Skocz do zawartości

Czy dokupienie 2GB pamięci ram pomoże mi z problemem?


Recommended Posts

Witam mój komputer to:

Intel Core 2 Duo e8500 6MB Cache 2x3.16 podkręcony do 3.6Ghz.

3x2GB Ram DDR2 800Mhz PC-6400

GIGABYTE GeForce GTX 560Ti 1GB

Windows 7 HP

 

Chce zagrać w FIFE 15 i na minimalnych ustawieniach niestety ale gra za bardzo mi ścina zwłaszcza podczas meczu i przybliżeniu kamery do zawodników. W Menu delikatne ścinki ale bardzo rzadko. 

Nie uważam swojego komputera za bardzo złego ale wiem że mój procesor jest niestety już stary. Ale mimo wszystko Battlefield 3 na ULTRA i Battlefield 4 na WYSOKICH nie ma problemów.

 

Czy jeśli dokupie kolejne 2GB Ram zniknie mi problem tych spadków FPS czy to jednak główna wina procesora? Z góry dziękuję za pomoc :)

 

Link to post
Share on other sites

Dobrze masz rację są ścinki ale gdyby to była katorga to bym nie grał. Tnie się raz na jakiś czas przy misji pierwszej gdy rozsypuje się budynek lub jest wybuch i spadają kawałki kamieni. Ale te ścinki nie są aż tak ogromne. Aż musiałem test zrobić i zmierzyłem klatki na sekunde w tej sytuacji. Normalnie mam 35-45 a w sytuacjach wybuchów czy rozsypujących się budynków spada do 15-30.

Link to post
Share on other sites

physx się załącza i karta nie wydala z mocą obliczeniową.

weź wyłącz phisix w sterowniku nvidii i zobacz czy sytuacja się powtarza  ( ścinki powinna zmaleć, ale jednak nadal wybuchy itp. są największym obciążeniem dla karty ) 

Niektórzy pakują stare karty nvidii tylko po to, aby robiły za dedykowany procesor do phisix ( aby wyeliminować całkowicie spadek wydajności przy eksplozjach ) 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...