Skocz do zawartości

OFFTOPIC - rozmowy na każdy temat


Recommended Posts

3 minuty temu, BlackCoffe napisał:

18+

Też tak masz Czarna jak biegniesz za jamniorem? :->:)

 

 

B9TFMR1JUuNJyoN2whkFmClYeeXElEYC.jpg

 

I to jest fakt autentyczny, bo dziś byłem świadkiem jak radiolka mało co nie za parkowała w bagażniku kolesia który wyhamował z 50 od 0 przed przejściem bo jakaś babcia poruszała się w kierunku przejścia, miała jeszcze dobry kawałek, no ale facet się cykał bo wiedział że za nim jadą. Ciekawe co by mu przyklepali jak by w niego wjechali? bo pewnie jakiś paragraf by się znalazł łącznie z próbą wymuszenia odszkodowania.

 

Ile tam za to "nieustąpienie pieszemu" teraz ma być? 15p i tysiączek? czyli to plus jakieś drobne wykroczenie i prawko leci. 

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
18 godzin temu, pendzel_3 napisał:

 

Ile tam za to "nieustąpienie pieszemu" teraz ma być? 15p i tysiączek? czyli to plus jakieś drobne wykroczenie i prawko leci. 

Spokojnie , nie popadajmy  juz  w skrajności bo za takie  ostre hamowanie można wyłapac mandat  za spowodowanie niebezpiecznej sytuacji na drodze  :D

.

Pieszy to nie swięta krowa  też sie musi zatrzymać przed przejściem i  rozejrzeć  a to   jest jednocześnie sygnałem dla  kierowców  "uwaga chcę przejść "  i  o takie sytuacje chodzi  . Pieszy nie jest w żaden sposób uprzywilejowany na pasach  ,a pasy to tylko miejsce wyznaczone do przekraczania pasa jezdni .

 

A jak pieszy  z rozpędu,marszu wbija na pasy  to on  stwarza niebezpieczną sytuację na drodze  i to on podlega karze .

 

Ja wiem jak to wygląda na polskich drogach i w mediach , mówi się tylko o  kierowcach   co jest błedę ,a jednocześnie piesi  myślą ze  są bezkarni .

Rozmawiałem sporo ze znajomymi z policji na ten temat (w tym z drogówki)  jakoś mają  nieco odmienne zdanie niż  starają nam się przekazać  do rządzący .

Te zaostrzenie kar  to nic innego jak łatanie budżetu  pod przykrywką poprawy bezpieczeństwa .

Nie mal wszyscy  mówili mi  podobne słowa " kup sobie wideorejestrator bo to mogą być najlepiej wydane pieniądze  w twoim  zyciu " !

 

Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, marik81 napisał:


 

 


Szkoda, że takiej logiki brakuje sądom.
Tak na szybko:
https://spidersweb.pl/autoblog/potracenie-pieszego-lodz-winny-kierowca/
 

 

Co poradzisz jak  sąd  rządowy  to i dba o budżet  rządu , policjanci też  rozkładają ręce  .

I to co napisałem wyżej   " kup sobie wideorejestrator  bo to mogą być najlepiej wydane pieniądze w twoim życiu "  ... Polska robi się drugą rosją , jak u ruskich  nie wyjeżdża  się na drogę bez wideorejestratora  to u nas też  do tego  zmierzamy .

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...