Skocz do zawartości

Jakie masz ISP ?


Jesteś zadowolony z posiadanego łącza?  

589 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jesteś zadowolony z posiadanego łącza?

    • Tak
      312
    • Nie
      264
    • Nie mam zdania
      14


Recommended Posts

1 minutę temu, Tomi29 napisał:

 

No ok ale sam widzisz na tej stronie konfiguracyjnej za wiele opcji to nie ma :rotfl:

W większości routerów od operatorów tak jest. Biora tani router wsadzają w obudowę sze swoim logiem i tyle, ustawią jak bądx ten router i już bo większosci osób nic wiecej nie trzeba do szczęścia. :) 

 

Po drugie firmware takiego routera dobrze jak kiedykolwiek raz operator zaktualizuje bo jest narazony na cokolwiek, a nie, ze doda jakąś funkcje  :) Ja na tilginie od INEA zasieg w 2.4Ghz wifi w tym samym pokoju powodował, że na TV w streamingu ledwo w 480p na YT chodziło, a na Asusie z mojej sygnaturki to piętro nizej po wifi na tami Xiaomi smart przystawce wyciąga w5 Ghz ponad 300Mb/s :) 

Link to post
Share on other sites
5 minut temu, Arnold napisał:

 T-M ma niby jakies pakiety, ale te na stronie sa nie współmierne do tego co oferują w salonach i na infolinii :) Nie potrafią zawalczyć o stałego klienta cenami. Różnica 10 zł tu czy tam to by człowiek wybrał tam gdzie taniej, ale 30 zł to sporo tym bardziej w czasach inflacji takiej, a nie innej.

 

Tmobile oferuje teraz jeśli chodzi o usługi komórkowe te pakiety L i M, gdzie M to wszystko bez limitu +internet bez limitu, L to wszystko bez limitu+ internet bez limitu z ograniczeniem prędkości do 30mb/s

Link to post
Share on other sites

Tak małe te z rzuty z tegp routera dałeś, ze nic nie widać :P 

Teraz, Tomi29 napisał:

 

Tmobile oferuje teraz jeśli chodzi o usługi komórkowe te pakiety L i M, gdzie M to wszystko bez limitu +internet bez limitu, L to wszystko bez limitu+ internet bez limitu z ograniczeniem prędkości do 30mb/s

Mi to w komórce nie potrzebne bo 98% z internetu korzystam w domu, a w pracy też jest wifi. Reszta to bardzo sporadycznie coś sprawdzic na chwilke.

Link to post
Share on other sites
4 minuty temu, Tomi29 napisał:

 

Kliknij w zrzut to się powiększy, wtedy wystarczająco wyraźnie jest :D

Nie wiele widać mimo powiększenia, na fioletowym tle ciężko dojrzeć co pis

Sorry to forum zmniejsza :) 

Edytowane przez Arnold
Link to post
Share on other sites

Robiłem zrzut windowsem, nie wiem jak to powiększyć.

 

  • Prędkość pobierania600 Mb/s
  • Prędkość wysyłania600 Mb/s

Urządzenie

  • Producent i modelSagemcom Fast5352 TMPL
  • Numer seryjnyN7201185E006290
  • Wersja oprogramowaniaSGBS10100066
  • Adres IP WAN
  • Adres IP LAN
  • Stan urządzeniaAktywne
Uruchom ponownie
urządzeniePrzywróć ustawienia
fabryczne urządzenia
 
Edytowane przez Tomi29
Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, Arnold napisał:

Na stronie piszą, że jakiś czarny PREMIUM dają za friko :P Ciekawe co on ma PREMIUM? :P  :P Chyba nazwę tylko :P 

To USB 3.0 z boku działa czy dla picu? :P Jak w tilginie od INEA? :P 

Na pewno to USB 3.0 działa ale w sumie nie sprawdzałem, jakoś nie miałem potrzeby czegoś tam podłączać. Nie wiem po co port usb w routerze.

Edytowane przez Tomi29
Link to post
Share on other sites
6 godzin temu, Arnold napisał:

W większości routerów od operatorów tak jest. Biora tani router wsadzają w obudowę sze swoim logiem i tyle

Naprawdę? A kto przekłada elektronikę z taniego routera do ichniej obudowy? Panie z infolinii jak akurat nie ma telefonów?:D

 

2 godziny temu, Tomi29 napisał:

Nie wiem po co port usb w routerze

Do udostępniania plików, do podłączenia drukarki.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
W dniu 24.02.2023 o 18:54, wodego napisał:

Naprawdę? A kto przekłada elektronikę z taniego routera do ichniej obudowy? Panie z infolinii jak akurat nie ma telefonów?:D

Firma, której zleca to operator. Asus, TP-Link, Netgear i reszta nie robi routerów dla operatorów bo by nic z tego nie mieli i nikt by nie kupił ich sprzetu. Firmware w routerach praktycznie nigdy nie jest aktualizowany bo to są koszta dla operatora, zbędne.

 

Jakby operatorzy internetu udostepniali konfiguracje dla IPTV czy telefoni stacjonarnej po IP czy jak to się nazywa bo wyleciało mi zgłowy w tej chwili to każdy by sobie kupil router i ustawił, lepszy router. Tyle, że wtedy wsparcie techniczne operatora byłoby zbędne bo ograniczało by się tylko do utrzymania kabla, a reszte radź sobie klient sam.

Link to post
Share on other sites
7 godzin temu, eustachy napisał:

Asus, TP-Link, Netgear i reszta nie robi routerów dla operatorów bo by nic z tego nie mieli

Klient hurtowy zamawiający towar w setkach tysięcy sztuk, to dla producentów routerów żaden klient. Oni wolą detalicznie sprzedawać zwykłemu człowiekowi.:rotfl:

Link to post
Share on other sites
1 minutę temu, wodego napisał:

Klient hurtowy zamawiający towar w setkach tysięcy sztuk, to dla producentów routerów żaden klient. Oni wolą detalicznie sprzedawać zwykłemu człowiekowi.:rotfl:

Zdziwił byś sie, ale tak. Operator chce najtanszy sprzet w [udełku z swoim logiem lub nie bo daje go na czas trwania umowy za darmo, albo w ogóle za darmo/ Operator nie inwestuje w to duzo, nie opłaca informatyka, który będzie sledził i poprawiał błedy, żeby ktos jak masz IP publiuczne lub w ogóle nie włamał sie na twój router lub dalej do twojej sieci lokalnej.

 

Pozostali oferują sprzet i mnóstwo opcji konfiguracyjnych za co ty płacisz czesto między 300-500 zł. Operator zamawiający milion routeró∑ nie płąci detalicznej ceny tylko hurtowej, albo jeszcze mniej z racji ilości. Na kim producent więcej zarabia? :) 

Link to post
Share on other sites

Oj Arnold... sorry @eustachy. Dla producenta sprzętu sieciowego duży klient ISP czy dostawca kablówki, to złoty klient. Nikt nie kupuje routerów na sztuki i przekłada do własnej obudowy (pewnie na drukarce 3D zrobionych:menda:). Wszystko zamawia się u producenta, dystrybutora.

 

Link to post
Share on other sites
4 minuty temu, wodego napisał:

Oj Arnold... sorry @eustachy. Dla producenta sprzętu sieciowego duży klient ISP czy dostawca kablówki, to złoty klient. Nikt nie kupuje routerów na sztuki i przekłada do własnej obudowy (pewnie na drukarce 3D zrobionych:menda:). Wszystko zamawia się u producenta, dystrybutora.

 

Tak. To rozbierz router od Netii do światłowodu i Orange, zobaczysz jaki router jest w środku i jakiej firmy inaczej się nie dowiesz bo pisze na nim Orange lub Netia oraz w oprogramowaniu.

 

Nigdy w sprzecie od dostawcy takiego nie znalazłem routera TP-Link, Asus, Netgear tylko nawet jak gdzies pisze w internecie to jakiejś firmy, która robi z szrotu, szrot dla operatora, a oprogramowanie często tez nie robi producent sprzetu tylko wynajęty moze od producenta informatyk na zlecenie dostawcy. Każdy router na wolnym rynku jest lepszy od tego od operatora, nie ważne ile Wi-Fi 6 napisza operatorzy na stronie. Oprogramowanie robi dużo w routerze. To nie lata 90te 20 wieku, ze nie ważne aby włączyć i wyłączyć sprzet.

Link to post
Share on other sites
11 minut temu, eustachy napisał:

Nigdy w sprzecie od dostawcy takiego nie znalazłem routera TP-Link

Przecież TP-Link, to najgorsze routery według Ciebie. Chciałbyś, żeby dostawcy je oferowali?;)

Routerów od dostawców nie rozbierałem (może jeden), bo są własnością operatora. A Huawei, to jakie routery robi? Bo często są w ofertach. Co prawda mają logo np. Vodafone, ale na naklejce pod spodem jest Huawei i symbol.

 

Oprogramowanie robi producent pod zamówienie klienta i tyle. Magik informatyk skąd miałby dokumentacje i kod źródłowy oprogramowania?

Ja akurat mam od dostawcy Fritz!Box dokładnie taki jaki jest w wolnej sprzedaży. Oprogramowanie sam uaktualniam jak się pokaże nowe. Nic nie jest ograniczone, poblokowane.

Link to post
Share on other sites
2 minuty temu, wodego napisał:

Oprogramowanie robi producent pod zamówienie klienta i tyle. Magik informatyk skąd miałby dokumentacje i kod źródłowy oprogramowania?

Kod źródłowy producent udostępnia na stronie oprogramowania do routera w 99% przypadkach, więc informatyk, którego zatrudni dostawca może zrobić z tym co chce i nie musi płacic za to producentowi sprzetu. INEA daje router TILGIN gdzie do połowy opcji ma dostęp administrator urzadzenia gdzie nie podaja loginu i hasła dla administratora dostawca. Orange, T-Mobile, Netia i inni operatorzy na całą Polskę, a nie lokalni często pakują router Sagemicom w własne pudełko z logiem Orange, T-Mobile, Netia czy Plus i przerabiają oprogframowanie tak, że np brak trybu mostka, brak ustawień kanału i jego szerokości dla Wi-Fi. Często takie routery mają maks 128MB RAM i 128MB pamięci flash. To mało jak do światłowodu i kilku podłączonych urzadzeń, które jakikolwiek ruch sieciowy powoduje, przez co pamięć routera sie zapycha i się coś wiesza w routerze, nawala internet. Dzwonisz do dostawcy, a on co restart zdalny co spowoduje wyzerowanie pamieci chache, pamięci RAM i znowu jakis czas działa. Nie dadzą ci routera o wartosci 500 zł za darmo czy za dyche.

Link to post
Share on other sites

Dobra. Dostawcy kupują routery w komputroniku, rozbebeszają obudowy (pa pa, gwarancja producenta), zamawiają własne obudowy w firmie Plastikpol, a informatyk na umowę zlecenie, przerabia oprogramowanie. Po wykonaniu zadania idzie do innej pracy, dlatego takie routery nigdy nie mają aktualizacji. Wszystko wyjaśnione.

Link to post
Share on other sites
15 minut temu, wodego napisał:

Dostawcy kupują routery w komputroniku, rozbebeszają obudowy (pa pa, gwarancja producenta), zamawiają własne obudowy w firmie Plastikpol,

Prawie  :D Operatorzy to zamawiaj u firmy np Sagemicom, której ty rzadnego sprzetu sieciowego nigdzie nie kupisz na wolnym rynku. Nie rozbebbeszają tylko router Sagemicom pakują w swoje pudełko. Taniej i łatwiej. Co do oprogramowania to moze to zrobić geniusz z gimnazjum równie dobrze :P

Link to post
Share on other sites
3 minuty temu, marik81 napisał:


 


Znaczy, że na wolnym rynku są tylko ładne sprzęty sieciowe? emoji1787.png
Rzadne to w gwarze śląskiej brzydkie, więc ciekaw jestem na jakim rynku te brzydkie się kupuje emoji12.png
 

W lubelskiej gwarze brzydkie oznacza chce fange w między oczy :P Która gwara lepsza?? :D :D 

Edytowane przez Arnold
Link to post
Share on other sites
  • 4 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...