Skocz do zawartości

Laptop głównie do gier za około 3500zł


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Kac2per1,

Recommended Posts

Witam! Potrzebuję pomocy w wyborze laptopa.
1) Kwota -  +- 3500zł
2) Przekątna laptopa - 15"
3) Zastosowanie - gry i codzienne użycie (internet)
4) Najlepiej nie MSI przez swoje gabaryty (gruby i jak dla mnie brzydki chyba że jakiś inny model niż te które widziałem
5) Fajnie by było chociaż film obejrzeć w samolocie na baterii
6) Chciałbym pograć na nim w gry na średnio-wysokich ustawieniach. Gry typu: World of Tanks, CS:GO, PayDay2, Sniper Elite III i GTA V bądź też Wiedźmin 3 ale te dwie ostatnie nawet na średnio-niskich
7) Własne propozycje:
- http://www.x-kom.pl/p/252172-notebook-laptop-15-6-lenovo-y50-70-i7-4720hq-8gb-1000-gtx960m.html?gclid=CJrU5sGCvccCFSrpwgodLqQNwg
- http://www.x-kom.pl/p/203289-notebook-laptop-15-6-asus-r510jk-dm009h-8-i7-4710hq-8gb-750-dvd-win8-gtx850.html

8) W miare ładny wygląd nie zaszkodzi :D
9) Jestem kompletnie zielony w tych sprawach :)

Edytowane przez TheKapi10
Link to post
Share on other sites
Wiedźmin 3 ale te dwie ostatnie nawet na średnio-niskich

 

 

Aktualnie da radę temu. Ale wyjdzie za 3 lata gra ,,Wiedzmin 4" i jeżeli wymagania będą wyższe od 3 to już nie pograsz. Jak chcesz mieć lepszy sprzęt do dołożyć musisz do 880m/970m.

 

 

 

A wiesz może coś o "nadmiernym grzaniu się" tych Lenovo?

 

http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Lenovo-Y50-70-GTX-960M-IPS.143522.0.html - jedna z kilku dostępnych recenzji

 

 

 

 

Nie wpłynie to za bardzo na wydajność laptopa?

 

Jak będą za wysokie temperatury to wpłynie - mowa o zjawisku throttlingu. Dlatego pamiętaj aby co jakiś czas go czyścić i zmieniać pastę.

 

 

 

 

 

Najlepiej nie MSI przez swoje gabaryty

 

Widziałeś MSI GS ?

Edytowane przez Kac2per1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Z tym grzaniem się to wydaje mi się bujda trochę. Sam mam Y580 już 2 lata, Wiedźmin 3 chodzi na nim na średnio-wysokich (tak, dobrze napisałem) grzeje się praktycznie przy każdej bardziej wymagającej grze a zdarza mi się siedzieć i 12h bez przerwy. Spadków wydajności nie zauważyłęm. Co do Y50-70 nie wiem, brat dostanie go dziś wieczorem to będę mógł coś napisac. Na pewno na pierwszy ogień pójdzie Wiedźmin 3.

 

PS: "Jak chcesz mieć lepszy sprzęt do dołożyć musisz do 880m/970m" Y50-70 są w różnych wersjach, bierz oczywiście tą z GTX960m, bo sa też z 860. Dla brata udało mi się dorwać wersje z i5, matowym ekranem, dyskiem sshd, i 960m. tylko 3400. Jak masz dołożyć znajdziesz z i7 za jakieś 3600-700

Link to post
Share on other sites

3600-3700 zł ? 3400 z i5 ? Chyba trochę przepłaciłeś (te 200-400 zł). Z i5 masz za 3000-3100 (8 gb ramu, 1tb hdd/sshd, 960) a z i7 3300-3400 (to samo co tam).

 

Lenovo Y50-70 się grzeje ? Hmm na dzień dzisiejszy wszystko jest ok. Jak wychodziła ,,pierwsza wersja" jakiś czas temu to było nienajlepiej ale teraz Lenovo Y50-70 to król opłacalności (chociaż patrząc na problemy które sprawia serwis jestem coraz mniej pewien).

 

 

Teraz Wiedźmin 3 jest już bardziej dopracowany (optymalizacja + ręczne próby zwiększenia fps). W ilu klatkach grasz na Y580 (minimalny, średni i maksymalny fps) ? Aż wierzyć się nie chce ale skoro tak jest ...

Link to post
Share on other sites

Hmm czy ja wiem czy przepłaciłem, wydaje mi się, że tak teraz kosztują. Zresztą brat będzie miał wersje z matową matrycą i dyskiem sshd. Do tego w zestawie torba, myszka (złom ale zawsze), Alien Rage i McAfee (będę musiał mu od razu to gó**o usunąć) no i Windows 8.1 na płycie.

 

Co do Wiedźmina to zapomniałem dodać, że mam matryce 1333x768. Gra chodzi średnio 25-30fps (ustawiłem blokade na 30fps) czasami ale rzadko zdarzały się dropy do tak 17fps przy ustawieniach tekstur i jakości terenu na Uber, wody, zageszczenia trawy, zasięgu widoczności, poziomu szczegółów na średnich chyba. Musiałem jednak max obniżyć cienie, bo tutaj każdy suwak wyżej powodował znaczne dropy. W postprocesach miałem chyba rozmycie, antyaliasing i SSAO (obydwa różnie, czasami wyłączałem) bloom, DoF, winietowanie, promienia światła i chyba głębię pola. Ogólnie dało się grać. Podejrzewam, że wąskim gardłem był procek (i5-3320) z tego co czytałem tutaj na Benchu gra słabo sobie radzi z 2 jajowcami. Przeszedłem całą grę, ze wszystkimi zadaniami pobocznymi w 120h.

 

Najgorzej było przy początkowych patchach, tam przyznaje, w ogóle ciężko było grać. Najlepsza wydajność miałem chyba na 1.06

Edytowane przez keanu96
Link to post
Share on other sites

Średnio komfortowa gra poniżej 30 klatek (nawet gdyby były stałe to też tak średnio) ale skoro udało Ci się i jesteś zadowolony to coś to musi oznaczać. 

 

 

 

 

Najlepsza wydajność miałem chyba na 1.06

 

Każdy ma inaczej - te patche raz psują raz naprawiają.

Link to post
Share on other sites

Właśnie zapomniałem dopisać, niezależnie od ustawień graficznych, tych na których grałem lub wszystko na minimum, ilość klatek praktycznie się nie zmieniała. Może delikatne dropy przy wyższych. Wiec nie było różnicy w graniu na minimum a średnio-wysokich. O dziwo, nawet przy załączonym Hair Works liczba klatek spadła mniej więcej o 3-5. (Po uprzednim zmniejszeniu w pliku ustawień filtrowania anizotropowowego włosów) Mówisz, średnio komfortowa gra, faktycznie miejscami dało się odczuć spadki, szczególnie podczas Bitwy o Kaer Morhen. Ale na konsolach z tego co wiem, też jest 30fps i zdarzają się dropy, więc mój przypadek chyba jeszcze nie jest taki zły. Pozatym, Wiedźmina przeszdłebym i w 20fps, takim fanem jestem. (nie tylko gier)

Link to post
Share on other sites

Więc ten model ( http://www.x-kom.pl/p/252172-notebook-laptop-15-6-lenovo-y50-70-i7-4720hq-8gb-1000-gtx960m.html?gclid=CJrU5sGCvccCFSrpwgodLqQNwg) będzie opłacalny? Czy może jakieś zmiany? Z tego co jest tam napisane to jest i i7 i GTX 960m i dysk HDD + 8SSD chyba na system i pliki jakieś no i matryca IPS matowa. Myślicie, że to dobry wybór (ten model) ?

Link to post
Share on other sites

Tak jak kolega wyżej, myśle, że będzie ok. Pomyśl jednak nad dyskiem SSD jeśli zalezy Ci na wydajności i szybkości a nie trzymasz na kompie całego stosu dokumentów. Co do dysku SSHD to nie działa tak, jak Ci się wydaje. To jest zwykły dysk HDD ta 8 to tylko jakby, dodatkowa pamięć, dzieki której komputer jest w stanie szybciej odczytać pliki których często używasz. Nie masz jednak dostępu do tej pamięci. 

Link to post
Share on other sites

Dobra dzięki wielkie za pomoc. I jeszcze co do dysk SSD to wiem tyle, że jest on drogi a te "8 z SSHD" na te pliki powinno starczyc. Może w przyszłości pomyśle nad wymianą dysku zobaczę jak tam z wagą gier bo na pliki mam dysk przenośny 1,5 TB :) Jak będę szukał dysku mam nadzieje, że pomożecie mi coś wybrac :)                                   
 

Sorki za brak kreski na c klawiatura mi się buguję

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...