Skocz do zawartości

Antec VPF 550W vs Cooler Master G550M


Recommended Posts

Witam. Chciałbym was zapytać który z tych zasilaczy jest lepszy.  Otóż mój Logic 600W słabo daje radę w moim komputerze, więc postanowiłem kupić nowy w cenie ok. 250-300 zł.  Będę wam wdzięczny za odpowiedź i za pomoc.

 

Mój sprzęt:

CPU: AMD FX 6300
GPU: MSI R7 260X OC 2GB
Ram: Crucial 4gb dimm ddr3 1600mhz pc3-12800 240-pin
Zasilacz: Logic 600W
Płyta główna: ASRock 960GM-VGS3 FX
Obudowa: Zalman Z3 Plus Czarny

 

Oczywiście zasilacz ma być wystarczający na przyszłość i chciałbym, żeby zasilacz był cichy, wydajny, stabilny i oczywiście dawaj radę z każdym komputerem.

 

Który z tych zasilaczy najlepiej spełni te wymagania i który z nich jest ogólnie lepszy? Z góry dziękuję.

Link to post
Share on other sites

Witam.

 

CoolerMaster G550M będzie najlepszym wyborem w Twoim budżecie. To jest już zasilacz sprawdzony przez rynek, dobry elektrycznie i cichy ( no chyba, że dostaniesz sklepowego leżaka)

Tak, tylko, że Antec VPF 550W jest tańszy i elektrycznie porównywalny z Cooler Master G550M, a przede wszystkim jest cichszy pod obciążeniem.  Wypowiedz się o zasilaczu Antec VPF 550W.

Edytowane przez Mateusz121
Link to post
Share on other sites

Przyzwoity zasilacz oparty o przetwornicę DC-DC, wyprodukowany przez Delta Electronics. Na minus w porównaniu do CM'a jest na pewno okablowanie i kultura pracy - z własnego doświadczenia CM wydaje mi się cichszy. Poza tym na CM'a jest 5 lat gwarancji, a na Antec'a 3 :P

 

Chcesz to kupuj, ale ja osobiście sugerowałbym jednak dopłatę do CM'a.

Link to post
Share on other sites

Przyzwoity zasilacz oparty o przetwornicę DC-DC, wyprodukowany przez Delta Electronics. Na minus w porównaniu do CM'a jest na pewno okablowanie i kultura pracy - z własnego doświadczenia CM wydaje mi się cichszy. Poza tym na CM'a jest 5 lat gwarancji, a na Antec'a 3 :P

 

Chcesz to kupuj, ale ja osobiście sugerowałbym jednak dopłatę do CM'a.

Miałeś kiedyś tego Anteca?  Na pewnym forum napisałem prośbę o pomoc i mi napisali, że Antec jest cichszy od CM.  Wiedzą to z władnego doświadczenia.

Link to post
Share on other sites

Teoretycznie poradziłby sobie.

Zapewne sugerujesz się mocami na linii +12V - Antec 540W a CM 504W. Corsair spokojnie potrafi podać około 50W więcej niż na tabliczce. Mimo to ktoś kto kupuje taki config i taki zasilacz jest niezbyt poważnym człowiekiem. 

Oba zasilacze w tym przypadku pracowałyby pod bardzo dużym obciążeniem, co za tym idzie skróciłaby się ich żywotność. Do i7 5960X i Titana X moim zdaniem porządne 650W to absolutne minimum.

Link to post
Share on other sites

Teoretycznie poradziłby sobie.

Zapewne sugerujesz się mocami na linii +12V - Antec 540W a CM 504W. Corsair spokojnie potrafi podać około 50W więcej niż na tabliczce. Mimo to ktoś kto kupuje taki config i taki zasilacz jest niezbyt poważnym człowiekiem. 

Oba zasilacze w tym przypadku pracowałyby pod bardzo dużym obciążeniem, co za tym idzie skróciłaby się ich żywotność. Do i7 5960X i Titana X moim zdaniem porządne 650W to absolutne minimum.

Czy CM pod obciążeniem jest głośny? Czy CM w spoczynku jest niesłyszalny?

Link to post
Share on other sites

Jak podaje producent: http://www.coolermaster.com/powersupply/modular-gm-series/g550m/   (niżej są wykresy)

Do 50% obciążenia wentylator pracuje na ~1000(?) RPM potem wzrasta do ~2000 (wykres mało dokładny) ale to tylko prędkości wentylatora. Spróbuj poszukać recenzji w necie, na pewno znajdzie się ktoś kto zbada decybele.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...