne, to jak zrobisz operacje zerowania, to się przekonasz.

Edytowane przez golin
Link to post
Share on other sites

@golin Ale sprawa wygląda tak, że to jest dysk z laptopa 7-letniego, i nie jest on mi do niczego potrzebny, wcześniej działał jak normalny dysk, sformatowałem go i sobie leżał, aż sformatowałem swój dysk i był mi potrzebny drugi żeby skopiować na niego 30gb zdjęć i filmów, i normalnie podłączyłem dysk przy odłączonym komputerze, przekopiowałem w ok. 20min. i tyle. Ale jak mi juz przyszlo skopiować z powrotem, to już przy wyłączonym komputerze się nie włączał system. Więc dało rade uruchomić dysk jak juz system się włączył. Ja tylko chcę pliki z powrotem, ale jest to bardzo ciężkie, bo nie dość że musze podłączać przy włączonym to jeszcze prędkość jest prawie zerowa. Jest na to jakiś sposób ale to tylko przyspieszyć ? Albo uruchomić go przy wyłączonym komputerze?

Link to post
Share on other sites

Jeśli zapisane dane są dosyć ważne, to zostaje zrobić kopię posektorową, z dysku uszkodzonego na dysk sprawny o takim samym rozmiarze albo większym. I na kopi zobaczyć dostępność danych. Jak dysk jest uszkodzony to może być problem i wybrany program może się zatrzymać na pierwszym albo którymś napotkanym błędzie. Wskazane by było zrobić taką kopię posektorową z pod dos.

Acronis True Image dosyć dobrze sobie radzi z uszkodzonymi dyskami. Ale pełna wersja, bo darmowa wersja może zachować się jak pisałem wyżej, że zatrzyma się na pierwszym błędzie bez możliwości z ignorowania. Spróbuj może dmde czy hdclone albo hdd raw copy tool. Po odzyskaniu danych, możesz wyzerować dysk uszkodzony i zobaczyć efekty.  

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

http://iv.pl/images/60716204281528116340.jpgNie chce tu niczego zepsuć, klikać START ? :D Dobrze zrozumiałem  że source ma być dysk z którego przegrywam, a target, na który przegrywam ? Dobrze się to zapisze? bo tutaj chyba nie ma mozliwosci wyboru partycji na ktora chce zapisac

Edytowane przez xMarianOx
Link to post
Share on other sites

Jeśli przegrywasz dysk - dysk. To dysk na który przegrywasz żeby nie był ten na którym masz system. Tylko jako trzeci dysk, jak program uruchamiasz z pod systemu.

Chyba że jest opcja przegrania do pliku  jako obraz. Bo na screenie jest chyba dysk - dysk. Bo w opcji dysk do pliku,  wybierasz miejsce, wolumin / katalog który ma odpowiednio wolnego miejsca na zapisanie dysku mniejszego do pliku na dysku większym. Tylko nie wiem jak potem, z podglądem zamontowaniem , żeby zrobic podgląd. Tego programu nie używałem, to szczegółów nie znam.

Jeśli dysk docelowy wskazałeś dysk z systemem nie rób tego. Dysk docelowy jest nadpisywany, wymazywane dane. Nie wiem czy program nawet pozwoli dac zapis dysk na dysk, z ktorego program jest uruchamiany. Sam się nie wymaże. Chyba że do pliku jak pisałem wyżej. Ale jak program nie montowania zapisanego obrazu, to prawie nic ci to nie da. Chyba że masz na tyle miejsca, to można zapisać do pliku pod własną nazwą plik,w wybranym katalogu na dysku większym. Zabezpieczysz wtedy ,jakby stan dysku uszkodzonego się pogorszył w następnych uruchomieniach. Ale wymagana odpowiednia duża ilośc miejsca jak pisałem. Jak chcesz dysk na dysk, to postaraj się o trzeci dysk. I pamiętaj że ten 3 dysk będzie nadpisany, zostaną wymazane dane, zastąpione danymi z którego kopiowałeś.

Edytowane przez golin
Link to post
Share on other sites

Jeśli po z kopiowaniu danych na dysk z laptopa. Robiłeś nową instalację systemu i na tej partycji systemowej mialeś dane. To bardzo minimalizujesz możliwość odzyskania danych. Co innego jak tylko usunąłeś dane to jest wieksza szansa, ale jak piszesz, robileś format systemu. To zawsze możesz spróbować, ale ze świadomością że dane nie da się odzyskać. Zostaje pozyskać trzeci dysk o rozmiarze dysku z lapopa albo większy. I z klonować problematyczny dysk, chyba że zdołasz uzyskać pełną wersję dmde. Nie próbowałeś, photorec.

Edytowane przez golin
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...