Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, mam w domu do 'naprawy' laptopa Acer Aspire 5542G / MS2277 oraz notebooka Asus Eee PC X101CH.

 

Notebook po załączeniu pokazuje logo asus'a, następnie czarny ekran i migający znak '_' (podłga) w lewym górnym rogu i nie przejdzie dalej..

 

Problem z laptopem natomiast jest podobny, mianowicie po włączeniu go, diody sie zapalają i słychać jak wszystko pracuje - dysk, wentylator, jednak ekran pozostaje czarny. Czekanie do momentu zalogowania się do windows aby usłyszeć dziek nie pzynosi efektów. Próbowałem też podłączyć monitor pod niego jendak nie działa, ale myśle że najpierw trzeba przełączyć zródło kombinacją klawiszy FN + coś tam, jednak nic nie reaguje.

 

Macie jakieś pomysły jak można zdiagnozowac, usunąć te awarie? Z góry dziękuje za wszelkie rady i pomysły :)

Link to post
Share on other sites

Dostałem informacje, że w laptopie wyskakiwał jakieś komunikaty(nie podam sprecyzowanych informacji, bo to od kobiety), że niektóre pliki są uszkodzone, było ich ponad 200 i wyskakiwal ten komunikat na pulpicie. Po zgaszeniu juz sie nie uruchomił.

 

 

A Asus był używany sporadycznie, przez 2 lata jakies 30 razy. Jak zepsuł sie laptop, notebook poszedł wreszcie wruch, nie działał internet bezprzewodowy i z tym problemem zabrałem go do domu. Jednak w domu mi sie juz nie załączył, a w niedziele jeszcze działał. Mogło coś zawilgnąć w nim, brałem go do samochodu wczoraj w nocy (23) i było chłodno, jednak uruchomiłem go dopiero dzisiaj w południe. Usterke dysku raczej odrzucam, ale mozesz mi powiedzieć jak sprawdzić ten dysk?

Edytowane przez matowsky
Link to post
Share on other sites

Czekaj ale wcale się nie chciał włączyć czyli brak biosu czy po biose się blokował.
Dysk sprawdzasz hirens bootem mozna płycie lub penku potem masz programy do testów: Sentinal, victoria lub mhdd. Sentinal pokazuje ogólny stan dysku czy SMART ok i czy jakiś nie ma błędów, tym wstępnie testuje dyski a jak coś znajdzie to puszczam victorię.
Ten notek asus to pewno mół jak ***** na 1 GB ramu i Windows 7 starter, lipa że aktualizacji nie można zapuścić do 10 zapewne by lepiej chodził. Aż zapewne się prosi o Windows 8.1 wersję studencką.

Edytowane przez kamil_18_19
Link to post
Share on other sites

Pytasz o laptopa czy notebooka w 1 zdaniu? 

Laptop sie załączał ale wyskakiwał błędy jakichś plików. Pewnego razu po zgaszeniu sie juz nie uruchomil wcale, tzn ekran czarny a sam laptop działa.

 

A co do notebooka to zalaczyl sie normalnie, internet nie działał i został zgaszony. U mnie sie juz nie załączył, wyświetla tylko logo i potem stoi na tej kresce migającej 

Link to post
Share on other sites

Hej,

 

pisząc o jednym komputerze laptop a o drugim sprzęcie notebook wprowadzasz czytelników w błąd ;) gdyż pojęcia te są w chwili obecnej tożsame. Ten mniejszy Asus to netbook i przy takim nazewnictwie pozostańmy <peace>

 

Zaczynając od netbooka ASUS. Czy po logo producenta (zapominając o migającym kursorze) można wejść do BIOSu? Jeśli nie, to tego typu symptom może wskazywać na problem z wsadem BIOS. I tutaj jak masz szczęscie  to wystarczy reset bios poprzez wyjęcie bateryjki/ zworki itp. lub czeka Cię sposób serwisowy - czyli zaprogramowanie kości BIOS na nowo za pomocą programatora.

 

Laptop Acer w zależności od specyfikacji zapewne ma problem z układem grafiki lub/i chipsetem lub/i mostkiem pn.

 

I tu i tu życzę powodzenia

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...