Skocz do zawartości

90 STOPNI JAK GRAM


Recommended Posts

Witam, mam problem z procesorem Q6600 boxowe chłodzenie podkręciłem go raz ale pózniej znowu ustawiłem go do ustawień fabrycznych czy procesor jest w spoczynku czy tak ciągle jest 80 stopni.

 

Karta Graficzna GTX 260 ZOTAC

Zasilacz Chieftec 430W

Płyta główna MSI P35 Neo3 (MS-7395)

Ram 4GB Kingston

 

 

Edytowane przez kamcio331
Link to post
Share on other sites

Pewnie pasta do wymiany i jest pewne mocno zakurzona buda... jeżeli jest na stock'u nie powinien mieć takich temperatur. Zmieniałeś napięcie? Zasilacz może nie wyrabia i nagrzewa w srodku bude. Temperatura w pokoju też pewnie z 25-28 stopni może być przyczyną. 

Po prostu rozbierz na części komputer. Przedmuchaj sprężonym powietrzem. Wymień paste na procesorze. Wyczyść radiatory i wentylatory. Jak chcesz OC to kup jakieś konkretne chłodzenie i tyle.

Edytowane przez michal07901
Link to post
Share on other sites

nie ma się co dziwić. Gtx 260 generuję bardzoi duzo ciepła. Za pewne buda to piekarnik, a q6600 to również bardzo ciepłe procesory. 80stopni na boxie to norma na tym procku. Tak jak wyzej kolega doradził proponuję gruntowne porzadki. Po tych zabiegach zgłoś się po nastepne rady.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Ile masz stopni w BIOSIE? No i powtórzę:

 

Sprawdź temperatury przez AIDA64 - jako jeden z niewielu programów pokazuje realne temperatury dla 775 i 771 - http://forum.benchma...tóry/?p=1861725

 

na 99% masz błędne odczyty w Windowsie. Norma starych Inteli i AMD.

Edytowane przez 40rozbojnik
Link to post
Share on other sites

Ile masz stopni w BIOSIE? No i powtórzę:

 

 

na 99% masz błędne odczyty w Windowsie. Norma starych Inteli i AMD.

W biosie mam 84 stopnie tylko że, jak gram to mam +90 stopni i mam 120 fps i nagle ścinki do 16 a powinienem mieć przynajmniej z 160.

 

Wyciągnąłem komputer spod biurka i mam takie temperatury.

 

 

 

  Edytowane przez kamcio331
Link to post
Share on other sites

Hm, jak w BIOSIE 80+ i AIDA pokazuje podobnie to cóż - odczyty masz dobre.

 

boxowe chłodzenie
  • Sam zakładałeś chłodzenie?
  • Nałożyłeś pastę termoprzewodzącą? Jeśli tak to jaką i ile?
  • Sprawdź jak jest zamocowane, nie powinno nic odstawać ani nie powinno być żadnego luzu.

Kiedyś miałem podobne cyrki na boksowym od Intela - jeden róg odstawał i temperatury od razu stawały się kosmiczne.

Edytowane przez 40rozbojnik
Link to post
Share on other sites

Chłodzenie jest dobrze zamontowane Pasta tylko na środku taka kropkę nie za mało nie za dużo. teraz dałem komputer na biurko i rozkręciłem cały komputer i nawet nie jest zle ale oczywiście wiatrak wieje w środek komputera dobra chyba już mam dałem do góry komputer i już temperatura jest w miarę dobra. http://scr.hu/7pnv/1ddm8

 

 
 
No i znowu to samo gram +90...

Dobra wzięłem stare chłodzenie i mam teraz 61 stopni :).

Edytowane przez kamcio331
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...