Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam was!

 

Planuje zakup PC'ta pod gry i amatorski rendering (sony vegas) i nagrywanie gier.  Ułozyłem własny zestaw ale proszę o skontrolowanie ;)

 

  • Zastosowanie komputera: Gry
  • Maksymalna kwota jaką dysponujesz: (MAX) 3000zł
  • Których części potrzebujesz?: Komputer i klawiatura.
  • Czy będziesz podkręcać sprzęt?: Wątpie
  • Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor? Czy masz zamiar go zmienić? Jaki to model?: FHD, mam zamiar potem pracować na 2 monitorach.
  • Specjalne wymagania: Szybki render filmów, w miare wysokie osiągi.
  • Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera? Nie
  • Własna propozycja zestawu: http://www.morele.net/inventory/info/7zhktA ( OBUDOWA ZALMAN Z3+ WHITE NIE MA JEJ W KOSZYKU BO JUZ KUPILEM).
  • Inne: Jesli jakies dodatkowe pytania lub wątpliwości co do mojego zestawu się pojawią to prosze piszcie :)

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Dla mnie lipa. R7 370 w budżecie 3000 zł ? Jest też tutaj pewnego rodzaju konflikt. Pod Sony Vegas, karta AMD będzie ok. Natomiast pod nagrywanie będzie ciężko. RAPTR znacznie bardziej zamula sprzęt niż o wiele lepiej zoptymalizowany Shadowplay od nV. A może jeszcze czymś innym nagrywasz ? 

 

Ja bym starał się tutaj o znacznie mocniejszą GPU. 

Link to post
Share on other sites

 

 

960 4GB z 128bit szyna? To chyba słaby pomysł

 

Słaby, słaby bo szyna .... ale co z wydajnością ? Daje radę ? Daje.  

 

Seagate 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 Barracuda

Intel Core i5-4460 /3.2GHz, 6MB, LGA 1150, BOX/

Liteon iHAS122 SATA (black)

Crucial 8GB (2x4GB) 1600MHz CL9 Ballistix

AsRock Z97 Anniversary /intel Z97, LGA 1150/

Thermaltake Smart SE 530W 80+ 140mm modular

MSI Radeon R9 380 OC 2GB DDR5 256bit (980/5500)

 

2686 zł +  kody na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa

 

Jesteś pewny, że Twoja modernizacja CPU nastąpi i że będzie to Haswell Refresh / Broadwell ? 

 

Co do GPU, możesz brać GTX 970 4GB. Przejrzyj sobie testy i zobacz gdzie lepiej wypada karta od nV a gdzie od AMD. Na plus do nV dostaniesz kod do gry gratis. Gigabyte GeForce GTX 960 OC 4GB DDR5 128bit (1253/7010) + MGSV


Klawiatury jesteś pewny ? Nie potrzebujesz numerycznej ? 

Link to post
Share on other sites

 

 

Używam obecnie laptopa i mam w nim mechaniczną, której nie używam, a lapotopowa jest mała i to lubie, bo sie przyzwyczaiłem :)

Kod na złożenie mi sie nie przyda skoro obudowa stoi w domu, ze złożeniem sobie poradze sam :)

 

Jeśliby trochę dopłacić to opłacalna będzie r9 380 4gb?

Edytowane przez kajtek.
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...