Skocz do zawartości

Komputer do gier/grafiki/renderowania


Recommended Posts

Witajcie! Przymierzam się do kupna komputera. Wybrałem już kilka podzespołów. Moje pytanie do was jest takie- Co zmienić?/Co zostaje?. Płyta główna to Asus m5a99x evo r2.0, procesor FX 8300 8x4.2 z 16mb cache, pamięć HyperX 1866 2x8 gb lub 2133 4x4 gb. Potrzebuje porady dotyczącej karty, celuje w 780, niestety nie orientuje się w tym czy będzie jakaś lepsza karta do gier/grafiki. Obecnie używam 3 monitory. Myślałem też nad AMD Radeon R9 390 8gb Nitro od Sapphire. Dodatkowo przyda się dobry zasilacz coś w design 750 corsaira i obudowa :) Dziękuje za odpowiedzi.

     
Link to post
Share on other sites

Witam! Chciałbym zapytać się was o zestaw do grafiki/gier/renderowania do max. 3500 zł. 

  • Zastosowanie komputera: Gry, Rendering, Grafika (sony vegas, photoshop, gimp, adobe after effects.)
  • Maksymalna kwota jaką dysponujesz: 3500 zł
  • Których części potrzebujesz?:Cały zestaw razem z obudową oraz zasilaczem.
  • Czy będziesz podkręcać sprzęt? Nie
  • Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor? Czy masz zamiar go zmienić? Jaki to model?: X2 eizo fs2434-bk, mam zamiar dokupić jeszcze jeden jeżeli komputer ogarnie 3.
  • Specjalne wymagania: Komputer obsługujący 2+ monitory w full HD
  • Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera? Monitor/Nagrywarka/SSD 
  • Własna propozycja zestawu: 390 Radeon SapphireOC 8gb, FX 8x. 4,2 16mb cache 12gb ram 1666 zasilacz corsair 550w dysk 1tb sagate (podałem przykładowe nad czym myślałem, ale bez żadnych szczegółów :), nie trzeba się do tego odnosić w żaden sposób) 
  • Inne: -
Link to post
Share on other sites

Renderuje w Vegasie, głównie chodzi o granie. Grafiką zajmuje się raczej amatorsko lecz prowadzę streama i potrzebuje czasami zrobić jakiś layout lub wrzucić na youtube obrobione / zrenderowane highlighty.


Renderuje w Vegasie, głównie chodzi o granie. Grafiką zajmuje się raczej amatorsko lecz prowadzę streama i potrzebuje czasami zrobić jakiś layout lub wrzucić na youtube obrobione / zrenderowane highlighty.

Posiadam już:

Gtx 770 MSI twin frozr OC,

czekam na ramy 2133 hyperx cl10,

obudowę corsaira carbide spec-03,

zasilacz thermaltake smart se 630W

 

do wybrania został jedynie procesor z płytą główną, dysk ssd 120 gb, 1TB dysk główny po rozsądnej cenie, zostało jeszcze ok 1900 zł

Edytowane przez Mikelow
Link to post
Share on other sites

4460 ~ 750 zł

MSI B85 G43 ~ 300 zł

SSD BX 100 ~ 250 zł

HDD Seagate / WD Blue ~ 230 zł

 

 

 

czekam na ramy 2133 hyperx cl10,

 

Jeżeli chcesz obsłużyć pamięci z takim taktem, to Z87 / Z97. Tutaj też warto wtedy dociągnąć budżet do końca i wrzucić i5 4690K pod OC

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...