Skocz do zawartości

Wygodna klawiatura do grania i troche pisania


Recommended Posts

Witam 

 

  1. twój budżet: ok. 300 - 350 zł
  2. jaki chcesz rodzaj klawiatury (membranowa czy mechaniczna) mechaniczna preferowana ale może być i membranowa
  3. w jakie gry grasz? Różne, przeważnie mmo, rpg ale i fpsy 
  4. czy masz masywne dłonie czy nie? Nie
  5. czy dużo piszesz na klawiaturze? Dość często
  6. czy ma to być klawiatura w 100% pod gry? Nie
  7. czy chcesz podświetlenie? Tak - koniecznie.
  8. czy chcesz makra?  Niekoniecznie
  9. czy chcesz dodatkowe klawisze? Multimedialne mogły by być ale nie muszą  
  10. czy potrzebujesz podpórkę pod nadgarstek? Może być ale nie musi
  11. twoje uwagi: Jak w temacie poszukuje klawiatury do codziennych zajęć, chciałbym żeby była wygodna i dobrze wykonana, koniecznie podświetlana i jeszcze coś.. chociaż pewnie nie wykonalne przy np mechanicznych klawiaturach: lubię klawiatury nisko profilowe i ciche. Ale to nie jest warunek konieczny - jestem otwarty na rożne sugestie. Nie chce wydawać majątku na to..  

Tak na chwile obecna co wyczytałem to często pojawiają się te o to klawiatury w poradach:

Steelseries Apex RAW i Gigabyte Force k7 ale to chyba zwykle membranowe co nie jest niczym złym,  ale zastanawiam się czy są jakieś mechaniczne nie za drogie które będą w miarę spełniać moje oczekiwania ? a jeśli nie ma to która z tych wyżej wymienionych będzie lepsza ? 

 

 

Link to post
Share on other sites

IMO nie ma sensu kupować klawiatury membranowej droższej niż 200 zł. 

Na początku poczytaj o przełącznikach cherry mx: http://www.test-gear.pl/dobor-klawiatury/i wybierz, który najbardziej będzie ci odpowiadał.

Kilka propozycji ode mnie:

-Qpad MK-80

-Asus ECHELON(to samo co qpad tylko inne przełączniki)

-Qpad MK-50(ale bez podświetlenia)

-CM Storm QuickFire TK lub CM Storm QuickFire Ultimate - małe, proste klawiatury

-Tesoro Durandal G1-bez podświetlenia

-ozone strike pro-nie widziałem na żywo, ale słyszałem bardzo dobre opinie; trudno dostępna w PL

Edytowane przez Pietrak
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...