Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,
Przymierzam się do kupna komputera, złożę go oczywiście sam. Części muszą być nowe.
  • Zastosowanie komputera: MS Visual Studio, MS Office, VirtualBox, NetBeans, Adobe Photoshop, Adobe Premiere, może okazjonalnie gry.
  • Maksymalna kwota: ok. 3 tys. zł.
  • Których części potrzebuję: wszystkich z wyjątkiem zasilacza (posiadam obecnie CoolerMaster 620W 80+, jest aż za mocny oraz napędu BluRay
  • Czy będę podkręcać sprzęt: planuję delikatnie zwiększyć mnożnik (o 1-3: 100-200 MHz).
  • Rozdzielczość mojego monitora i model: 1920x1080.
  • Specjalne wymagania: maksymalnie wydajny, cichy i energooszczędny
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele): napisałem wyżej, konkretne modele nieistotne.

 

 

Własna propozycja zestawu:

 

 

Kilka wyjaśnień:

  • Nie chcę zewnętrznej karty graficznej: nie będę wydawać kilkuset złotych więcej tylko po to, by raz na miesiąc uruchomić Modern Warfare 3 (a do tego i tak w zupełności wystarczy Iris Pro 6200).
  • Bardzo spodobał mi się Broadwell, ponieważ w moich zastosowaniach przyda się L4, a w montażu filmów jest nawet wydajniejszy niż i7 (sprawdzałem testy), poza tym pobiera mniej prądu.
  • Czemu takie pamięci? Bo to jedyny model (przejrzałem ich dziesiątki), które na wysokim taktowaniu dalej działają z napięciem 1,5V (a nie chcę palić mojego Broadwella).
  • Czemu dysk na M.2? Tu akurat nie mam uzasadnienia, po prostu chcę M.2 :)
  • WD Green 1TB jest jednym z najcichszych dysków na rynku (1,5TB, 2TB są głośniejsze).
  • Bardzo mi się podoba ta obudowa.
Link to post
Share on other sites

 

 

Bardzo spodobał mi się Broadwell, ponieważ w moich zastosowaniach przyda się L4, a w montażu filmów jest nawet wydajniejszy niż i7 (sprawdzałem testy), poza tym pobiera mniej prądu.

 

http://pclab.pl/zdjecia/artykuly/radek/2015/broadwell/charts/oc/app.png

http://pclab.pl/zdjecia/artykuly/radek/2015/broadwell/charts/oc/aaf.png

 

Za kilka złotych więcej masz 4 rdzenie / 8 wątków. Kupowanie takiego procesora i zakładanie, że podkręci się go o 100 - 200 MHz podchodzi pod wywalanie kasy w błoto. 

Link to post
Share on other sites

Przecież na tych wykresach jest i7 wyżej taktowany... Porównując zegar w zegar Broadwell i5 i Haswell i7 zyskuje jednak ten pierwszy. Poza tym 5675c jest bardziej energooszczędny i jednak troszkę tańszy.

Edytowane przez barszcz
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...