Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam forumowicze :) mam nadzieję że mi pomożecie i z góry dziękuję za pomoc

  • Zastosowanie komputera : render, gry, stream i nagrywanie
  • Maksymalna kwota : 1600 zł ale to na pierwsza część zakupów
  • Których części potrzebuję : chciałbym zmieniać je po kolei
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : oczywiście, że tak
  • Rozdzielczość mojego monitora i model: 1920x1080 i 1680x1050
  • Specjalne wymagania : żeby był wydajny i dał radę to wszystko co wyżej bez problemu
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) :
  • AMD fx-4100 podkręcony na 4,4 ghz
  • GTX 550 ti Asus
  • ram 8 gb kingston
  • dysk wd green 1tb i 120 gb ssd samsunga 830 series (dodatkowo mam dtysk przenosny 1tb ktorego uzywam jako takiego na stałe)
    obudowa CM nie wiem jaka dokładnie ale stara dosyć
    płyta głowna GA 870a-d3
  • Własna propozycja zestawu : i7 4790k i r9 390x do tego zasilacz thermaltake se 630 w obudowa gladius x60 i chłodzenie grandis xe1236 v2
  • Inne : chciałbym na początku kupić część z tego i nie wiem co kupić na początku

oczywiście nie muszą to być te części, które podałem ale mogą być używane ale wydajne

Edytowane przez wojtas353
Link to post
Share on other sites

do i7-4790K musiałbyś kupić nową płytę główną, więc i tak byś się nie zmieścił, a poza tym kupno i7 nie ma sensu. Rozumiem, że nie znasz nazwy zasilacz, więc powiem ci, że możesz kupić i5-2500K (używana 600 zł) i płyta główna Z77 (używana 200 zł), do tego twój zasilacz (ten co wybrałeś może być), obudowę (też tą co wybrałeś) i chłodzenie (może też być), a resztę zostawić i uzbierać do grafiki, ale radziłbym ci kupić GeForce, a nie Radeon.

Link to post
Share on other sites

a jakbym zostawił to wszystko co teraz mam to mógłby mi służyć ten komputer jako ten dodatkowy do streamowania i od razu dysk sieciowy? to czego mógłbym użyć jeszcze tego komputera żeby się nie marnował? Ta i5 na tym chłodzeniu, które planuje zakupić da rade się ładnie podkręcić?

Link to post
Share on other sites

Ten procesor to legenda, większość sztuk kręci się to 4.6-4.8 GHz, więc da się ładnie kręcić. Mógłbyś zostawić ten komputer jako dodatkowy do steamowania, lecz wtedy musiałbyś kupić od razu wszystko do tego kompa, chyba, że chodziło ci o coś innego niż ja pomyślałem. Mógłbyś też ten komputer sprzedać i wtedy nie będzie się marnował.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Rozumiem, że nie znasz nazwy zasilacz, więc powiem ci, że możesz kupić i5-2500K (używana 600 zł) i płyta główna Z77 (używana 200 zł), do tego twój zasilacz (ten co wybrałeś może być), obudowę (też tą co wybrałeś) i chłodzenie (może też być), a resztę zostawić i uzbierać do grafiki, ale radziłbym ci kupić GeForce, a nie Radeon. 0 Odp

Z tym, że szukasz i7-2700K lub 2600K, bo się na te i7 uparłeś. Niepotrzebne części będziesz mógł sprzedać. I pytanie, czy możesz napisać DOKŁADNY model obudowy i zasilacza (w sensie dość dużo nazwy modelu, żeby można było znaleźć informacje o specyfikacji), wtedy (jeśli się nadają do czegoś) zmieściłbyś się z lepszą grafiką (lub mniej dokładał, zależy co wybierzesz).

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...