Skocz do zawartości

OFFTOPIC - rozmowy na każdy temat


Recommended Posts

Godzinę temu, Lord_Krecitsqa napisał:

Ale sie nabombiłem wczoraj tymi mózgojebami. 

Jak wypije flaszke wieczorem, rano jestem trzeźwy.

Dziś wstałem rano i jeszcze helikopter mam.

Od wczoraj.

received_247537528252143.jpeg

 

Tych piw wysokoprocentowych nie lubię bo maja bardzo wyczuwalny gorzki posmak, jakiś czas temu piłem u siostry w Belgii jakieś piwo 12%, nie dobre było.

  • Haha 1
Link to post
Share on other sites
W dniu 31.08.2023 o 13:51, pendzel_3 napisał:

Nie, obowiązuje ruch prawostronny czyli jedziesz ścieżką znajdującą się po prawej stronie jezdni chyba, że znaki poziome P-23 stanowią inaczej.

To jest wersja rowerzystów. Niestety w polskim prawie nie ma umocowania. Nie ma również umocowania w konwencji na którą się powołują. Wystarczy, że z obu stron ścieżki jest znak ścieżka rowerowa i istnieje nakaz jazdy nią w obu kierunkach niezależnie po której jest stronie.

To jednak nie ważne. Posiadanie choć odrobiny inteligencji i szacunku wobec innych powinno skutkować korzystaniem z ścieżki za każdym razem kiedy tylko jest wytyczona. Niestety jest pewna niewielka ale bardzo rzucająca się w oczy grupa, która nie posiada żadnego z tych przymiotów i psuje nie tylko wizerunek ale i wprowadza niepotrzebną agresję między tymi grupami użytkowników dróg.

Edytowane przez anemus
  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites



Wystarczy, że z obu stron ścieżki jest znak ścieżka rowerowa i istnieje nakaz jazdy nią w obu kierunkach niezależnie po której jest stronie.

Konkretnie który przepis o tym mówi?
Bo bez powołania się na konkretny przepis równie dobrze można powiedzieć, że to wersja kierowców.
Link to post
Share on other sites
14 godzin temu, anemus napisał:

Niestety w polskim prawie nie ma umocowania. Nie ma również umocowania w konwencji na którą się powołują. Wystarczy, że z obu stron ścieżki jest znak ścieżka rowerowa i istnieje nakaz jazdy nią w obu kierunkach niezależnie po której jest stronie.

 

Poszperałem i do tego miejsca muszę się zgodzić, pionowy C-13 jest najważniejszy. Z tym, że wtedy taka ścieżka aby musi mieć min 2m szerokości i 2,5m jeśli jest to tzw. "ciąg rowerowo-pieszy". Wyjątkiem co do C-13 jest "pas rowerowy w jezdni" i z tego co rozumiem tam P-23 wystarczy jako powtórzenie?, coś takiego co Wam wrzuciłem tutaj wcześniej ,

 

14 godzin temu, anemus napisał:

Posiadanie choć odrobiny inteligencji i szacunku wobec innych powinno skutkować korzystaniem z ścieżki za każdym razem kiedy tylko jest wytyczona.

 

 

 zacytuję :

"Ponadto – znak pionowy C-13 obowiązuje tylko do najbliższego skrzyżowania (i w kilku innych bardziej oczywistych przypadkach). Jeśli za skrzyżowaniem nie jest postawiony znak pionowy C-13, to nawet jeśli nawierzchnia sugeruje kontynuację drogi rowerowej, taka droga rowerowa nie ma swojej kontynuacji i staje się chodnikiem. Wówczas masz prawo (a nawet obowiązek) poruszać się jezdnią, a na pewno nie możesz kontynuować jazdy po chodniku (gdyż z odcinka 47 wiesz już, że rower to pojazd, a to definiuje pewne obowiązki i przywileje)."

 

 

  • § 37, pkt 2. “Nakaz wyrażony znakiem C-13 obowiązuje do odwołania albo do: 1) miejsca umieszczenia znaku B-1, B-9, C-16, D-40; 2) najbliższego skrzyżowania.”

No i tutaj też trudno polemizować z rowerzystami...  bubel prawny i tyle. Wjeżdżając na daną ścieżkę, powiedzmy na jakimś jej odcinku, skąd niby rowerzysta ma wiedzieć, że jest dwukierunkowa jeśli nie posiada oznaczeń P-23? a powtórzenia C-13 nie było. (ba, nawet taka paradoks, że same P-23 bez C-13 nie ma mocy prawnej :]) Z kolei na "pasie rowerowym" powtórzenia C-13 jak rozumiem nie obowiązują i reguła prawej strony jak najbardziej ma zastosowanie? czy tylko same P-23? i któryś z urzędników może wpaść na cudowny pomysł poprowadzenia takiego pasa pod prąd? to też nie jest jasne.

 

Edytowane przez pendzel_3
Link to post
Share on other sites

Część, chciałem zapytać kogoś ogarniętego w kablach prądowych.  W puszce są 4 kable aluminiowe. 2x  żyły z prądem + 2x bez prądu. Chcę przynieść gniazdko do innego miejsca.  Kupiłem miedziany kabel 3x 2.5mm.  Wykułem rowek pod kabel, ułożyłem go. Kupiłem kostki wago 222 + smar do kabli aluminiowych firmy wago. Teraz jak ja podłączyć do kostki wago te kable aluminiowe ? 1 żyła aluminiowa wystarczy wsadzić do kostki wraz z brązową żyłą tzw faza z kabla miedzianego?  I co zrobić z drugą żyłą aluminiową co ma prąd w sobie? Też wsadzić do tej same kostki wago ?  Wtedy by wyszło 2x żyły aluminiowe z prądem + 1x żyła miedziana do tej same kostki. Kostka/złączka jest potrójna. Chyba że wystarczy 1x żyła aluminiowa + 1x faza z kabla miedzianego?  A tą drugą żyłę aluminiową wsadzę do kostki i schowam w puszce.

 

Dziękuję.

Edytowane przez droid
Link to post
Share on other sites



W puszce są 4 kable aluminiowe. 2x  żyły z prądem + 2x bez prądu.


Ciezko zgadnąć co tam masz Prawdopodobnie są to 2 obwody: faza + neutralny. Wtedy wystarczyłoby w kostkach spiąć jedna fazę z brązowym miedzianym i jeden powrotny z niebieskim miedzianym.
Zakładam, że skoro aluminium, to jest to stara instalacja, więc prawdopodobnie nie masz przewodów uziemiających. Ale pewności nie mam.
Najlepiej sprawdzić w puszce nad gniazdkiem jak tam jest połączone.
Jeśli są dwa obwody, to nie powinno się między nimi mieszać, w sensie faza z jednego, a neutralny z drugiego.
  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, droid napisał:

Część, chciałem zapytać kogoś ogarniętego w kablach prądowych.  W puszce są 4 kable aluminiowe. 2x  żyły z prądem + 2x bez prądu. Chcę przynieść gniazdko do innego miejsca.  Kupiłem miedziany kabel 3x 2.5mm.  Wykułem rowek pod kabel, ułożyłem go. Kupiłem kostki wago 222 + smar do kabli aluminiowych firmy wago. Teraz jak ja podłączyć do kostki wago te kable aluminiowe ? 1 żyła aluminiowa wystarczy wsadzić do kostki wraz z brązową żyłą tzw faza z kabla miedzianego?  I co zrobić z drugą żyłą aluminiową co ma prąd w sobie? Też wsadzić do tej same kostki wago ?  Wtedy by wyszło 2x żyły aluminiowe z prądem + 1x żyła miedziana do tej same kostki. Kostka/złączka jest potrójna. Chyba że wystarczy 1x żyła aluminiowa + 1x faza z kabla miedzianego?  A tą drugą żyłę aluminiową wsadzę do kostki i schowam w puszce.

na moje oko to w tym równaniu jest za dużo "X"ów.

1. co rozumiesz przez...

" 2x  żyły z prądem + 2x bez prądu."

co do zasady jeden obwód, jeden przewód.

 

 

 

 

6 minut temu, drVanSteiner napisał:

Najlepiej sprawdzić w puszce nad gniazdkiem jak tam jest połączone

dokładnie.

Edytowane przez pendzel_3
Link to post
Share on other sites

Lub jest to obwód w pętli by mieć więcej mocy.
Panie kochany wyłącz po kolei bezpieczniki, jeżeli jeden bezpiecznik wyłącza napięcie na obu przewodach aluminiowych to łączysz na 3, czyli oba aluminiowe i jeden miedziany.
Natomiast jeżeli każdy z tych przewodów ma oddzielny bezpiecznik to jeden izolujesz i zostawiasz w spokoju.
Dla wszystkiego sprawdź czy masz wszędzie światełko i napięcie w każdym gniazdku, bo coś mi nie gra. Jak ją pierwszy raz rozebrałeś to jak były te przewody? Połączone po dwa, czy tak sobie wszystkie cztery sterczały?

A sprawdź jeszcze między dwoma fazowymi czy oby to na pewno to samo a nie 2 faza i 400V.
Bo już gdzieś się kiedyś na taką minę wpier... Ktoś sobie bojler na 2 fazową grzałkę zrobił i mnie to zaskoczyło w jakiejś kamienicy.
Pomijając już zera z kaloryfera itp... Ale czego to oni nie wymyślali w tamtych czasach by licznik stał a farelek walił...


Na tych dwóch co nic nie ma może się pojawić jak gdzieś światełko zapali.

Kuźwa nie bafta się prundem bo kompy drogie, a i po co rodzinę narażać na koszta bo wieńce też.

  • Lubię to 1
  • Dzięki 2
Link to post
Share on other sites
5 godzin temu, drVanSteiner napisał:

Zakładam, że skoro aluminium, to jest to stara instalacja, więc prawdopodobnie nie masz przewodów uziemiających. Ale pewności nie mam.

dokładnie tak jak mówisz. to chyba jakiś stary 4 żyłowy aluminiowy kabel. Są 2x żyły z fazą i 2x żyły neutralne. Nie ma kompletnie uziemienia.  Sprawdziliśmy miernikiem. 

5 godzin temu, drVanSteiner napisał:

Jeśli są dwa obwody, to nie powinno się między nimi mieszać, w sensie faza z jednego, a neutralny z drugiego.

 

Podłączyliśmy odkurzacz do nowego gniazda, działa. Więc chyba dobrze jest.

4 godziny temu, AudiAWX napisał:

Jak ją pierwszy raz rozebrałeś to jak były te przewody? Połączone po dwa, czy tak sobie wszystkie cztery sterczały?

 Wszystkie 4 żyły były podłączone do płytki od gniazda. Ta płytka posiada 4 śrubki. Z jednej strony 2x żyły z fazą i z drugiej strony 2x żyły neutralne.

Link to post
Share on other sites

Wisi Ci jaka listwa, przy zerowaniu i aluminium i tak się prawdopodobnie zero upali i nic ta listwa nie da.

Dobre listwy co mają naprawdę coś w środku i solidnie zrobione to belkin, apc, eaton i philips.

Chociaż apc ostatnio używa kiepskiej jakości plastiku. Za to najlepsza w środku.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...