Skocz do zawartości

Jakie masz ISP ?


Jesteś zadowolony z posiadanego łącza?  

589 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jesteś zadowolony z posiadanego łącza?

    • Tak
      312
    • Nie
      264
    • Nie mam zdania
      14


Recommended Posts

W dniu 3.06.2022 o 12:11, BlackCoffe napisał:

Może u mnie dlatego jest niższy ping bo net idzie po łączach Multimedii? [miałam Multimedię zanim przejęła ją Vectra] 

Ja np używam DNS.SB takich i jak ustawiłem w routerze dla WAN i LAN DNS INEA to ping do DNS.SB był dwa razy większy niż do tych od operatora, INEA. Teraz mając ustawione DNS.SB ping nawet w speedtesyach prawie o 6-8ms niższy. Nie wiem w ogóle o co chodzi z tymi pingami, totalnie tego nie rozumiem bo nawet na TELEPOLIS ostatnio dawali jakiś ranking, który operator szybszy i u żadnego nie mają Pingu 1 czy 2 tylko tak jak ja 11, czasem 8ms. Jak dal mnie to jakieś przekłamania operatorów, albo tych speedtesytów, albo wy specjalnie wybieracie najbliższe siebie serwery do testów lub te same co macie dostawce, a nie tak jak np Speedtest Okna wybiera sam. Innego racjonalnego wytłumaczenia nie widzę.

Link to post
Share on other sites
5 minut temu, BlackCoffe napisał:

Jak lubisz główkować :P @Arnold

Nie chce mi się bo 26 w pokoju :P, poza tym nic nie wygdłówkuje bo tak jak z tym pingiem, widać, że zaprzecza to po zrzutach tutaj wszystkiemu co pisze jak to działa :P Więc po co główkować? To tak jakby główkować czemu jednemu ryba smakuje, a innemu śmierdzi i nietknięta chodźmy była najzdrowsza na świecie :P :P 

  • Haha 1
Link to post
Share on other sites
16 minut temu, lukasz272015 napisał:

e cs 1.6 zobacz jaki masz ping.

Mnie te gry nie kręcą. Raz mnie chrześniak namówił i nie wiedziałem co się dzieje, 5 sekund i nokaut :P 

 

Jak się 10 lat nie gra, albo lepiej to lepiej się nie podstawiać :P 

Chrześniak raz sprawdzał jak był ze swoim PC podłączony u mnie kablem na serwerach gier, które on katuje i stwierdził, ze mam niższy ping niż jego luba na światłowodzie od lokalnego dostawcy w Świdniku koło Lublina na 300Mb/s

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Praca

 

Moje łącze symetryczne było symetryczne bo kabelek był uszkodzony, a z powodu problemów z dostaniem się do gniazda netowego pojawił się switch z kabelkami LAN, do którego podłączyłam kabelek od kompa nr 2 w pokoju.

IMG20220704104815.jpg

 

Teraz po zmianie jest:

13364065731.png

 

Czy jest lepiej? Jest, ale prędkość przesyłania jest dosyć niestabilna co czasami wkurza. No i straciłam symetryczność.

 

 

 

  • Lubię to 2
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

 

  • tutaj aktualny wynik testu:

vmk8gKK.png

 

po modernizacja NETII, zwiększyli upload ze 100mb/s do 300mb/s w taryfie do 1GB/s 

chyba w całej Polsce, download oczywiście został ten sam.

 

co do jakości internetu to ogólnie jestem zadowolony

 

ale co do umów to trzeba na nich uważać przy podpisywanie / przedłużania umowy lubią wcisnąć po cichu jakiś dodatkowe opłaty ...

... w postaci Disney+ czy HBO GO itp. bzdety, potem trzeba do biura latać i reklamację składać że się tego nie zamawiało

  • Lubię to 1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
8 minut temu, Arnold napisał:

Ile płacisz miesięcznie za to?

 

70 zł co miecha

 

B8nremL.png

 

raz po przedłużeniu umowy zapłaciłem 77 zł bo mi wcisnęli jakąś usługę, złożyłem reklamacje to przyznali mi rabat 7 zł przy następnej opłacie

Edytowane przez mutissj
Link to post
Share on other sites
5 minut temu, mutissj napisał:

70 zł co miecha

Ja za symetryk INEA 600Mb/s 84,90 zł  Więc nie zaleznie od tego czy w pełni wykorzystuje sy,etryk czy nie to nie opłaca mi się zmieniać bo może wkoncu wykorzystam, a robi wrazenie jak sie np przez skype-a połącze z koleżanką na kamerce full HD i ona mowi, ze idzie full HD 60 klatek na jej downloadzie 600Mb/s z T-Mobile jakbym siedział koło niej :)

 

Ostatnio z nią gadałem i jeszcze gierke pobierałem i zasuwało prawie pełny download.

Edytowane przez Arnold
Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

UPC - 1Gbps@GigaCB

No i trzyma te 950/40

 

Problem jest inny.

 

Wieki temu, jeszcze za czasów modemów CISCO, ping był nieporównywalnie lepszy.

Zawsze pinguję sobie na wp.pl i miałem ultrastabilne 9ms.

 

W momencie jak weszło "nowe", zabrali, dali gównianego connectboxa ping skakał 11+5 do nawet 25, teraz GCB jitter na pingu się zmniejszył, zdecydowanie.

Tam pingowaliście wyżej na 8.8.8.8 u mnie:

obraz.png.0ac949290ed10a8fdb32170c16900db8.png

 

Więc nawet nie jest zle. Nie mniej jednak, CB i jego problemy z Puma6 to już chyba legenda - poprawili to w ogóle w końcu?

Edytowane przez wid3l3c
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...