Skocz do zawartości

Jak zmienić taktowania GPU w spoczynku?


Recommended Posts

  O co chodzi?

 

Mój komp:

 Card name: AMD Radeon R7 250X

Processor: Pentium® Dual-Core  CPU      E6500  @ 2.93GHz (2 CPUs), ~3.5GHz

 Operating System: Windows 7 Ultimate 64-bit (6.1, Build 7600) (7600.win7_rtm.090713-1255)

Memory: 4096MB RAM

 

Chciałem sobie pograć w pewną gierkę flashową ale nie mam tych stałych 60 fps... Akceleracja sprzętowa jest włączona tak jak na screenie poniżej ale karta graficzna nie idzie więcej niż 300 mhz. Próbowałem to zmienić - bo myślę że to jest właśnie wina tego - przez Sterowniki Amd Overdrive czy przez program Msi Afterburner jednak one nie mają opcji zmienienia tego podstawowego taktowania... Tylko to po przyśpieszeniu. Druga opcja jest taka że procek po prostu nie wyrabia ale jestem pewien że to wina Gpu i chciałbym zmienić te taktowanie na 500, 600 nawet z czystej ciekawości. Mam nadzieję że dostane jakiekolwiek wskazówki jak tego dokonać. Macie jakiś pomysł? Na dole macie screen:

 

 

Screen:

http://imageshack.com/a/img540/8407/KwgoX1.png

Link to post
Share on other sites

Mi się wydaje jednak że to winna gpu... Tutaj masz tę gierkę www.realmofthemadgod.com   tam masz w opcjach monitorowanie pod przycisk a po za tym masz może pomysł jak przetaktować to? 

Edytowane przez Smyku125
Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy to coś da, bo nigdy się tym nie zajmowałem. Spróbuj w ustawieniach zasilania - zaawansowane ustawienia przy danym planie zasilania - grafika ati na maksymalna wydajność. Wyłącz też oszczędzanie energii na magistrali pci express (też w tych ustawieniach). Ja jeszcze w biosie mam możliwość ustawienia docelowego / preferowanego zasilania pciexpress (opcje w stylu high/ balanced -high/ balanced - low/ low). Nadto ustaw też zasilanie procesora na stałe na 100 % (min i max). Nie wiem czy to coś da :) Taki luźny pomysł.  

 

 

Edycja

 

Nie wiem czy graliśmy w tę samą grę, ale u mnie na amd apu e350 chodzi całkiem ok.. na Microsoft edge. Nie wiem czy ten problem dotyczy też  Radeonów r7, ale sterowniki amd 15.200.xxx.xxx są lipne. Mi albo uniemożliwiały odtwarzanie czegokolwiek we flashu (zielony ekran). Później po poprawce odtwarzało się, ale narzut na procesor ogromny. Zawsze obciążony na blisko 100 %. Spróbuj sterowniki wersji 14.502.1014.1001 (catalyst 15.6 beta). Działają dużo lepiej, zmniejszają obciążenie procesora.

Edytowane przez arrancar
Link to post
Share on other sites

 

 

Chciałem sobie pograć w pewną gierkę flashową ale nie mam tych stałych 60 fps... Akceleracja sprzętowa jest włączona tak jak na screenie poniżej ale karta graficzna nie idzie więcej niż 300 mhz.
 

Po prostu akceleracja sprzętowa nie działa prawidłowo. Procesor jest zarzynany, bo aplikacja nie wykorzystuje z jakiejś przyczyny w ogóle GPU. (niestety też nie mam na to rozwiązania, a walczyłem z tym na jednym z moich komputerów, chociaż nie próbowałem wgrywać starszych sterowników, sprawdź może taką opcję)

Link to post
Share on other sites

Bo pewnie u ciebie działa przyśpieszenie sprzętowe i dlatego większość rzeczy w tej grze wykonuje karta graficzna. Przecież, przy założeniu, że działa przyśpieszenie sprzętowe, nie możliwe żeby ten procesor co ma autor był powodem problemów skoro mój amd e350 (slabszego chyba nie da się już teraz mieć) nie był problemem przy tej grze. To musi być brak współpracy karty graficznej..

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...