Skocz do zawartości

OFFTOPIC - rozmowy na każdy temat


Recommended Posts

Nie. Napisałeś o ustawieniu ludzi obok siebie... Czy naprawdę uważasz, że ludzie zamieszkają w nano kawalerkach o powierzchni jednego metra? Gdzie będą pracować? Skąd wezmą żywność? Co z odpadami, energią i całą infrastrukturą? Dobitnie pokazałeś, że kompletnie nie rozumiesz tematu...

 

Popisałeś się  ^^

 

Link to post
Share on other sites








Nie. Napisałeś o ustawieniu ludzi obok siebie...

Masz rację, mogłem napisać jeszcze "przed sobą i za sobą", mój błąd. Niemniej napisałem wyraźnie, że każdemu przysługuje 1m².

Wiesz, nie chodziło mi o to, by tych wszystkich ludzi upychać w tym prostokącie, mikro kawalerkach, czy co tam jeszcze wymyślisz, organizować im pracy, zakupów czy potrzeb fizjologicznych, bo i po co? Czy ja to gdzieś napisałem co insynuujesz?
Chodziło o to, by pokazać jak mało miejsca na ziemi zajmują ludzie.
Inaczej licząc. Gdyby każdemu człowiekowi przydzielić pewien obszar, na samym tylko lądzie, to miałabyś do dyspozycji, Ty i tylko Ty, prostokąt o wymiarach 150m x 130m.
I proszę nie pisz, że "a co jak trafi mi pustynia, lub Himalaje czy Antarktyda",bo nie o to w tym porównaniu chodzi.
Populacja ludzka zajmuje 2% lądów na ziemi.
Skoro ja nie rozumiem tematu to proszę, pozwól mi zrozumieć i wytłumacz mi to, czego wg Ciebie nie rozumiem.





Link to post
Share on other sites

Co tu się dzieje...

Ludków jest ~8 miliardów, więc jak każdemu dasz 1mto zajmą powierzchnię 8000km2 (0,00157% powierzchni ziemi).

W sumie można by ich x-krotnie stackować w górę i wtedy byłoby x-krotnie mniej. Na ziemi mamy 149 milionów km2 lądu, więc średnio na 1 ziomka przypada 1,86ha ziemi.

 

PS. Wygląda jakbyś policzył, że ludków jest 8 milionów xD

 

Link to post
Share on other sites

@marik81 ale o co ci w ogóle chodzi? Bo sobie coś tam przeliczasz co nie ma większego sensu.   Tylko to z cyklu wiedzy bezużytecznej. Ważniejsze, że 145 osób z ha jak zakłada UE się nie da w skali globu wyżywić (nawet w UE te statystyki są przeszacowane o 30-40%).

EDIT

A mówimy o diecie pozwalającej w dobrym zdrowiu przeżyć 40-50 lat :P

Edytowane przez anemus
Link to post
Share on other sites
Szkoda, że nie mam screena przed edycją, gdzie pisałeś w poście, że chodzi o prostokąt 4km x 4,5km.

Tak przyznaję, faktycznie tyle tam było napisane. Jednak nie pasowało mi to zbytnio, dlatego post edytowałem. Mój błąd.

@marik81 ale o co ci w ogóle chodzi? Bo sobie coś tam przeliczasz co nie ma większego sensu.

Powtarzam kolejny raz, bo chyba ciężko z czytaniem ze zrozumieniem u niektórych. To miała być tylko taka ciekawostka, żeby zobrazować jaką powierzchnię planety zajmują ludzie. Nie chciałem ich żywić, organizować im pracy czy czasu wolnego, coś w stylu pytania: "ilu ludzi zmieści się w maluchu?"
Raczej nikt by nie pisał, że przecież nie będą mogli tam jeść, spać czy wydalać, albo ile szacuje UE.
Z mojej strony wszystko w tym temacie.



Link to post
Share on other sites
10 godzin temu, FeX napisał:

Co tu się dzieje...

Ludków jest ~8 miliardów, więc jak każdemu dasz 1mto zajmą powierzchnię 8000km2 (0,00157% powierzchni ziemi).

W sumie można by ich x-krotnie stackować w górę i wtedy byłoby x-krotnie mniej. Na ziemi mamy 149 milionów km2 lądu, więc średnio na 1 ziomka przypada 1,86ha ziemi.

 

PS. Wygląda jakbyś policzył, że ludków jest 8 milionów xD

 

 

Drapacze chmur z boxami jak u Japończyków i git :)

A gościowi chodziło chyba o wielkość zajmowanej powierzchni (odnośnie przeludnienia a nie wyżywienia) ale już koniec tematu.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...