Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

 

Dzisiaj zakupiłem w komputroniku kartę dźwiękową - Aim SC8000

Chciałbym się dowiedzieć czy to normalne jeżeli słyszę szum w słuchawkach gdy mam ustawioną głośność w systemie powyżej około 50% nawet jeśli nie słucham żadnej muzyki ani żadne dźwięki nie są odtwarzane? Dodam iż na integrze nie miałem takiego problemu a moje słuchawki to Superlux hd681.

Edytowane przez dr_MroZZ
Link to post
Share on other sites

Problem przeważnie jest bardziej złożony. Sprawdź w ustawieniach dźwięku, czy któreś z urządzeń nie generuje szumu. Wycisz po kolei i sprawdź, które te szumy generuje.

 

Jeśli to karta, to problem wynika ze złego uziemienia/słabego zasilacza, który przenosi syf dalej. Ja u siebie mam błogą ciszę do 100%.

Edytowane przez fexxer
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Możesz spróbować podłączyć kartę bez śledzia. Tj, odkręcić śledź. Może wystarczyć też poluzowanie śrubki mocującej kartę w wypuście PCI w obudowie. Ale zanim przystąpisz do jakichkolwiek operacji, zwiększ próbkowanie w ustawieniach karty.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Sprawdziłem na komputerze siostry, na 2 różnych zasilaczach (myślę że nie są to złe zasilacze, ja posiadam ocz stealthxstream 2 600W a siostra xfx'a 550W),  włącznie z wyjęciem wszystkich części z obudowy, przekładaniem tej karty dźwiękowej w różne sloty, odkręcaniem śledzia itd, masę kombinacji, tak samo z różnymi ustawieniami karty dźwiękowej, próbkowania, dosłownie co tylko znalazłem w internecie i nic nie pomogło, po prostu idę jutro oddać tą kartę dźwiękową do sklepu i albo dostanę zwrot kasy albo inną, tak czy inaczej dzięki za pomoc ;)

Edytowane przez dr_MroZZ
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...